Ružomberok – Trnava 0:0 (15:20) | Žilina – Prešov 0:0 (17:30)
pred zápasom
MFK Ružomberok
0:0 (-:-)
FC Spartak Trnava
Nedeľa 02.04.2017, 15:20 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Fortuna liga • 25. kolo
   
  Podarí sa hosťom z Trnavy v priamom súboji o štvrtú pozíciu preskočiť Ružomberok alebo si domáci futbalisti upevnia priečku, ktorá môže za určitých okolností znamenať účasť v pohárovej Európe? Kto sa bude tešiť po záverečnom hvizde sa dozviete z nášho textového prenosu! (22:32:45)
   
  Oba tímy sa stretli v tejto sezóne dvakrát a spokojnejší zatiaľ môžu byť Ružomberčania. Síce duel 3. kola sa v centre dolného Liptova skončil 1:1, na konci októbra Ruža zvíťazila v Trnave 1:0.
   
  Domáci Ružomberok vstupoval do zatiaľ posledného ligového zápasu v Žiline ako na jar nezdolaný tím. Dlho to vyzeralo tak, že Liptáci neprehrajú ani na pôde lídra súťaže. V 57. minúte však strelu Tomáša Ďubeka z priameho kopu zastavila žrď a následná hlavička Petra Masla skončila na brvne a už po troch minútach otvoril skóre Samuel Mráz. Na jeho gól už po chvíli nadviazal Miroslav Káčer. V 79. minúte sa Jánovi Maslovi podarilo strelou z priameho kopu vrátiť mužstvo spod Čebraťa do zápasu, no posledné slovo mal v nadstavenom čase Filip Hlohovský, ktorý definitívne rozhodol o prehre Ruže 1:3.

  Ružomberok doteraz získal 31 bodov, má aktívne skóre 41:32 a v ligovej tabuľke mu patrí priebežná štvrtá pozícia. Ako už bolo spomenuté, má rovnaký bodový zisk ako 5. Trnava a na 3. Podbrezovú stráca šesť bodov. Pre úplnosť ale musíme dodať, že mužstvo z Horehronia doteraz odohralo o zápas menej, keďže v minulom kole si malo tretíkrát v sezóne zmerať sily s odstúpenou Myjavou.

  Predchádzajúce ligové zápasy v jarnej časti:

  FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 1:1
  MFK Ružomberok – FO ŽP Šport Podbrezová 0:0
  MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 1:3
  FC DAC Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1
  MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 5:0
  MŠK Žilina – MFK Ružomberok 3:1
   
  Hosťom z Trnavy v poslednej dobe komplikoval život stav trávnika v ich domovskom stánku a preto museli pristúpiť k jeho výmene. Práce s novým trávnikom napredujú a futbalisti z Malého Ríma by na ňom mali hrať už čoskoro. Pred reprezentačnou prestávkou sa Spartak predstavili v Dunajskej Strede. Duel na Žitnom ostrove sa skončil remízou 0:0.

  Spartak Trnava doteraz získal 31 bodov, má pasívne skóre 21:26 a nachádza sa na priebežnej piatej priečke. Má rovnaký bodový zisk, ako jeho aktuálny súper 4. Ružomberok a pred 6. Trenčínom má dvojbodový náskok.

  Predchádzajúce ligové zápasy v jarnej časti:

  MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 2:0
  FC Spartak Trnava – FK Senica 0:1
  FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava 0:0
  FO ŽP Šport Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:1
  FC DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:0
   
  V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas 25. kola Fortuna ligy medzi tabuľkovými susedmi – domácim Ružomberkom a hosťujúcim Spartakom Trnava.
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
   
   

  Ján Kmeť

  Góly:


  MFK Ružomberok:
  FC Spartak Trnava: