NY Islanders – Florida 1:2 (kon.) | Winnipeg – Montreal 4:7 (kon.) | Washington – Pittsburgh 5:2 (kon.)
Calgary – San Jose 3:2 (kon.)
New York Islanders
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Florida Panthers
cz Štvrtok 12.01.2017, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Z tohoto duelu je to vše, mějte se fajn! (03:57:06)

Jakub Kindl (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:56
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:53.

1. Jason Demers (FLA) 1+0
    2. Keith Yandle (FLA) 1+0
    3. Nick Leddy (NYI) 1+0.

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 30 – 24 (12:7, 6:16, 12:1)
    Zablokované střely soupeře: 19 – 19
    Trestné minuty: 4 – 2
    Využité přesilové hry: 0/0 – 0/1
    Bodyčky: 28 – 20
    Vyhraná vhazování: 57% – 43%.

Je dobojováno! Domácí tým se ve třetí třetině s obrovskou vervou dral za vyrovnáním, Panterům povolil jedinou střelu na branku, jenže sám nevyužil jediný ze svých dvanácti pokusů a z dnešního dramatického souboje tak odchází bez bodů.

Na druhou stranu Florida se už tradičně strachovala až do poslední vteřiny, své vedení uhájila hlavně díky fantastickému Luongovi a nyní může slavit třetí výhru z předchozích čtyř zápasů. Díky tomu se Panthers posouvají na devátou příčku a nyní už mají stejně bodů jako osmá Ottawa. Naopak Islanders prohráli potřetí za sebou, ve Východní konferenci zůstávají poslední a jejich naděje na účast ve vyřazovacích bojích se ještě více přiblížila nule.

59:59
    Trocheck u obranné modré čáry obral o puk Stromea, s přihrávkou na Smithe ale nepospíchal a a útočník s osmnáctkou na dresu tak poslal puk do sítě až po vypršení hrací doby.

59:47
    Hostující forvard Vincent Trocheck mohl rozhodnout! Z pravého křídla ale do opuštěné klece rovněž nezacílil a Isles ještě mohou jednou zaútočit.

59:32
    Domácí kroužili u mantinelů v útočném pásmu, byli ale mimo střelecké pozice a hostům se nakonec povedlo s námahou vyhodit.

59:09
    Panteři dostali kotouč na svou útočnou polovinu, ze které Matheson netrefil prázdnou branku.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Thomas Greiss pouští na led šestého útočícího hráče. Drama vrcholí!

58:12
    Ryan Strome z delší vzdálenosti Luongovu klec minul, Islanders však dojeli puk jako první a zůstávají v útočné třetině.

57:53
    Hostující trenéři si po icingu svých svěřenců vyžádali oddechový čas. MacKenzie se Sceviourem a dalšími si tak mohou odpočinout.

57:53
    Cizikasovo nahození bylo nepříjemně tečované, nicméně u volného puku byl jako první MacKenzie.

57:19
    Tavares odhodil jednu ze soupeřových hokejek a poté se mimo hru pustil u mantinelu do Jágra. Ten skončil na kolenou, avšak rozhodčí žádné provinění proti pravidlům kupodivu neviděli.

56:56
    Jakub Kindl dnes hraje výborný zápas, Tavaresovi zatím skoro nic nepovolil, což platilo i tomto případě, kdy se domácí kapitán snažil vymanit od mantinelu.

56:32
    Panteři ve třetí třetině jakoby rezignovali na útok, nyní už tradičně odevzdali puk a po vystřídání se zaměřují na bránění vlastního pásma.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 11. Leddy (Cizikas, Clutterbuck) – 6. Yandle (Trocheck, McCann), 22. Demers (Marchessault, J. Jokinen)

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Pelech, Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – R. Strome, B. Nelson, Prince – Chimera, Quine, Ladd (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, N. Kuljomin.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Yandle, Ekblad (A), Matheson, Kindl, Pysyk – Jágr, Trocheck, McCann – R. Smith, J. Jokinen (A), Marchessault – Sceviour, Sgarbossa, MacKenzie (C) – S. Thornton, Malgin, P. Thompson.

Rozhodca: Nicholson, StLaurent – Brisebois, Amell

Diváci: 13 529