Middlesbrough – Manchester United 1:3 (kon.) | Tottenham – Southampton 2:1 (kon.) | Manchester City – Liverpool 1:1 (kon.)
Middlesbrough FC
1:3 (0:1)
Manchester United
Nedeľa 19.03.2017, 13:00 • Riverside Stadium • Anglická Premier League • 29. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť, prajem ešte pokojný zvyšok nedele. (14:58:33)

Červení diabli si vezú domov tri body po víťazstve 3:1 nad Middlesbrough. V prvom polčase bol hrdinom Víctor Valdés, ktorý vychytal dve tutovky Rashforda, na hlavičku Fellainiho však už bol prikrátky. Po zmene sa strán sa exportným gólom blysol Jesse Lingard. Po dvojitom striedaní domácich a chybe Smallinga zdramatizoval stretnutie Gestede. Tlak Boro hostia prežili a na konci tretej nadstavenej minúty potrestal chybu Valdésa neúnavný Valencia. Manchester sa odlepuje zo siedmej pozície a preskakuje naraz dvoch protivníkov. Middlesbrough ostáva na predposlednej 19. pozícii.

Držanie lopty: 63 % : 37 %.
    Strely na bránu: 3:6. Strely mimo: 4:4. Rohové kopy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:8.

90+5

90+5
    Už sa iba dohrávajú posledné sekundy, je jasné, že tri body poputujú do Manchestru.

90+4
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Matteo Darmian.
    90+3. Antonio Valencia (MAN) - 1:3

90+3
    Manchester United dal gól!
    ANTONIO VALENCIA vyviezol loptu po neúspešnom rohovom kope. Loptu síce stratil, malú domov však Víctor Valdés nezvládol a pošmykol sa. Skúsený ekvádorský reprezentant už nemal problém doraziť s loptou do brány.

90+2
    Smalling posiela loptu za bránkovú čiaru, rohový kop pre Smoggies.

90+1
    Pred rozohrávkou priameho kopu domáceho mužstva musí riešiť situáciu, pri ktorej si hráči skočili do vlasov.

90+1
    Nadstavujú sa 4 minúty.

90
    Na začiatku poslednej minúty vyhral hlavičkový súboj proti Fellainimu Gestedo, Negredo sa opäť nedostal k strele.

89
    Jones sa nedohodol s Baillym na hlavičkovaní lopty, znamená to aut pre nabudených domácich.

88
    Všetci hráči Manchestru až na Rashforda bránia ataky futbalistov Middlesbrough. Teraz sa Negredo predral cez Smallinga aj Jonesa, Španielovi však nie je dopriate v tomto zápase skórovať.

87
    De Gea s bolestnou grimasou, ktorú si asi spôsobil sám. Vyzerá to na zranenie členka, budeme ešte vidieť striedanie brankárov?

86
    Päť minút do konca, pri lopte sú hostia. Carrick diriguje stred poľa, pomáha mu pri tom aj Martial.

85
    Je až nečakané, ako sa futbalisti Manchestru nechajú zatlačiť a vôbec sa im nechce do útoku. De Gea naťahuje rozohrávku od svojej brány.