Boston – Chicago 0:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 1:7 (kon.)
NJ Devils – Montreal 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Vancouver – Florida 2:1 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 5:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 21.01.2017, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:55:21)

Utkání sledovalo 17 312 diváků.

Utkání je u konce a po jasném výsledku míří body do Pittsburghu. I ve třetí třetině hosté pokračovali v útočné hře a ve 47. minutě navýšil na šestibrankový rozdíl Jevgenij Malkin. Až poté se dočkala gólu i Carolina, ve vlastním oslabení ujel Viktor Stålberg a ve 48. minutě snížil na 1:6. Poslední slovo si ale vzal Pittsburgh a v 50. minutě uzavřel výsledek svou dnes druhou trefou Conor Sheary. Hosté tak vyhráli drtivě 7:1.

59:48
    Rust po rychlém přechodu do útoku vystřelil bekhendem, Ward vyrazil puk do rohu.

59:11
    Tak ještě jedno zakázané uvolnění Pittsburghu...

58:12
    Malkin byl blízko osmému gólu. Obral protihráče o puk a najednou stál před Wardem. Ten jeho pokus zblízka dokázal zneutralizovat a přerušil hru.

57:30
    I domácí už hrají v poklidu, ví, že zápas je ztracen.

56:59
    Nordström si sice najížděl mezi kruhy a zpracoval i přihrávku z levé strany, k bekhendovému zakončení se už ale přes dobrý obranný zákrok nedostal.

55:59
    Pittsburgh už pouze kontroluje hru dobrým krytím středního pásma a nikam se nežene.

54:45
    Schultz nahazoval z pravé strany před branku, své spoluhráče však nenašel. Carolina vyráží do protiútoku.

53:40
    Domácí neudrželi puk v pásmu, i když to vypadalo, že se dokáží z rohu dostat do střelecké pozice.

52:22
    Na druhé straně střílel z levého kruhu Nordström, Murray si s touto nepříliš prudkou ranou poradil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:33
    Crosby našel Hagelina, ten střelou z první vyzkoušel Warda. Gólman domácích v tomto okamžiku odolal.

50:40
    Velice těsný ofsajd domácího týmu, který se i za vysoce nepříznivého stavu snaží alespoň trochu výsledek upravit.
    49:05 Conor SHEARY - 1:7

Aleš Pur

Góly a asistencie: 48. Stålberg (Hainsey, Slavin) – 13. Daley, 27. Hagelin (C. Gaunce, Kessel), 33. Sheary (Rust), 33. Kunitz (Fehr, S. Wilson), 38. Kessel (Malkin, J. Schultz), 47. Malkin, 50. Sheary (Crosby, Rust)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Pesce, Slavin, Faulk (A), Hainsey, Tennyson, Hanifin – D. Ryan, V. Rask (A), Skinner – Stempniak, Teräväinen, Aho – E. Lindholm, J. Staal (A), B. McGinn – Stålberg, McClement, Nordström.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Daley, Määttä, J. Schultz, Cole, Ruhwedel, C. Gaunce – Rust, Crosby (C), Sheary – Hörnqvist, Malkin (A), Guentzel – Kessel, Bonino, Hagelin – S. Wilson, Fehr, Kunitz (A).

Rozhodca: Peel, Rank – MacPherson, Murray

Diváci: 17 312