Ingolstadt – Mainz 2:1 (kon.) | Leverkusen – Wolfsburg 3:3 (kon.)
FC Ingolstadt 04
2:1 (1:0)
1. FSV Mainz 05
cz Nedeľa 02.04.2017, 15:30 • Audi-Sportpark, Ingolstadt • Nemecká Bundesliga • 26. kolo

Marvin Matip sice dvacet minut před koncem zápasu v Audi-Sportparku připravil vlastním gólem Ingolstadt o jednobrankové vedení, o které se v desáté minutě postaral Romain Brégerie, krátce na to ale kuriózním centrem, který skončil v bráně, rozhodl o vítězství domácího týmu Florent Hadergjona. Ingolstadt zvládl důležitý zápas v boji o záchranu a slaví zisk tří bodů. Konečný výsledek: FC Ingolstadt 2 Mainz 1. (19:38:41)

90+5

90+3
    Martin Hansen při odkopu od brány úmyslně natahoval čas a za zdržování hry viděl žlutou kartu.

90+1
    Nad rámec utkání byly nastaveny 4 minuty.

90
    Hosté se po centru z levé strany dostali na přední tyči k hlavičce, která minula bližší horní roh brány! Ingolstadt v závěru vede stále 2:0!

89
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Dario Lezcano, přichází Lukas Hinterseer.

85
    Střídající Marcel Tisserand nesportovně zakopl míč a za své chování viděl okamžitě žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Markus Suttner, přichází Marcel Tisserand.

83
    Hra je hodně kouskována a hráči obou týmů se marně snaží dostat do šance. Ingolstadt připravuje střídání.

80
    Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Ingolstadt po parádní reakci na inkasovaný gól opět míří za třemi body.

80
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Robin Quaison.

77
    Střídání v týmu FC Ingolstadt 04: ze hřiště odchází Mathew Leckie, přichází Sonny Kittel.

76
    Danny Latza fauloval na útočné polovině svého týmu a za svůj zákrok viděl čtvrthodiny před koncem žlutou kartu.
    73. Florent HADERGJONAJ - 2:1

73
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    FLORENT HADERGJONAJ si na pravém křídle naběhl na prudkou kolmou přihrávku od Pascala Große a jeho následný centr se přes hlavu Jonase Lössla přenesl ke vzdálenější levé tyče, od které se míč odrazil do brány! Ingolstadt si přichystal kuriózní a bleskovou odpověď, po které znovu vede! Asistence: Pascal Groß.

72
    Domácí lavička se ještě snažila reklamovat ofsajd, jenže s následnými protesty neuspěla. Gól platí začínáme od "nuly".
    71. Marvin MATIP - 1:1

71
    Mainz právě vstřelil branku!
    Levin Öztunali rozehrál na levé straně standardní situaci a jeho nádherný centr bez teče zamířil na přední tyči mezi nohama Marvina Hansena do brány! Mohuč vyrovnala kuriózním způsobem na 1:1! Gól byl nakonec označen jako vlastní a vstřelil si ho domácí MARVIN MATIP.

69
    Jhon Córdoba se snažil na levé straně uniknout dvojici protihráčů, která se ho marně snažila dostihnout.

68
    André Ramalho fauloval na pravé straně útočné poloviny svého týmu těsně za půlící čárou a viděl také žlutou kartu.

67
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Niko Bungert, přichází Suat Serdar.

66
    Mohuč se marně snaží prosadit a po více než hodině hry připravila druhou změnu v sestavě.

65
    Florent Hadergjonaj za půlící čárou sáhl u postranní čáry k taktickému faulu, za který byl odměněn žlutou kartou.

64
    Ingolstadt rozehrál na pravé straně standardní situaci a připravený brankář Jonas Lössl míč vyboxoval do bezpečí.

63
    Mohuč začíná utahovat šrouby, jenže až na jednu střelu se zatím do žádné šance nedostala a prohrává 1:0.

62
    Stefan Bell krásně odcentroval z levé strany a na přední tyči se dostal k hlavičce Jhon Córdoba, jeho pokus byl ale nepřesný.

61
    Levin Öztunali rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a od půlící čáry posílal na vzdálenější levou tyč vysoký centr, který jeden z domácích hráčů odhlavičkoval do bezpečí.

60
    Na obou stranách je k mnoho nepřesností a marně čekáme na nějakou nebezpečnou šanci nebo střelu z dálky.

59
    Marvin Matip hrál u levé postranní čáry obranné poloviny svého týmu míč příliš vysoko a za hru vysokou nohou viděl žlutou kartu. Faulovaným hráčem byl Jhon Córdoba.

