Boston – Nashville 4:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – Buffalo 3:1 (kon.) | NJ Devils – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.)
Montreal – Dallas 4:1 (kon.) | Minnesota – Washington 4:5 (po pr.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (kon.)
Vancouver – Anaheim 1:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:4 (po pr.)

3. Brock Boeser (VAN) 1+0 (06:45:26)

Statistiky: Střely na bránu: 35-39; Zablokované střely: 13-4; Vhazování: 51%-49%; Hity: 28-22; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.

We're in! Time to #PaintItOrange for a fifth straight postseason!

Příspěvek sdílený Anaheim Ducks (@anaheimducks),

Anaheim během úvodních dvou minut v rozpětí 84 sekund vstřelil dva góly, o které se postarali Corey Perry a Patrick Eaves, a bylo po zápase. Obzvlášť, když 16 sekund před přestávkou skóroval Nick Ritchie a krátké po ní poté Brandon Montour. Za domácí už pouze korigoval na začátku třetí třetiny skóre Brock Boeser. Anaheim pokračuje v úspěšném tažení za playoff a zůstává na čele Pacifické divize. Konečný výsledek: Vancouver 1 Anaheim Ducks 4.

59:16
    Ducks kontrolují puk v obranném pásmu a z hlediště Rogers Areny se ozvalo hlasité bučení.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:37
    Henrik Sedin dostal dvě minuty za hákování a Ducks dohrají dnešní utkání v přesilové hře.

58:25
    Dnešní utkání sleduje 18262 diváků.

58:25
    Ducks vyhodili puk na zakázané uvolnění a minutu a 35 sekund před koncem zápasu si vzali oddechový čas.

57:53
    Ducks si během úvodních 24 minut vytvořili slušný náskok, který po zbytek utkání pouze úspěšně udržují.

56:26
    Ducks opět neuspěli na buly a Alex Biega na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho táhlá střela ale zamířila pouze doprostřed brány a náruče Jonathana Berniera.

56:18
    Po reklamní přestávce a vyhraném vhazování přišla další střela Vancouveru z pravého křídla, kterou tentokrát Jonathan Bernier bez problému ukryl v náručí.

56:07
    Canucks se ocitli v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, jenže puk za záda Jonathana Berniera propasírovat nedokázali!

55:00
    Další zakázané uvolnění proti Anaheimu v momentě, kdy do konce zápasu zbývá odehrát přesně 5 minut.

54:47
    Ducks se na pravém křídle nepodařilo rozehrát a puk po kolmé přihrávce skončil za zakázaném uvolnění.

54:19
    Canucks pálili na pravém křídle od hrazení a Jonathan Bernier po snadném zákroku hrudí vyrazil puk mimo.

53:42
    Ryan Kesler napřáhl po zpětné přihrávce spoluhráče v levém kruhu pro vhazování k prudké střele, která mířila do bližšího levého horního rohu brány, nakonec se ale od levé nebo horní tyče odrazila zpět do hry!

52:55
    Bo Horvat se v blízkosti pravé tyče ke střele nedostal, zatímco Sven Bärtschi v levém kruhu pro vhazování ano, jenže puk mu sjel z čepele a jeho pokus po ledě zamířil mimo.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 43. Boeser (B. Sutter) – 1. Perry (N. Ritchie, Vermette), 2. Eaves (Rakell, Bieksa), 20. N. Ritchie (H. Lindholm, Manson), 24. Montour (Vermette)

Vancouver Canucks: R. Miller (Bachman) – Edler (A), Larsen, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Chaput – Bärtschi, Horvat, Boeser – Goldobin, B. Sutter, Boucher – LaBate, Shore.
    Anaheim Ducks: Bernier (Gibson) – Fowler (A), Montour, H. Lindholm, Manson, Vatanen, Bieksa – Rakell, Boll, Eaves – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Perry (A) – L. Shaw, N. Thompson, Wagner.

Rozhodca: Trevor Hanson, Jean Hebert. Čároví: David Brisebois, Ryan Gibbons

Diváci: 18262