Buffalo – Florida 4:2 (kon.) | NY Islanders – Nashville 1:3 (kon.) | Carolina – Detroit 3:4 (po pr.)
Tampa Bay – Chicago 5:4 (po pr.) | St. Louis – Arizona 4:1 (kon.) | Calgary – Colorado 4:2 (kon.)
Calgary Flames
4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Colorado Avalanche
cz Utorok 28.03.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

1. Sean Monahan (CGY) 1+3
    2. Sven Andrighetto (COL) 2+0
    3. Brian Elliott (CGY)24 zák., 2 góly, 92,3% (05:42:39)

Domácí hokejisté díky výborně zvládnuté taktice vyhrávají tento zápas poměrem 4:2 a získávají další body do tabulky. Flames se mohli spolehnout na svého brankáře, který své spoluhráče v důležitých momentech dokázal podržet a nepřipustil výraznější komplikace v cestě za body.

Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:52

59:56 Johnny GAUDREAU - 4:2

59:56
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A je to jasné, domácí tento zápas vyhrají, do prázdní branky se trefuje JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Micheal Ferland a Sean Monahan.

59:40
    Hosté hrají znovu v šesti.

59:24
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sven Andrighetto – 2 min., hákování).

59:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry, hosté znovu bez brankáře, snaží se vyrovnat za každou cenu.
    58:06 Sven ANDRIGHETTO - 3:2

58:06
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté se prosazují necelé dvě minuty před koncem třetí části a zadělávají na drama. Ránou od modré čáry prostřelil vše, co ho dělilo od branky. Autorem gólu je SVEN ANDRIGHETTO. Asistence: Mikko Rantanen, Erik Johnson.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:40
    Tyson Barrie to zkoušel bekhendovou stranou hole, ale neuspěl. Hosté hrají v šesti.

57:00
    Colorado se snaží s výsledkem něco udělat, ale chybí mu více klidu v koncovce, naopak domácí odehráli celý zápas výborně takticky.

56:33
    Micheal Ferland se hnal do vyložené střelecké pozice, ale jeho snaha byla naprosto zbytečná, hra přerušena pro postavení mimo hru.

55:45
    Brian Elliott kryje další pokus hostujícího hráče. Tyson Barrie to byl, kdo vypálil nebezpečně, ale domácí brankář byl pozorný.

55:00
    Dostali jsme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek podporovaný fanoušky hraje zodpovědně, vede o dva góly a míří za výhrou, naopak hosté se nemohou stabilněji probojoval do pásma.

54:00
    Šest minut dělí domácí hokejisty od zisku dalších bodů do tabulky. Naopak Avalanche mají poslední minuty na to, aby se pokusili zápas zdramatizovat.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 2. Monahan (Brodie), 25. Ferland (J. Gaudreau, Monahan), 45. Brouwer (Monahan, Versteeg), 60. J. Gaudreau (Ferland, Monahan) – 44. Andrighetto (E. Johnson, MacKinnon), 59. Andrighetto (Rantanen, E. Johnson)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Stajan, Brouwer – Bouma, S. Bennett, Chiasson.
    Colorado Avalanche: Pickard (J. Smith) – E. Johnson, Barberio, Ťutin, Barrie, A. Lindholm, Beauchemin – Landeskog, Duchene, Nieto – Andrighetto, MacKinnon, Rantanen – R. Bourque, Söderberg, Comeau – Grigorenko, Compher, Colborne.

Rozhodca: Hebert, Nicholson – Briseboi, Mach

Diváci: 17 755