Skalica – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.) | Trenčín – Detva 2:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Stav série: 1:0
HK Detva
Utorok 28.03.2017, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga play-off • Baráž

Dve tretiny sme videli jasnú dominanciu Trenčanov, ktorí z množstva šancí nedokázali zápas rozhodnúť a do posledných minút tak bojovali o body. Detva v tretej tretine bola aktívnejšia, Dukla iba bránila a pasívnou hrou dala súperovi šancu. Ten nedokázal vyrovnať a v ťabuľke tak teraz stráca tri body. (20:18:24)

59:57
    Ešte v samom závere to Detva skúsila, natlačila puk pred bránu a Huňady mohol strieľať, lenže cez spleť tiel puk neprešiel.

59:40
    Hostia bez brankára, Sojčík spoza modrej iba nahadzoval.

59:34
    Hostia v plnom počte.

58:05
    Hossa pálil spoza kruhov, ale minul bránu. Následne Videlka narobil problémy Trenčanom pri rozohrávke.

57:34
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Orčík – 2 min., pád pod nohy).

57:34
    Bohunický sa rútil na bránu, Orčík vykorčuľoval a spadol mu pod nohy, rozhodcovia ho za to vylúčili.

57:20
    Po otočke Říhu spoza brány to horelo pred Voldenom, Trenčania to ustáli.

56:35
    Oddychový čas Dukly. Tréneri sa snažia dať pasívne hrajúcemu tímu pokyny, aby zvládlo záver zápasu s väčším prehľadom.

56:35
    Celé striedanie Detva bojovala v útočnom pásme, nakoniec Gachulinec vystrelil pod pravého mantinelu a zblokovaný puk skončil na ochrannej sieti.

55:57
    V každom prípade Trenčania dosť riskujú, upustili od útočenia a iba čakajú na útoky súpera.

54:56
    Hra vyzerá teraz rovnako, útočia hostia, aj dostanú puk do útočného pásma, ale tam márne hľadajú voľný priestor.

53:28
    Nahodenie Šimona od modrej Volden dobre videl a puk zachytil lapačkou.

52:56
    Vidíme útočné snahy hostí, ktoré ale neprinášajú úspech cez pozornú obranu Dukly.Je to ale rozdiel oproti prvým dvom tretinám, kedy sa hralo takmer výlučne na bránu hostí.

51:05
    Vopelkov útočný prienik zastavil Valjent.

50:24
    V tretej tretine už Trenčania nie sú natoľko útočne aktívni, častejšie sa dopúšťajú zakázaných uvoľnení a nepreností.

49:53
    Razom máme zo zápasu drámu, hostia pridali na útočnej aktivite a môžu potrestať Duklu za množstvo premárnených šancí v prvých dvoch tretinách.

Marián Vychovalý

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. Gašparovič (Holenda, Štumpf), 30. Hossa (Holenda) – 50. Sládok (Srnka, Žilka)

HK DUKLA Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Themár, Trška – Hossa, Sojčík, Vopelka – Ručkay, Šimun, Gašparovič – Bezúch, Švec, Štumpf – Hudec, Sádecký, Hecl
    HK Detva: Orčík – F.Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Mačkovič, Valjent, P.Lunter, Jendroľ – Škvaridlo, V.Fekiač, Gašpar – T.Torok, Srnka, Říha – Videlka, Huňady, Žilka – Poliaček, Petro, Hrušík

Rozhodca: Mullner, Stano – Holienka, Junek