Swansea – Middlesbrough 0:0 (kon.) | Arsenal – Manchester City 2:2 (kon.)
Arsenal FC
2:2 (1:2)
Manchester City
Nedeľa 02.04.2017, 17:00 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 30. kolo
    Arsenal 2:2 Man. City

Zápas medzi Arsenalom a Citizens sa tak skončil nerozhodne a oba celky si tak body rozdelili. Vedenia sa ujali hostia a to potom, čo skóroval v úniku Sané. Domáci vyrovnali päť minút pred koncom prvého dejstva a to zásluhou Walcotta, ktorý zužitkoval prihrávku Mustafiho.

O dve minúty však opäť viedli zverenci Pepa Guardiolu. Presadil sa Aguero. Definitívnu podobu skóre dal v 54. minúte Mustafi, keď sa presadil po rohovom kope presnou hlavičkou. (18:51:35)

90+3

90+1
    Rozhodca nadstavil k tomuto zápasu ešte posledné tri minúty.

89
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza David Silva, prichádza Pablo Zabaleta.

88
    Iwobi vyskúšal šťastie z hranice šestnástky, ale jeho bomba končí nad bránkou Caballera.

87
    Kombinácia Citizens prebiehala už za postrannou čiarou, čo znamená, že sa lopta vracia späť na kopačky hráčov Arsenalu.

86
    Po jeho rozohraní sa odhodlal k stree Silva, ale jeho prízemný pokus letí tesne mimo bránku Ospinu.

85
    Ďalší center De Bruyneho a opäť nasleduje rohový kop.

83
    Iwobi s centrom z pravej strany, ale v poslednom momente bol v defenzíve pripravený Otamendi.

82
    De Bruyne faulovaný v strede ihriska, ale rozhodca neposúdil tento zákrok ako nedovolený.

80
    De Bruyne s nepresnou prihrávkou na Navasa, do brejku tak mierili domáci ale v obrovskej šanci zaváhal Ozil. Nemecký záložník sa dostal k lopte po chybe obrany. Skóre sa však stále nemení.

79
    Ten rozohral Silva nakrátko, čo sa ukázalo ako zlé riešenie. Dopredu mieria domáci.

78
    Mustafi si nerozumel so svojím obranným partnernom a nasleduje rohový kop pre hostí.

76
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Danny Welbeck, prichádza Alex Iwobi.

75
    Dokonca stretnutia už ostáva len pätnásť minút, dočkáme sa teda víťazného gólu na jednej či druhej strane?

72
    Sanchez si narazil s Giroudom, lenže ten v súboji loptu stratil a do protiútoku tak môžu ísť hráči Citizens.

71
    Ďalšie ofsajdové postavenie. Po prihrávke Silvu bol teraz v zlom postavení Sergio Aguero.

70
    Už už sa zdalo, že Toure sa dostane do šance, lenže v poslednom možnom momente zaváhal striedajúci hráč s prihrávkou a akcia je tak ukončená.