NY Islanders – Dallas 3:0 (kon.) | Columbus – Ottawa 0:2 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:5 (kon.)
Minnesota – Arizona 4:3 (kon.) | St. Louis – Washington 3:7 (kon.) | Calgary – Nashville 3:4 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:1 (kon.) | San Jose – Tampa Bay 2:1 (kon.)
Anaheim Ducks
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Colorado Avalanche
cz Piatok 20.01.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Česká stopa v utkání:

Ondřej Kaše (ANA) 0+1, 0 střel, čas na ledě 7:07 (07:37:13)

Tři hvězdy utkání:

1. Nick Ritchie (ANA) 1+0
    2. Hampus Lindholm (ANA) 1+0
    3. Calvin Pickard (COL) 34 zák., 2 góly, 94,4%

Statistiky: Střely na bránu: 36-22; Zablokované střely: 10-21; Vhazování: 58%-42%; Hity: 19-36; Přesilové hry: 1/5-1/1; Trestné minuty: 7-15.

V Honda Center se čekalo na úvodní gól pořádně dlouho, ovšem ne kvůli nepřesné koncovce, ale kvůli tomu, že Eric Gelinas v polovině utkání prudkou střelou udělal na ochranném skle pavučinu a muselo dojít k jeho výměně, která trvala příliš dlouho a oba týmy zamířily předčasně do kabin. S dlouhou přestávkou se vyrovnali lépe Avalanche, kteří se zásluhou kapitána Gabriela Landeskoga ujali v přesilové hře vedení a do třetí části vstupovali s těsným vedením. Ducks ovšem ve třetí třetině šlápli do pedálů a zásluhou Hampuse Lindholma a Nicka Ritchieho dokázali domácí utkání otočit. Konečný výsledek. Anaheim Ducks 2 Colorado Avalanche 1.

59:04
    Avalanche se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, ani jedna ale na překonání Johna Gibsona nestačila.

59:01
    Calvin Pickard opustil svou bránu a Colorado to zkouší během poslední minuty ve hře bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    57:58 Nick RITCHIE - 2:1

57:58
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Ondřej Kaše vyhrál mezi kruhy souboj a NICK RITCHIE nádhernou střelou z vrcholu mezikruží nad lapačkou Calvina Pickarda vymetl milimetrově přesně pravý horní roh brány. Ducks otočili utkání na svou stranu a těsně před koncem vedou 2:1! Asistence: Ondřej Kaše.

57:22
    Andrew Cogliano a Logan Shaw se snažili v blízkosti levé tyče propasírovat puk za záda Calvina Pickarda, ani jeden z nich ale neuspěl!

57:04
    Nathan MacKinnon v levém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do bližšího horního rohu brány. John Gibson ji ale fantastickým zákrokem vyrazil, když proti ní zasáhl lapačkou a vyrazil ji mimo!

56:33
    Hampus Lindholm na levém křídle nedokázal zachytit diagonální přihrávku svého spoluhráče z pravé strany neutrální zóny a proti Ducks bylo pískáno zakázané uvolnění.

56:08
    Hra byla přerušena a v Honda Center probíhá krátká reklamní přestávka. Utkání se pořádně natáhlo kvůli výměně ochranné sklo a vypadá to, že se ještě dočkáme další nástavby v době prodloužení.

55:40
    Rickard Rakell po kolmé přihrávce spoluhráče zpracovával puk na útočné modré čáře, jenže ho nedokázal zkrotit a hostující tým se bez větších potíží ubránil.

54:57
    Cam Fowler v pravém kruhu pro vhazování vypálil zápěstím a Nathan MacKinnon jeho pokus srazil mimo.

54:08
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých šest minut, které mají oba týmy na to, aby se pokusily rozhodnout.

52:46
    Logan Shaw na pravé straně zkoušel štěstí střelou od modré čáry, jeho pokus zápěstím ale zamířil vedle bližšího pravého horního rohu brány.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 48. H. Lindholm (Rakell, Vermette), 58. N. Ritchie (O. Kaše) – 35. Landeskog (Duchene, MacKinnon)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Holzer, Bieksa – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, L. Shaw – Cramarossa, Noesen, O. Kaše.
    Colorado Avalanche: Pickard (S. Martin) – Ťutin, Barrie, Zadorov, Goloubef, Beauchemin (A), Gelinas – Rantanen, MacKinnon (A), R. Bourque – Landeskog (C), Duchene, Nieto – Comeau, Söderberg, Iginla – Grigorenko, J. Mitchell, Colborne.

Rozhodca: Gord Dwyer, Kyle Rehman. Čároví: Shane Heyer, Brian Murphy

Diváci: 15414