Nacional – Feirense 0:0 (kon.) | Setúbal – Braga 1:1 (kon.) | Boavista – Porto 0:1 (kon.)
Boavista FC
0:1 (0:1)
FC Porto
cz Nedeľa 26.02.2017, 21:15 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 23. kolo

Je dobojováno! Boavista v městském derby nestačila na FC Porto, ambicióznímu celku podlehla v domácím prostředí tím nejtěsnějším možným rozdílem. Jediným úspěšným střelcem zápasu se stal Tiquinho, který se prosadil už v sedmé minutě.

Rivalita obou klubů je obrovská a svědčí o tom také počet karetních prohřešků, kterých dnes bylo opravdu mnoho. Nechyběla dokonce ani karta rudé barvy, kterou na konci zápasu obdržel hostující Pereira. Navíc se během poločasové přestávky uskutečnila hromadná strkanice, do které se zapojila většina hráčů.

Sečteno, podtrženo, derby, jak má být! (23:14:36)

90+4

90+4
    Útočný faul Andersona Carvalha znamená přímý volný kop pro FC Porto. Casillas s jeho rozehrávkou pochopitelně vůbec nepospíchá.

90+3
    Boavista postoupila na území Porta a obléhá jeho šestnáctku.

90+1
    V rukou čtvrtého rozhodčího se objevila světalná tabulce a na ni číslovka čtyři. Přesně tolik minut tak ještě bude trvat městské derby.

89
    Hosté už pošilhávají po časomíře a snaží se udržet balon co nejdále od své branky, což se jim zatím daří.

87
    Za stažení Dioga Joty si Lucas (Boavista FC) prohlédl žlutě zbarvený kartonek.

85
    Třetí a zároveň poslední výměna v týmu FC Porto: ze hřiště je stažen André André a místo něj se po trávníku prohání Layún.
    82. Červená karta pro Pereiru

82
    Komplikace pro FC Porto! Pereira u postranní čáry zadržel unikajícího soupeře a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Zbytek zápasu tak hříšník dosleduje pouze z útrob stadionu.

78
    Přišel, viděl, fauloval a za podražení dostal žlutou kartu. Takto si Bukia (Boavista FC) svůj příchod na hřiště určitě nepředstavoval.

77
    V týmu Boavista FC proběhla poslední výměna: na lavičku zamířil Renato Santos a opačným směrem se vydal Bukia.
    75. André André vypustil střelu letící nad břevno

75
    Jakmile jsem dopsal předchozí příspěvek, Otavinho posunul míč do palebné pozice André Andrému a ten zpoza vápna sestrojil projektil, který prosvištěl kousek nad břevnem.

74
    Ve druhém dějství mužstvům činí potíže střelba. Brankáři tak zažívají dobu odpočinku.

71
    Střídání v týmu FC Porto: odpracováno má Brahimi a svým fotbalovým uměním se přijde pochlubit Otavinho.

70
    Fotbalisté Boavisty v tuto chvíli operují na útočné polovině.

68
    Fábio Veríssimo pokračuje v rozdávání žlutých karet. Tentokrát ji uviděl Iuri Medeiros (Boavista FC). Pokud to takto půjde dál, je možné, že týmy nedokončí zápas v kompletním složení.