Rusko – Česko 2:0 (kon.) | Švédsko – Fínsko 2:1 (kon.) | Švajčiarsko – Japonsko 5:2 (kon.)
Švédsko
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Fínsko
cz Streda 11.01.2017, 20:15 • Zlín, PSG aréna • Majstrovstvá sveta žien U18 • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Vítejte u čtvrtfinále světového šampionátu žen do 18 let. Dnes večer je ve zlínské PSG aréně na programu čtvrtfinálový souboj mezi Švédskem a Finskem.

Finsko

Hokejistky Suomi obsadili v přerovské skupině první místo ve skupině. Porazit dokázaly 3:1 Švýcarky, 2:0 Japonky a padly po prodloužení s českým týmem 2:3. Se ziskem sedmi bodů tak na ně čeká nejhorší tým ze zlínské skupiny, což jsou právě Švédky.

Švédsko

Švédky obsadily ve skupině čtyř nejlepší týmů loňského mistrovství čtvrté místo. Nejprve přišla prohra s neporaženou Kanadou v poměru 1:5, poté porážka od USA 0:4 a nakonec padly hráčky Tre Kronor až po nájezdech 1:2 s Ruskem. Se ziskem jednoho bodu tak skončily na dně skupiny a čeká je jejich severský rival.

Švédsko: Amholtová (Reidebornová) – Nyhlén-Perssonová, Neunzertová, Bergströmová, Forsgrenová, Wäng-Germundssonová, Larssonová, Ahoová – Bouvengová, Ljungblomová, Olssonová – Tedenbyová, Lundinová, Wikner-Zienkiewiczová – af Bjurová, Carlssonová, Johnssonová – Antonssonová, Wilhelmssonová, Olovssonová.

Finsko: Silvonenová (Aholaová) – Karjalainenová, Kahraová, Aroová, Tohilaová, Allinenová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Parkkonenová – Nieminenová, Nousiainenová, Holopainenová – Melotindosová, Nylundová, Vesaová – Varpulaová, Yrjänenová, Seikkulaová – Hautamaaová, Liikalaová.

Rozhodčí: Senuková – Alexová, Fenstermacherová.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Za okamžik zápas začne.

00:01

00:47
    Švédky nahodil puk do pásma, ale u puku jsou opět Finky.

01:18
    Ani těm se však nedaří usadit se v útočné třetině.

02:05
    Ljungblomová trochu vyděsila svou brankářku, když puk směřující před branku tečovala jejím směrem, ale naštěstí pro Švédsko skončil jen na bruslích jedné z obránkyň.

03:13
    Střela od modré z hole finské hráčky končí mimo a na druhé straně musela schovat puk do lapačky Silvonenová.

04:40
    Ani jednomu z týmů se směrem dopředu zatím nedaří. Každá akce končí při přechodu přes modrou.

05:15
    Neunzertová nahazovala modré, ale její pokus skončil jen na betonech Silvonenové.

05:58
    Další švédský pokus od modré, al tentokrát zamířil mimo.

06:16
    Silvonenová musela znovu zasahovat a Švédky získaly buly v útočné třetině.

07:14
    Finský pokus o přechod do útočného pásma končí ofsajdem. Bude se tak vhazovat.

07:22
    Švédsko poslalo puk přes všechny čáry. Následuje buly po pravici Amholtové.

08:19
    Forsgrenová pálila z vrcholu kruhu, ale proti její střele zasáhla Silvonenová lapačkou.

09:51
    Puk končí mimo mantinely. Vhazovat se bude na útočné modré Švédska.

10:22
    Finky posílají kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tedy přesune před jejich branku.

12:16
    Sledujeme trochu nudnější pasáž hry. Ani jednomu z týmu se nedaří výrazněji prosadit.

12:44
    Máme tu první přesilovku. Tu si zahrají Švédky, jelikož dvě minuty za podražení si odsedí Liikalaová.

13:39
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A přesilovka je také využita. Švédky se usadili v útočném pásmu, Ljungblomová vybídla přihrávkou před branku HANNU OLSSOŃOVOU, která vymetla růžek branky nad ramenem finské brankářky. Asistence: Celine Tedenbyová, Solveig Neunzertová.
    13:39 Hanna OLSSONOVÁ - 1:0

15:54
    Amholtová musí za branku aby rozehrála kotouč.

