Česko – Švajčiarsko 1:2 (po s.n.) | Švédsko – Nemecko 1:3 (kon.) | Fínsko – Rusko 1:2 (kon.)
po s.n.
Česko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Švajčiarsko
cz Piatok 31.03.2017, 18:08 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • MS žien • Skupina B

Úvodní zápas světového šampionátu pro českou reprezentaci žen skončil těsnou prohrou se Švýcarkami, které zvítězily po samostatných nájezdech. Češky sice od 35. minuty a gólu Vanišové vedly 1:0, na konci závěrečné dvacetiminutovky ale inkasovaly a v US Hockey Areně následovalo prodloužení. V něm se ani jeden z týmů nedokázalo prosadit a o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se trefila pouze Švýcarka Meierová a zajistila svému celku triumf. (20:34:39)

Christine MEIEROVÁ - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko.
    Jedinou branku dala v samostatných nájezdech CHRISTINE MEIEROVÁ a Švýcarky se radují z vítězství.
    Klára HYMLÁROVÁ

5. séria
    0:1
    Hymlárová svůj pokus naopak v branku nepřetavila a Švýcarky si tak díky Meierové zajistily výhru.