NY Rangers – Pittsburgh 3:4 (0:2 po s.n.) | NY Islanders – NJ Devils 2:1 (kon.) | Chicago – Columbus 3:1 (kon.)
Colorado – St. Louis 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – San Jose 5:2 (kon.) | Vancouver – LA Kings 0:2 (kon.)
Arizona – Washington 6:3 (kon.) | Boston – Florida 5:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.)
Arizona Coyotes
6:3 (3:0, 2:2, 1:1)
Washington Capitals
cz Sobota 01.04.2017, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

V tomto zápase jsme sledovali, kterak se hostující defenziva v prach a popel proměnila. Tolik chyb defenzivy Capitals se jen tak nevidí. Domácím výborně vyšel vstup do zápasu, po první třetině vedli o tři branky. Hosté se pak dvakrát prosadili, a tak byl rozdíl minimální. Na konci prostřední části však dvakrát skórovala Arizona, což celý zápas rozhodlo. Ve třetí třetině se pak oba týmy prosadily jednou. (06:50:02)

59:30
    Capitals se usadili v útočném pásmu, ale k zakončení se nemohou dostat, navíc už nemají ani mnoho času.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:42
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté kontrolují hru.

57:54
    Louis Domingue kryje střelecký pokus hostujícího celku. Vhazovat se bude před brankou Arizony.

57:32
    Hostující celek už nemá mnoho času na zdramatizování zápasu, domácí hokejisté se ale musí bránit.

56:30
    Domácí hokejisté mají kotouč pod kontrolou a zavážejí ho do útočného pásma, kde se snaží držet hru.

56:00
    Oliver Ekman-Larsson si výborně počínal za svou brankou, hostujícího hráče tak nenechal zakončit.

55:40
    Alexandr Ovečkin vedl další akci svého celku, jeho střelecký pokus však zablokoval obránce Jakob Chychrun.

55:14
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry.

54:48
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

54:03
    Braden Holtby se zapojil do rozehrávky svého týmu, pomohl tak obráncům, kteří se mohli rychleji dostat do středního pásma.

53:02
    Do výborné střelecké pozice se probojoval hostující Alexandr Ovečkin, ale jeho pokus končí na brankové konstrukci. S následnou střelou si brankář Coyotes poradil.

51:45
    23:40, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, více ze hry mají hokejisté Washingtonu, ale nemohou se probojovat do výraznější šance.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 8. Dvorak, 10. Jooris (Goligoski), 14. Burmistrov (Doan, Crouse), 34. Dvorak, 38. Burmistrov (Domi, DeAngelo), 51. Holland – 22. Bäckström (Oshie, Ma. Johansson), 32. Winnik (T. Wilson, Orlov), 51. Williams (Niskanen, Ma. Johansson)

Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Ekman-Larsson, Schenn, Goligoski, C. Murphy, Chychrun, DeAngelo – Perlini, Dvorak, Vrbata – Domi, Burmistrov, Duclair – Martinook, Jooris, Rieder – Crouse, Holland, Doan.
    Washington Capitals: Holtby (38. Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Shattenkirk – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, T. Wilson.

Rozhodca: Kowal, Pochmara – Sericolo, Gawryletz

Diváci: 14 290