Boston – Nashville 4:1 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 3:2 (1:0 po s.n.) | Carolina – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – Buffalo 3:1 (kon.) | NJ Devils – Winnipeg 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Florida 3:2 (kon.)
Montreal – Dallas 4:1 (kon.) | Minnesota – Washington 4:5 (po pr.) | Edmonton – LA Kings 2:1 (kon.)
Vancouver – Anaheim 1:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:4 (po pr.)
San Jose Sharks
5:4 (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
New York Rangers
cz Streda 29.03.2017, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Tomáš Hertl (SJS) 0+1,1 střela, čas na ledě 17:35 (07:14:57)

1. Brent Burns (SJS) 1+0
    2. Chris Tierney (SJS) 2+0
    3. J. T. Miller (NYR) 2+0

Zápas končí, domácí hokejisté vyhrávají v prodloužení. Dramatický duel rozhodl Brent Burns. Sharks vedli o dva góly, hosté se pak ale díky trpělivé hře dostali do vedení. San Jose dokázalo vyrovnat a v prodloužení vyhrálo. Oba týmy si prodloužení sezónu, neboť postupují do play-off.

63:10 Brent BURNS - 5:4

63:10
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, domácí tento zápas vyhrají, povedenou ránou se prosazuje zkušený hokejový harcovník BRENT BURNS. Asistence: Joe Pavelski, Patrick Marleau.

62:46
    Michael Grabner se znovu probojoval do střelecké pozice, tentokrát neuspěl při vlastním oslabení.

62:35
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Nick Holden – 2 min., držení protihráče).

62:21
    Bude se vylučovat, výhoda pro domácí.

62:02
    Další rána hostujícího hráče, tentokrát Rangers trefili spojnici! Mnoho nechybělo.

61:36
    Michael Grabner se výborně probojoval do zakončení, ale ještě lépe zasáhl domácí brankář Martin Jones.

61:10
    Oba týmy střídají, u kotouče jsou hostující hráči.

60:54
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí hokejisté.

60:23
    Marc-Édouard Vlasic se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale branku o malý kousek minul.

60:01

Uvidíme prodloužení.

60:00

59:29
    Oddechový čas pro domácí.

59:29
    Kevin Hayes se dostal do střelecké pozice, z hranice brankoviště zkoušel dorážet, ale neuspěl. Martin Jones byl pozorný.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 2. Hansen (Hertl, Bødker), 19. M. Karlsson (Vlasic, Braun), 32. Tierney, 58. Tierney (Hansen, Bødker), 64. Burns (Pavelski, Marleau) – 14. J. T. Miller (Puempel), 40. Stepan (Zuccarello, Skjei), 42. Fast (Skjei, K. Hayes), 45. J. T. Miller (Skjei, K. Hayes)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hansen, J. Thornton, Pavelski – M. Karlsson, Marleau, Bødker – J. Ward, Hertl, Labanc – Donskoi, Tierney, Meier.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Skjei, Br. Smith, Holden – Kreider, Stepan, Zuccarello – Rick Nash, Zibanejad, Vesey – Grabner, K. Hayes, Fast – Puempel, Lindberg, J. T. Miller.

Rozhodca: Rooney, StPierre – Knorr, Heyer

Diváci: 17 562