Osmanlispor – Olympiakos 0:3 (kon.) | Besiktas – Be'er Sheva 2:1 (kon.) | AS Rím – Villarreal 0:1 (kon.)
Zenit – Anderlecht 3:1 (kon.) | Amsterdam – Légia Varšava 1:0 (kon.) | APOEL – Bilbao 2:0 (kon.)
Lyon – Alkmaar 7:1 (kon.) | Fiorentina – Mönchengladbach 2:4 (kon.) | Sparta Praha – Rostov 1:1 (kon.)
Tottenham – Gent 2:2 (kon.) | Doneck – Vigo 0:2 (po pr.) | Kodaň – Razgrad 0:0 (kon.)
Genk – Giurgiu 1:0 (kon.)
Šachtar Doneck
0:2 (0:0)
Celta Vigo
cz Štvrtok 23.02.2017, 21:05 • Metalist Stadion • Európska liga • Play-off

Z mé strany je to už pro tohle utkání definitivně vše. Loučí se s vámi Petr Sumbal a přeje vám dobrou noc. (23:47:55)

Dnešní utkání sledovalo celkem 33 117 diváků.

Na Ukrajině se zrodilo mírné překvapení, když Šachtar Doněck nedokázal využít výhry 1:0 z prvního zápasu na hřišti Celty VIgo a po prohře 0:2 po prodloužení vypadává z Evropské ligy.

Zápas to byl opravdu zajímavý, ani chvíli nás nenudil. Oba týmy často zakončovaly, celkem bylo k vidění dvacet střel na bránu. Dlouho to vypadalo, že Šachtar utkání dovede do nerozhodného výsledku 0:0 a postoupí. Jenže v první minutě nastavení kopal po faulu na Guidettiho Aspas panaltu a proměnil ji. Šlo se tak do prodloužení.

Na gól jsme si v něm museli počkat do 108. minuty, kdy se trefil po rohovém kopu Gustavo Cabral a rozhodl tak o postupu Celty do osmifinále. Šachtar potřeboval vstřelit dvě branky, což se mu nepovedlo a pro tuto sezónu se tak s evropskými poháry loučí.

120+1

120+1
    Domácí Šachtar už ale ví, že je to nepodstatné. Tenhle zápas prostě nezvládli a do dalšího kola se podívá Celta.

120+1
    Nastavovat se bude ještě jedna minuta.

120
    Centr ale obrana hostů dokázala odvrátit. Celtu už o postup asi nic nepřipraví.

120
    Giuseppe Rossi fauloval zezadu Srnu a Doněcký celek bude rozherávat standardní situaci z levé strany.

119
    Žlutou kartu ještě dostává Srna a zmešká příští zápas v evropských pohárech. To mu ale asi vadí v tuto chvíli ze všeho nejméně.

118
    Čas nekompromisně běží a nezdá se, že Šachtar najde ještě dostatek sil na to, aby vstřelil potřebné dva góly.

116
    Následný rohový kop z levé strany z kopačky Jozabeda domácí odvrátili.

116
    Ještě jednou dnes musel Pjatov zasahovat. Dost sil má ještě Théo Bongonda, který přišel na hřiště až v 80. minutě a vystřelil z levé strany.

115
    Nyní dokonce hosté získali balón a vyvážejí jej na polovinu Šachtaru.

114
    Konečně se opět hraje, Šachtar pokračuje v ofenzivě. Obrana Celty se zdá ale být dobře konsolidovaná.

113
    Guidetti vidí žlutou kartu. To ale hostům vyhovuje, protože se dlouho nehraje a čas běží.

112
    Trenér Paulo Fonseca naposledy střídá. Malyševa na hřišti nahradí útočník Andrij Borjačuk a má jasný úkol. Vstřelit branku, nejlépe dvě.

112
    A domácí se okamžitě vrhají do útoku. Mají ještě zhruba deset minut na to, aby s utkáním něco udělali.

110
    Je jasné, že penalty se kopat nebudou. Aby Šachtar postoupil do osmifinále, potřebuje vstřelit dvě branky.
    108. Gustavo CABRAL - 0:2

Petr Sumbal

Góly: 90+1. Aspas (pen.), 108. Cabral (Jozabed)

Karty:   35. Blanco Leschuk (SAC), 90+3. Fred (SAC), 119. Srna (SAC) – 13. Aspas (CVG), 26. Roncaglia (CVG), 63. J. Castro (CVG), 113. Guidetti (CVG)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 9:11. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:13. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:19.
    Šachtar Doneck: Pjatov – Srna (C), Ordec, Rakyckyj, Ismaily – Malyšjev (112. Borjačuk), Fred – Marlos, Kovalenko (73. Stepanenko), Taison (83. Bernard) – Blanco Leschuk.
    Náhradníci: M. Ševčenko – Bernard, Borjačuk, Butko, Kučer, Stepanenko, Zubkov.

Celta Vigo: S. Álvarez – J. Castro, Fontàs, Cabral, Roncaglia (58. Jozabed) – P. Hernández, Wass (80. Bongonda), Mallo (C) – Aspas, Guidetti, Sisto (85. Rossi).
    Náhradníci: Blanco – Bongonda, Díaz, Sergi Gómez, Jozabed, Planas, Rossi.

Rozhodca: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič

Diváci: 33 117