59
    Domácí se vzápětí snažili prosadit po levé straně, jenže tam pro změnu jejich útok zastavila nepřesná kolmá přihrávka.

58
    Ingolstadt vyrážel po pravé straně do rychlého protiútoku, který ztroskotal v polovině hřiště, kde se hosté dopustili faulu.

57
    Sám Levin Öztunali rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop, jeho následný centr ale žádné nebezpečí nepřinesl.

56
    Levin Öztunali se ocital na pravé straně šestnáctky po krásné diagonální přihrávce ze středu hřiště ve slibné šanci, Markus Suttner ale jeho přízemní střelu fantastickým skluzem zablokoval a srazil ji vedle pravé tyče na roh!

55
    Ingolstadt v úvodu druhého poločasu přečkal obrovskou šanci Mohuče a od té doby je hra velice vyrovnaná.

54
    Jonas Lössl skvěle přečetl hru a po dlouhém kolmém pasu vpřed míč před jedním z domácích fotbalistů za hranicí vlastního pokutového území odkopl razantně do bezpečí.

53
    Niko Bungert si v blízkosti šestnáctky naskočil do domácího Daria Lezcana, faul se ovšem pískal jiný a následný centr domácího týmu z pravé strany nic nepřinesl.

52
    Kompletní lavička kromě brankáře domácího Ingolstadtu se začala rozcvičovat. Možná se brzo dočkáme střídání.

51
    Jhon Córdoba napadal brankáře Martina Hansena, který si nejprve míč po nepřesné kolmé přihrávce hostů zpracoval a poté ho před hostujícím hráčem sebral ze země.

50
    Ingolstadt se vydal směrem vpřed, jenže jeho následnou akci zastavila nepřesná kolmá přihrávka. Odkop od brány.

49
    Mohuč se krátce po přestávce dostala k první střele na bránu a málem z toho byl vyrovnávací gól.

48
    Levin Öztunali se ocitl po obrovské chybě obrany Ingolstadtu ve velké šanci, jenže ze středu šestnáctky nedokázal přízemní střelou zamířit ke vzdálenější pravé tyči! Martin Hansen proti němu skvěle vyběhl a levou rukou vpádu míč vyrazil! Fantastický a důležitý zákrok!

47
    Giulio Donati přišel na hřiště o přestávce a ihned se zapojil do hry, jeho následný centr z pravé strany byl ale odvrácen.

46
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leon Balogun, přichází Giulio Donati.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

Ingolstadt odehrál skvělý první poločas, během něhož Mohuč nepustil ke střele na bránu a naopak v desáté minutě sám dokázal udeřit, když se prosadil po rohovém kopu nádhernou hlavičkou Romain Brégerie. Domácí mají po úvodním poločase namířeno v souboji o záchranu k důležitým třem bodům. Skóre po prvním poločase: FC Ingolstadt 1 Mainz 0.

45+2

45+2
    Jedna ze dvou nastavených minut je minulostí a Martin Hansen se chystal odkopávat od své brány.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.

45
    Mathew Leckie z pravé strany nádherným přetaženým centrem našel na vzdálenější levé tyči jednoho ze svých spoluhráčů, který ve výskoku hlavičkoval vysoko nad bránu.

44
    Mathew Leckie se po krásné patičce spoluhráče dostal uprostřed šestnáctky tentokrát sám ke střele, která byla přizvednuta do vzduchu, a Jonas Lössl z něj míč stáhl.

43
    Mathew Leckie krásnou zpětnou přihrávkou z pravé strany šestnáctky našel na hranici šestnáctky Almoga Cohena, který pálil bez přípravy pouze doprostřed brány, a Jonas Lössl si s jeho slabou přízemní střelou snadno poradil.

42
    Roger to udělal výborně, když si tělem pokryl míč a vybojoval pro svůj tým standardní situaci. Odkopával Martin Hansen.

41
    Jeden z fotbalistů Mohuče se snažil prosadit u levého rohového praporku, jenže zezadu fauloval Rogera.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát něco málo přes pět minut a Ingolstadt zatím stále vede těsně 1:0.

39
    Tempo zápasu v závěru prvního poločasu začalo nabírat na obrátkách a oba týmy se v rychlém sledu dostaly k ohrožení brány, na druhý gól utkání ale zatím čekáme marně.

38
    Markus Suttner napřáhl na levé straně v blízkosti levého rohu šestnáctky k prudké střele, která mířila přesně do bližšího horního rohu brány, jenže Jonas Lössl míč dokázal vyrazit před sebe a následná dorážka Daria Lezcana skončila v boční síti! To byla velice slibná šance.

