Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.)
Philadelphia – Colorado 4:0 (kon.) | Montreal – Columbus 1:0 (po pr.) | Florida – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Edmonton 1:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:6 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – LA Kings 2:1 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
Vancouver Canucks
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)
Detroit Red Wings
cz Streda 01.03.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:46
    Petr Mrázek (DET) 25 zák., 2 góly, 92,6% (06:54:51)

1. Reid Boucher (VAN) 1+0
    2. Frans Nielsen (DET) 2+0
    3. Justin Abdelkader (DET) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 27-28; Zablokované střely: 8-13; Vhazování: 50%-50%; Hity: 11-8; Přesilové hry: 0/3-2/4; Trestné minuty: 10-19.

Markus Granlund a Reid Boucher sice dokázali odpovědět na úvodní dvě branky z hole Franse Nielsena, který měl několik šancí na zkompletovaní hattricku, jenže se mu nepodařilo, a poslali utkání do prodloužení, v něm využil přesilovou hru Justin Abdelkader a Red Wings se i přes ztrátu vedení radují z vítězství. Konečný výsledek: Vancouver Canucks 2 Detroit Red Wings 3 po prodloužení.

62:31 Justin ABDELKADER - 2:3

62:31
    Detroit právě vstřelil branku!
    Henrik Zetterberg předvedl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování krásnou otočku a parádní diagonální přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči JUSTINA ABDELKADERA, který z blízkosti poslal puk do odkryté části brány! Red Wings v prodloužení využili přesilovou hru a vítězí v Rogers Areně 3:2! Miller se nestačil přesunout. Asistence: Henrik Zetterberg a Niklas Kronwall.

62:21
    Henrik Zetterberg v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, tentokrát ale bránu přestřelil.

61:22
    Henrik Zetterberg přihrál z vrcholu mezikruží doprava, kde Niklas Kronwall v kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem a mířil do bližšího horního rohu brány, Ryan Miller ale předvedl úžasný zákrok, po kterém puk ukryl v lapačce!

60:47
    Detroit si vyžádal oddechový čas.

60:47
    Brandon Sutter na obranné modré čáře přišpendlil na hrazení Darrena Helma a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

60:05
    Canucks vyhráli úvodní vhazování prodloužení a jako první se mohou pokusit dnešní utkání rozhodnout.

60:01

Detroit v Rogers Areně vedl po první třetině zásluhou dvou gólů Franse Nielsena 2:0, jenže v prostřední části snížil na rozdíl jedné branky Markus Granlund a necelé tři minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal Reid Boucher. Prodloužení. Skóre po třetí třetině: Vancouver Canucks 2 Detroit Red Wings 2.

60:00

59:51
    Mike Green na pravém křídle vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Ryan Miller puk ukryl v lapačce!
    59:01 Mrázek vychytal Bouchera a hned vzápětí i Horvata!

59:01
    Reid Boucher vypálil z mezikruží a Petr Mrázek po fantastickém rozštěpu dokázal jeho střelu zastavit pravým betonem, stejně jako dorážku Bo Horvata!

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 22. M. Granlund (D. Sedin, H. Sedin), 58. Boucher – 5. Nielsen (Athanasiou, Ouellet), 12. Nielsen (Zetterberg), 63. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall)

Vancouver Canucks: R. Miller (Bachman (A)) – Edler (A), Stecher, Sbisa, Larsen, B. Hutton, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), M. Granlund – Boucher, Horvat, Eriksson – B. Sutter, Megna, Rendulić – LaBate, B. Gaunce, Grenier.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Green, Kronwall (A), Jensen, Ouellet, Sproul – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Athanasiou, Nielsen, Vanek – Abdelkader (A), Helm, D. Larkin – Glendening, Sheahan, D. Miller.

Rozhodca: Trevor Hanson, Jon McIsaac. Čároví: Trent Knorr, Lonnie Cameron

Diváci: 18865