16:22
    Přesilovku si vyzkouší také Finky. Na trestnou usedá af Bjurová za podražení.

16:52
    Hráčky Suomi se dlouho držely v útočné třetině, ale nyní Švédky vyhazují puk.

17:43
    Střelu z kruhu vyráží Amholtová vyrážečkou do rohu kluziště.

17:47
    Branka vypadla ze svého postavení, hra je přerušena.

18:22
    Švédky oslabení zvládly a jsou v plném počtu.

19:23
    Další přesilovka pro Finsko. Dvě minuty za vražení si odsedí Johnssonová.

20:00

Další třetina začne přibližně v 21:02.

První třetina moc krásný hokej nenabídla. Švédky měly jednu přesilovku a tu také využily. Naopak Finky se v početní převaze neprosadily a navíc za celou třetinu vyslaly na branku Amholtové jen jednu střelu!

Střely na branku: 9 – 1

20:01

20:22
    Finsko pokračuje v přesilovce, ale puk je nyní v jejich pásmu.

20:52
    Po střele od modré se puku ujaly Švédky a vyhazují ho do bezpečí.

21:24
    Švédky zvládly i druhé oslabení a jsou v plném počtu.

21:52
    Tedenbyová si najela před branku, kam dostala přihrávku, zakončila, ale těsně před Silvonenovou nedokázala procedit puk do sítě.

23:24
    Jedna z finských útočnic objela bránu, zakončila, ale zamířila mimo.

24:10
    Ránu Larssonové od modré vyráží Silvonenová do rohu kluziště.

25:27
    Seikkulaová dostala zpoza branky přihrávku před bránu, z první zakončovala, ale mezírku mezi betony Amholtové nenašla.

25:58
    První přesilovku Švédky využily, jak dopadne ta druhá? Laitinenová si totiž odsedí dvě minuty za podražení.

26:53
    Švédky svírají své soupeřky v útočné třetině.

26:57
    Další vyloučení na straně Finek. Aroová si odpyká dvě minuty za hákování, takže Švédky budou hrát přesilovku 5 na 3.

27:34
    Nyní se ale vhazuje u brány Amholtové.

28:04
    Finské hráčky jsou už ve čtyřech, navíc kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti jsou Švédky vykázány z útočné třetiny.

28:37
    Olssonová putuje na trestnou za držení, takže poměr sil na ledě se vyrovná.

29:03
    Nyní ale začíná zkrácená přesilovka Finska.

29:39
    Švédkám se povedlo vyhodit puk za branku Silvonenové.

30:53
    Jen co se Švédky ubránily oslabení, dávají druhý gól v zápase. Po střele Olssonové se jako první dostala k puku před brankou MATILDA af BJUROVÁ, jenž neměla problém ho dorazit do sítě za záda ležící brankářky. Asistence: Hanna Olssonová.
    30:53 Matilda af Bjurová - 2:0

32:55
    Hráčky svádí boj o puk v rohu útočné třetiny Švédska.

34:12
    Jedna ze švédských útočnic vypálila z kruhu, ale Silvonenová byla včas na zemi a její střelu zlikvidovala.

35:04
    Tohilaová nahazovala od modré, ale branku minula.

36:03
    Finsko dokázalo zatlačit na své soupeřky, ale ty se zatím brání úspěšně.

36:56
    Zakázané uvolnění přesune hru před branku Silvonenové.

37:21
    Nieminenová pálila z kruhu, ale její pokus sráží Amholtová do sítě za bránou. Bude se tak vhazovat.

38:10
    Švédky budou hrát přesilovku. Dvě minuty za sekání si odpyká Nylundová.

39:00
    Minuta do konce třetiny a puk je za brankou Švédska.

39:34
    Střelu od modré schovává Silvonenová mezi betony a tak se bude vhazovat.

40:00

Další třetina začne přibližně v 21:44.

Ve druhé třetině se Finky osmělily trochu více a na branku vyslaly šest střel. Co to ale je ve srovnání se 17 pokusy Švédek. Ty se navíc dokázaly opět prosadit a tak po dvou třetinách mají k postupu do semifinále o něco blíž.

