NY Rangers – Pittsburgh 3:4 (0:2 po s.n.) | NY Islanders – NJ Devils 2:1 (kon.) | Chicago – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – San Jose 5:2 (kon.) | Vancouver – LA Kings 0:2 (kon.)
Arizona – Washington 6:3 (kon.) | Boston – Florida 5:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
New York Rangers
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
cz Sobota 01.04.2017, 01:10 • Madison Square Garden, New York • NHL
    Rangers slaví postup do play-off.

V tomto utkání nehrál žádný český/slovenský hráč. (04:20:50)

Vyhraná buly: 40 – 30

Máme tady konec dnešního dramatického zápasu. Hráči Penguins prokázali silnější nervy a v nájezdech rozhodli o své dnešní výhře. Jak se dnešní výhra rodila? Jako první se trefil Jake Guentzel. Za necelých deset minut se hosté prosadili po druhé, tentokrát Sidney Crosby. Jenže to nebylo ve druhé třetině všechno. Domácí tým měl na konci druhé periody k dispozici přesilovku, kterou využil Nick Holden. Tučňáci tedy vyhráli druhou část utkání 2:1. V té třetí části byli aktivnější domácí, kteří museli vyrovnat, jenže jako první se trefili opět hosté, jmenovitě Bryan Rust. Ovšem druhá část třetí třetiny patřila jednoznačně domácím. Jako první se prosadil snajpr Rangerů Rick Nash a poté jedenáct sekund před závěrečnou sirénou se trefil Chris Kreider. Nerozhodný stav utkání po 60 minutách znamenalo, že se šlo do prodloužení. V tomto prodloužení jsme mohli vidět svižný, rychlý hokej a plno šancí, jenže brankáři byli exceletní. Zápas tedy dospěl do nájezdů, které vyzněly lépe pro hosty. Jako první se prosadil Phil Kessel a poté i Sidney Crosby. Za domácí tým jel jako první Mika Zibanejad, který neproměnil. To samé platilo u Matse Zuccarella.

Phil KESSEL - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Autorem vítězné branky je PHIL KESSEL.

2. séria
    0:2
    Sidney Crosby se z nájezdu nemýlil a je vymalováno – 0:2!

2. séria
    0:1
    Mats Zuccarello nevyzrál na Murrayho a Tučňáci jsou blízko k zisku druhého bodu. – 0:1.

1. séria
    0:1
    Kessel umí nájezdy. Pohrál si se zápěstím a krásnou kličkou propasíroval puk mezi betony – 0:1.

64:47
    Zdá se, že v prodloužení gól nepadne. Na řadu přicházejí nájezdy.

64:16
    Crosby se zamotal a nabídnul šanci domácím, jenže na druhé straně se blýsknul Murray proti střele Grabnera.

64:01
    Poslední minuta prodloužení.

63:33
    Ron Hainsey nedokázal propasírovat puk pod betony domácího brankáře.

Jan Mládek

Góly a asistencie: 40. Holden, 49. Rick Nash (J. T. Miller, Girardi), 60. Kreider (J. T. Miller, Holden) – 21. Guentzel (Crosby, Kessel), 31. Crosby (Sheary, Hainsey), 47. Rust (Cole), rozh. náj. Kessel