37
    Levin Öztunali v blízkosti půlící čáry rozehrál standardní situaci a z následného centru nakonec byla velmi nebezpečná střela, která těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány!

36
    Danny Latza na levé straně hřiště spěchal směrem vpřed a vracející se Florent Hadergjonaj ho zezadu poslal k zemi.

35
    Pascal Groß se vrátil zpět na hřiště a na pravé straně rozehrával v blízkosti půlící čáry standardní situaci, jeho následný centr byl ale příliš krátký a hosté ho odhlavičkovali do bezpečí.

34
    Pascal Groß musel za postranní čáru a okamžitě se hlásí o návrat na hřiště, takže je v naprostém pořádku.

33
    Leon Balogun předvedl ve středovém kruhu ostrý skluz, za který byl odměněn okamžitě žlutou kartou. První v celém zápase. Faulovaným a ošetřovaným hráčem byl Pascal Groß.

32
    Danny Latza si nabíhal na levé straně hřiště na prudkou kolmou přihrávku, jenže na ni nedokázal dosáhnout.

31
    Markus Suttner a Leon Balogun svedli u pravé postranní čáry z pohledu útočící Mohuče dlouhý souboj o míče, po kterém byl domácímu obránci odpískán faul. Hosté ale nic nevymysleli.

30
    Pablo De Blasis čechral na levé straně hřiště od postranní čáry do šestnáctky pěkný diagonální centr, jeden z jeho spoluhráčů na něj ale nedosáhl a Martin Hansen ukryl míč v náručí.

29
    Mohuč během posledních okamžiků velice dobře brání a navíc začíná být postupem času čím dál nebezpečnější vpředu.

28
    Levin Öztunali si naběhl do šestnáctky na krásnou kolmou přihrávku z levého křídla a na levé straně pokutového území se snažil Martina Hansena přízemní střelou propálit mezi nohama, jenže ve své snaze neuspěl a navíc byl v ofsajdu!

27
    Pablo De Blasis předvedl na levé straně hřiště pěkný sprint a poté mezi dvěma protihráči posílal na vzdálenější pravou tyč nebezpečný přetažený centr, Martin Hansen ho ale dokázal vyboxovat směrem k rohovému praporku.

26
    Jhon Córdoba se na levé straně v blízkosti půlící čáry dobře otáčel s míčem a Marvin Matip ho poslal k zemi.

25
    Hra se po krátké pauze kvůli ošetření brankáře Martina Hansena a Jhona Córdoby odehrává převážně ve středu hřiště.

24
    Oba borci se po pár okamžicích postavili zpět na nohy a vypadá to, že oba budou moci v zápase bez problému pokračovat.

23
    Jhon Córdoba byl hráčem, který šel nekompromisně za míčem, a poté došlo k nepříjemně srážce. Dochází k ošetření.

22
    Martin Hansen na levé straně šestnáctky stahoval míč ze vzduchu do svých rukavic a poté došlo k nepříjemnému kontaktu s jedním z hráčů Mohuče, po kterém oba zůstali ležet na hřišti. Oba fotbalisté musejí být ošetřovaní.

21
    Mohuč se vydala směrem vpřed, jenže její akce ani tentokrát nic kloudného nepřinesla a Martin Hansen odkopával od brány. Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat. Ingolstadt ale vede po gólu z desáté minuty stále 1:0.

20
    Jean-Philippe Gbamin v blízkosti levého rohového praporku z pohledu svého týmu neumožnil jednomu z hráčů Ingolstadtu odcentrovat a navíc vybojoval pro svůj celek autové vhazování.

19
    Jhon Córdoba se snažil na levé straně protáhnout kolem Rogera, který se nenechal přehodit, a hostující fotbalista ho poté zezadu povalil k zemi. Hra byla kvůli faulu Jhona Córdoby přerušena.

18
    Držení míče je naprosto vyrovnané, na střely ale vede Ingolstadt, který už se třikrát pokusil vstřelit gól, zatímco hosté z Mohuče ani jednou. Hosté se ještě nedostali ani jednou do zakončení.

17
    Mathew Leckie se snažil z levé strany šestnáctky poslat před bránu zpětnou přihrávku, Stefan Bell mu ale neumožnil vymyslet nějakou nebezpečnou šanci a odvrátil míč za postranní čáru.

16
    Pascal Groß rozehrál na levé straně v blízkosti půlící čáry standardní situaci a podél postranní čáry posílal dopředu vzduchem dlouhý kolmý pas, na který jeho spoluhráč těsně nedosáhl.

