Slovensko – Švédsko sk 0:6 (kon.)
Slovensko
0:6 (0:1)
Švédsko
Štvrtok 12.01.2017, 16:45 • Zayed Sports City Stadium • Medzinárodný prípravný zápas • Priateľský zápas

Slovenská futbalová reprezentácie nezvládla ani druhý zápas v rámci januárového sústredenia v Spojených arabských emirátov. Zverenci Jána Kozáka odohrali dnes so Švédmi vyrovnaný prvý polčas, ktorý prehrali 0:1 a premárnili v ňom pokutový kop. Druhé dejstvo však mali jasne pod kontrolou futbalisti zo Škandinávie. Severania nám postupne nastrieľali päť gólov a pripravili nám hanebnú porážku 0:6. (18:41:11)

90+4

90+3
    Naši futbalisti čakajú na záverečný hvizd. Spojené arabské emiráty opustia s nelichotivou vizitkou.
    90+2. Saman Ghoddos (SWE) - 0:6

90+2
    Švédsko dalo gól! Ján Kozák len neveriacky sleduje svojich zverencov z lavičky. SAMAN GHODDOS obišiel v šestnástke Šuleka a prepálil Dúbravku.

90+2
    Frick prijal loptu v pokutovom území Slovenska, mohol zakončovať, ale chcel prihrať spoluhráčovi, čo sa mu nepodarilo.

90+1
    Hlavný rozhodca ešte predĺžil slovenské trápenie. Nadstavil štyri minúty.

90
    V úplnom závere mohlo prísť slovenské zníženie. Po rohovom kope zakončoval hlavičkou Huk, ale minul bránu.
    89. Per Frick (SWE) - 0:5

89
    Švédsko dalo gól! PER FRICK si napravil chuť. Slovenská defenzíva bola veľmi benevolentná, Semov center prišiel na hlavu Uneho Larssona, ten našiel pred bránou úplne voľného Fricka, ktorý zblízka nezaváhal.
    88. Frick (SWE)

88
    Martin Dúbravka nás teraz zachránil od piateho inkasovaného gólu. Po zbytočnej strate lopty išli traja Švédi na dvoch našich a Per Frick zahodil obrovskú šancu.

87
    Slováci sa zase prezentujú dlhým držaním lopty v priestore, ktorý pre Švédov nie je nebezpečný.

85
    Švédsky tréner využil aj svoje šieste striedanie. Z hry stiahol dvojgólového strelca Anderssona, ktorého nahradil Bärkroth.

84
    Tomáš Malec sa snažil presadiť na ľavom krídle, pretláčal sa cez viacerých Švédov, ale napokon nič nevyprodukoval.

83
    Momentálne zápasu chýba vyššie tempo. Švédi v posledných minútach ovládajú dianie na ihrisku.

81
    Švédi zahrávali štandardku z ľavej strany, ktorá pôsobila ako skrátený rohový kop. Pokus o priame ohrozenie brány im nevyšlo.

80
    Do konca riadneho hracieho času ostáva posledných desať minút. Slováci sa už dnes nevyhnú vysokej prehry a v závere pôsobia odovzdaným dojmom.
    79. Sebastian Andersson (SWE) - 0:4

Tomáš Lengyel

Góly: 19. Isak, 51. Moberg-Karlsson, 59. Andersson, 79. Andersson, 89. Frick, 90+2. Ghoddos

Karty:   77. Vavro (SVK)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 15:6.
    Slovensko: Dúbravka (C) – Šulek, Vavro, Kružliak (46. Krivák), Čonka – Huk, Káčer (60. Gergel), Škvarka (46. Bukata) – Guba (60. Oršula), Šafranko (60. Malec), Hlohovský (46. Mišák).
    Náhradníci: Jakubech, Šulla – Králik, Holúbek, Krivák, Mišák, Gergel, Bukata, Oršula, Malec.

Švédsko: Linde – Tinnerholm (76. Salomonsson), Wahlqvist, Une Larsson, Nilsson (60. Dagerstaal – Moberg-Karlsson (60. Sema), Allansson, Lewicki (C) (60. Ghoddos), Claesson – Isak (71. Frick), Andersson (85. Bärkroth).
    Náhradníci: Erlandsson, Abrahamsson – Salomonsson, Brorsson, Konate, Dagerstaal, Olsson, Ghoddos, Kema, Bärkroth, Frick, Jeremejeff.

Rozhodca: Eesa Hasan (Spojené arabské emiráty)