NY Islanders – Dallas 3:0 (kon.) | Columbus – Ottawa 0:2 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:5 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:3 (kon.) | St. Louis – Washington 3:7 (kon.) | Calgary – Nashville 3:4 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | San Jose – Tampa Bay 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
3:7 (0:2, 1:4, 2:1)
Washington Capitals
cz Piatok 20.01.2017, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Ode mne je to pro dnešek vše. (04:43:07)

Dmitrij Jaškin (STL) – 0+0, 5 střel, čas na ledě 15:44

Konec. Washington v utkání dominoval a zaslouženě vyhrál. Hosté dokázali snížit až ve třetí třetině, což bylo na loňského vítěze základní části málo.

Blues dnes nepředvedli dobrý výkon v obraně. Ani gólmani nemají čisté svědomí. I díky tomu bylo k vidění trojnásobné střídání gólmanů.

59:52
    Tarasenko střílel z levého kruhu, ale minul branku.

59:26
    Utkání se už pouze dohrává. Domácí nemají čas na to, aby dokázali vsítit ještě čtyři branky.

59:00
    Přesně minutu před koncem zápasu se hosté provinili ofsajdem.

58:30
    Domácí už si hlídají své pásmo, aby se Washington nedostal ke střele.

57:57
    Přetlačovaná o kotouč v útočném pásmu Washingtonu pokračuje. Tentokrát bojoval o puk Parayko s Williamsem.
    56:25 Alexander STEEN - 3:7

56:25
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues si branku za aktivitu ve třetí třetině zasloužili. ALEXANDER STEEN tečoval střelu od modré čáry tak, že skončila až za zády bezmocného Holtbyho, který neměl šanci na teč reagovat. Asistence: Colton Parayko a Jaden Schwartz.

55:27
    Dnes velice neviditelný Tarasenko se objevil s pukem za brankou soupeře a snažil se najít spoluhráče, který by mohl z první vystřelit, záměr mu však překazil Orlov, který mu puk vzal.

55:01
    Ve třetí třetině nesledujeme nikterak záživný hokej. Zápas je rozhodnutý. Blues se už snaží pouze kosmeticky upravit výsledek, aby skóre nevypadalo tak hrozivě. Hosté jsou jednoznačně lepším týmem a vedou o pět branek naprosto zaslouženě.

54:54
    Rozhodčí píská vysokou hůl. Znamená to, že se opět přeruší hra a my uvidíme další reklamní přestávku.

54:20
    Beagle kličkuje s kotoučem ve středním pásmu. To je však všechno, co vymyslel. Následně o puk přišel.

53:40
    Shattenkirk vystřelil od modré čáry a jeho střela jen těsně minula levou tyč Holtbyho branky.

53:05
    Blues začali více střílet, už je ale pravděpodobně pozdě. Sedm minut před koncem mají stále ztrátu pěti branek.

Jakub Prchal

Góly a asistencie: 21. Schwartz (Stastny, Steen), 50. Steen (Schwartz, Gunnarsson), 57. Steen (Parayko, Schwartz) – 6. Burakovsky (Winnik, Eller), 8. Beagle (Winnik, T. Wilson), 24. Oshie (Bäckström, Ovečkin), 28. Connolly (Burakovsky), 28. Ma. Johansson, 34. Williams (Kuzněcov, Orlov), 47. Kuzněcov (Oshie, Ovečkin)

St. Louis Blues: Allen (28. C. Hutton) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Bortuzzo – Steen, Stastny, Schwartz – Tarasenko, Lehterä, Jaškin – Perron, Berglund, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Chorney, Alzner, Schmidt, Orpik – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.