15
    Ze zápasu uplynulo téměř patnáct minut a předposlední Ingolstadt doma vede v souboji o záchranu nad Mohučí 1:0.

14
    Mohuč se po dlouhé době vydala směrem vpřed, její akce ale skončila neúspěchem. Martin Hansen odkopával od brány.

13
    Domácí hráči na levé straně hřiště rozehráli standardní situaci, jenže následný centr byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.

12
    Levin Öztunali se snažil prosadit na levé straně hřiště, kde ho k zemi v blízkosti praporku povalil příliš důrazný Jean-Philippe Gbamin.

11
    Fotbalisté Ingolstadtu byli lepší a hned jejich první střela na bránu skončila gólem. Parádní vstup domácího týmu.
    10. Romain BRÉGERIE - 1:0

10
    Markus Suttner na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a nádherným centrem našel uprostřed šestnáctky ROMAINA BRÉGERIEHO, který fantastickou hlavičkou zamířil diagonálně do levého horního rohu brány! Ingolstadt otevřel skóre – 1:0! Asistence: Markus Suttner.

9
    Fotbalisté Ingolstadtu jsou v úvodu zápasu jasně aktivnější, jenže drtivou většinu jejich akcí zastavují nepřesné přihrávky.

8
    Florent Hadergjonaj byl na pravé straně obranné poloviny svého týmu ve výskoku faulován Pablem De Blasisem, který mu poté sportovně pomohl zpět na nohy. Žádná nevraživost a pěkné gesto.

7
    Dario Lezcano se snažil prosadit na pravé straně hřiště, jeho náběh byl ale zbytečné. Domácí útočník na míč nedosáhl.

6
    Oba týmy dnes nastoupily k důležitému souboji o záchranu, ke které je blíže hostující celek Mohuče. Spodní patro tabulky Bundesligy je ale velice vyrovnané. Tři týmy mají 29 bodů!

5
    Ingolstadt posílal do šestnáctky dlouhou kolmou přihrávku, která zamířila do zámezí, a Jonas Lössl odkopával od brány.

4
    Alfredo Morales se ocital na hranici šestnáctky po rozehrání rohového kopu ve slibné střelecké pozici a pohotově vypálil pravačkou. Jeho střela ale byla zablokována a domácí fotbalisté se poté marně snažili reklamovat ruku.

3
    Fotbalisté Ingolstadtu vybojovali na pravém křídle standardní situaci a po následném centru byl míč odvrácen na rohový kop.

2
    Mohuč po zisku míče dvakrát posílala míč směrem dopředu, ani v jednom případě ale její přihrávka nenašla adresáta.

1
    Hlavní rozhodčí Patrick Ittrich dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči domácího Ingolstadtu.

1

FC Ingolstadt 04: Hansen – Matip (C), Roger, Brégerie – Hadergjonaj, Morales, Cohen, Suttner – Groß, Lezcano, Leckie.
    Náhradníci: Nyland – Jung, Tisserand, Kittel, Christiansen, Multhaup, Hinterseer.

1. FSV Mohuč 05: Lössl – Balogun, Bungert (C), Bell, Brosinski – Gbamin, Ramalho, Latza – Öztunali, De Blasis, Córdoba.
    Náhradníci: Huth – Donati, Quaison, Jairo, Serdar, Muto, Krkić.

Rozhodčí: Patrick Ittrich.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

29.10.16 Mohuč- Ingolstadt 2:0

1. FSV MAINZ 05

Fotbalisté Mohuče se po dvou porážkách v řadě před reprezentační přestávkou nebezpečně přiblížili sestupovému pásmu a venku se jim navíc vůbec nedaří, když prohráli na hřištích soupeře sedm z osmi zápasů. Hosté stejně jako domácí Ingolstadt v posledním kole vyšel na prázdno, když prohráli stejným výsledkem 0:1 doma s Schalke 04. Dokáží bodovat?

FC INGOLSTADT 04

Blíží se závěr sezóny a Ingolstadt čeká zlomové období, když se během nadcházejících pěti zápasů představí proti týmům ze spodní části tabulky, proti kterým by měl nutně začít sbírat body, pokud se chce zachránit. Die Schanzer se budou snažit navázat na výkon proti Borussii Dortmund, proti které si před reprezentační přestávkou vytvořili velké množství příležitostí, jenže žádnou nedokázali využít a prohráli nakonec těsně 1:0.

FC Ingolstadt 04 se nachází na předposledním místě Bundesligy a v jednom ze dvou nedělních utkání nejvyšší německé soutěže proti Mohuči bude usilovat v letošní sezóně o třetí domácí vítězství. Oba týmy čeká důležitý souboj o záchranu, ke které je aktuálně s 29 body blíže hostující tým, ovšem jen díky skóre.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.