LA Kings – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.) | NJ Devils – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Nashville – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Dallas – Boston 3:6 (kon.)
Carolina – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.)
Nashville Predators
5:4 (2:1, 2:3, 1:0)
Edmonton Oilers
cz Nedeľa 26.02.2017, 23:12 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (02:08:25)

Trestné minuty: 8:10

Dramatický zápas je u konce a domácí se mohou radovat z těsné výhry 5:4. Třetí třetina přinesla sice pouze jedinou branku, ve 42. minutě využil přesilovku Viktor Arvidsson, ale to neznamenalo, že se hrál nudný hokej. Zejména hosté se snažili o gólový zápis a Rinne se měl v brance co otáčet. Společně se svými spoluhráči to ale zvládl ustát a stal se jedním z hrdinů tohoto utkání.

59:46
    Hosté jdou do čtyř a to je asi konec jejich nadějí. Dvě minuty za podražení dostal Patrick Maroon.

59:35
    Rinne už byl překonaný, na brankové čáře jej ale skvěle zastoupil Ryan Ellis. Tomu teď patří aplaus celé arény.

59:21
    Před vhazováním si ještě domácí trenér bere oddechový čas.

59:21
    Další zakázané uvolnění Nashvillu.

58:49
    Fiddler mohl rozhodnout, stál však k brance zády a jeho bekhend tak šel naslepo. Navíc jeho bekhendový pokus hosté zblokovali.

58:17
    No a znova. Tohle Ellisovi moc nevyšlo.

57:59
    Wilson mířil přes celé kluziště do opuštěné branky, těsně ji však minul. Další zakázané uvolnění.

57:49
    Talbot je na střídačce, začíná power-play Edmontonu.

57:49
    Nyní to ale nevyšlo, Nashville tak nemůže střídat a vhazovat se bude po levici Pekky Rinneho.

57:33
    Domácí pouze vyhazují puky ze svého pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:51
    Fiddler pouze zavezl puk do útočného pásma, ke střele se vůbec nedostal.

56:04
    Klefbomova střela od modré nebyla přesná, skončila na zadním mantinelu.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 5. Ellis (P. K. Subban, Järnkrok), 15. Forsberg (Neal, Johansen), 28. Fiddler (Josi, P. K. Subban), 36. C. Wilson (Neal, Ekholm), 42. Arvidsson (Neal, Josi) – 6. McDavid (Maroon), 35. Lucic (McDavid, Klefbom), 37. Letestu (Klefbom), 39. Eberle (Sekera)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (A), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen, Forsberg – C. Smith, Fisher (C), Fiala – Watson, Järnkrok, C. Wilson – Neal (A), Fiddler, Zolnierczyk.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Russell, Sekera, Benning, Klefbom, A. Larsson, Nurse – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Kassian, Letestu, Caggiula – Pakarinen, Khaira, Hendricks.

Rozhodca: Peel, Dwyer – Murphy, Knorr

Diváci: 17 113