Čeljabinsk – Jekaterinburg 0:1 (po pr.) | S.Moskva – HC Slovan sk 0:3 (kon.) | Záhreb – Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
Spartak Moskva
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Utorok 17.01.2017, 17:30 • Malá športová aréna Lužniki, Moskva • KHL

V záverečnej tretine Lužniki už gól nevideli a Slovan si postrážil svoj sľubný náskok. Barry Brust vychytal svoj tretí tohto sezónny shut-out, gratulujeme. Slovan si do tabuľky Západnej konferencie pripíše tri cenné body a opäť sa o krok priblížil k svojmu cieľu. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 4:3, celkom 23:25, belasí sa predstavia o dva dni na ľade v Nižnekamsku. Pekný večer a dobrú noc fans HC Slovan želá Vladimír Korduliak. (19:45:37)

59:28
    Švarný drží puk na hokejke za bránkou Brusta a veru, niet kam ponáhľať, je dobojované.

58:53
    Prvý útok belasých stratil puk a belasí tak na chvíľu strácajú útočné pásmo.

58:09
    Spartak vyhodil puk von z pásma a belasí tak budú musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.

58:01
    Bobrov dostal dve minúty za seknutie, Slovan bude hrať v závere zápasu ešte presilovku.

57:42
    Musatov dokorčuľoval puk za bránkou Svenssona, proti trom hráčom v červených dresoch bol však bezmocný a o puk prišiel.

56:17
    Šťastný v páde zakončil ešte na ľavom kruhu z vnútornej strany, minul však bránku domácich a puk skončil na zadnom mantineli.

55:00
    Jeglič vyhral buly, puk posunul Chicphurovi, ktorý ho podal Švarnému, Ivanovo nahodenie do pásma vyrobilo ďalší ofsajd.

54:55
    Jeglič bol v pásme skôr ako puk, čiarový hru prerušil pre ofsajd.

53:57
    Šťastný nahodil puk do pásma domácich, Slovan strieda počas hry, blíži sa čas do záverečnej sirény.

52:54
    Slovan kontroluje hru aj v tretej tretine, hral chvíľu s pukom v pásme domácich, efektne na čas.

51:28
    Hostia v plnom počte, Slovan aj toto svoje oslabenie ubránil a domácich hráčov k ohrozeniu Brusta v bránke vôbec nepustil.

50:55
    Švarný vyhodil puk von z pásma, domácim sa čas k zmene skóre rapídne kráti.

50:03
    Taffe ťahal puk do brejku, v strednom pásme po súboji skončil na ľade, arbitri však hru neprerušili a súboj posúdili ako dovolený.

49:28
    Až teraz je hra prerušená, keď Bačík hákoval Bobrova, ktorý sa chystal zakončiť, Spartak bude hrať po reklamnej prestávke presilovku.

48:55
    Chipchura síce dokorčuľoval nahodený puk do pásma Spartaka, bol však vzápätí od puku odstavený, oba tímy budú striedať počas hry.

47:42
    Kundrátek vygumoval na pravom kruhu v akcii Leščenka, Slovan dostal puk pod kontrolu, hráme dlho bez prerušenia hry.

47:05
    Slovan dlho držal puk v pásme, aby ho napokon nahodil na bránku domácich a oba tímy mohli prestriedať počas hry.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 7. Musatov (Jeglič, Plastino), 22. Musatov (Plastino, Chipchura), 38. Kundrátek (Cheechoo)

Spartak Moskva: Svensson (Truškov) – Provolnev, Gilroy (A), Sergijenko, Bondarev (A), Kirillov, Dyblenko, V. Sorokin, Klauzov – Leščenko, Stoa, Radil – Glazačov, Stapleton, Mirnov – Šmeľov, Potapov (C), Tolpeko – Pavľukov, Bobrov, Li
    HC SLOVAN Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – Sukeľ, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – M. Hlinka, Šiška, Petráš

Rozhodca: Buturlin, Jeřábek (CZE) – Golovľov, Lazarev

Diváci: 7.284