Střely na branku: 26 – 7

40:01

40:10
    Finsko je v plném počtu.

41:07
    Švédky kombinují ve vlastním obranném pásmu.

41:55
    Amholtová musela zasahovat po střele od modré. Puk ji nejprve vypadl, ale poté ho dokázala zkrotit pod rukavicí.

42:21
    Finsko má dobrou šanci se zápasem něco udělat. Dvě minuty za podražení si totiž odsedí Ljungblomová.

43:19
    Amholtová nejprve zakročila proti střele z kruhu a pak si poradila z dorážkou z druhé strany.

43:38
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Přesilovka využita a máme tu drama. Nieminenová poslala puk mezi kruhy, tam se ke střele dostala KRISTA PARKKONENOVÁ, jenž vystřelila a kotouč prošel rozhozené brankářce mezi betony do sítě. Asistence: Petra Nieminenová, Elisa Holopainenová.
    43:38 Krista PARKKONENOVÁ - 2:1

45:40
    Nepřesná přihrávka švédské útočnice před branku a puku se ujímají Finky.

46:45
    Švédky zkoušely vymyslet něco za brankou, ale tam o puk přišly a dopředu vyráží Finsko.

47:54
    Švédky jsi jsou zřejmě vědomy své síly a po inkasované brance se snaží hrát velmi aktivně.

48:52
    Nahození od modré, ale Amholtová zasahovat nemusela.

49:35
    Komplikace pro Finky. Za sekání si odpyká dvě minuty Hautamaaová.

50:20
    Švédky se usadily v útočném pásmu.

50:40
    Finsku se ale nyní podařilo vyhodit puk do bezpečí.

51:11
    A znova je puk za brankou Amholtové.

51:36
    Finsko je v plném počtu, oslabení přežilo.

51:53
    Bul na útočné modré Finska.

52:29
    Kotouč končí na střídačce Finek. Bude se vhazovat.

53:02
    Ztečovaná střela končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravé ruce Amholtové.

53:54
    Finky se snažily protlačit puk do sítě kolem betonu Amholtové, ale ta ho přitiskla ke své tyčce a branku ustrážila.

54:10
    Hra se hodně kouskuje. Nyní opět vhazování a to ne útočné modré Finska.

54:54
    Tedenbyová dostala pas přes celou šířku hřiště, byla sama proti Silvonenové, ale z boku ji překonat nedovedla.

55:57
    Finsko se svým útočným výpadem neuspělo a tak mají puk znova Švédky.

56:12
    Silvonenová zasahuje proti ráně od modré a bude se tak vhazovat u její branky.

56:53
    Velká šance pro Finsko na vyrovnání. Za podražení usedla na trestnou Tedenbyová a tak si Finky zahrají přesilovku.

57:32
    Amholtová vyráží ránu z kruhu a následně Švédsko vyhazuje puk.

58:02
    Nahození od modré končí jen za brankou Amholtové.

58:29
    Další rána od modré, ale tu zblokovala jedna ze švédských hráček.

58:55
    Švédky oslabení ustály a jsou kompletní.

59:20
    Blíží se závěr zápasu, puk je ale v útočném pásmu Švédska.

Závěrečný nápor Finska už nepřišel. Švédky poslední minutu ustály a slaví postup do semifinále. Postup to byl zasloužený. Švédky byly po většinu utkání lepší, v první třetině dokonce povolily Švédkám jen jednu střelu na branku a tak se po zásluze mohou těšit z postupu do semifinále.

Střely na branku: 36 – 16

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a mějte příjemnou noc. (22:16:09)

Michal Sedláček

Góly a asistencie: 14. Olssonová (Tedenbyová, Neunzertová), 31. af Bjurová (Olssonová) – 44. Parkkonenová (Nieminenová, Holopainenová)

Fínsko: Silvonenová (Aholaová) – Karjalainenová, Kahraová, Aroová, Tohilaová, Allinenová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Parkkonenová – Nieminenová, Nousiainenová, Holopainenová – Melotindosová, Nylundová, Vesaová – Varpulaová, Yrjänenová, Seikkulaová – Hautamaaová, Liikalaová.

Rozhodca: Senuková – Alexová, Fenstermacherová