Boston – Ottawa 2:3 (po pr.) | Toronto – Washington 1:2 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:4
Washington Capitals
cz Pondelok 24.04.2017, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:21 (04:17:51)

Hned pět z šesti zápasů této série dopělo do prodloužení, všechna utkání skončila rozdílem jediného gólu. I to značí, jak byly bitvy mezi těmito soupeři nesmírně vyrovnané a dramatické. Vyhrát však může jen jeden a je to tým Washington Capitals, který se v dalším kole utkání s Pittsburghem.
    Gratulace k postupu.

Dlouhou dobu jsme čekali na gól, jako první se prosadili domácí, k velké radosti publika pálil přesně Auston Matthews. Na jeho branku dokázal odpovědět Marcus Johansson v 53. minuty. Zápas dospěl do prodloužení, které rozhodl hrdina Capitals. Z hranice brankoviště dorazil puk do branky Marcus Johansson.

66:31 Marcus JOHANSSON - 1:2

66:31
    Washington právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto, Capitals vyhrávají tento zápasu i celou sérii a postupují dál. Z hranice brankoviště dokázal kotouč do branky dorazit zkušený MARCUS JOHANSSON. Asistence: Justin Williams a John Carlson.

66:22
    Toronto vyhodilo jen a pouze na zakázané uvolnění, Capitals mají k dispozici vhazování v útočném pásmu.

65:53
    Justin Williams neuspěl z předbrankového prostoru. Hosté chtějí ukončit sérii, jsou jednoznačně aktivnějším týmem.

65:33
    Jake Gardiner vypálil od modré čáry, ale trefil jen hráče před sebou.

65:14
    0:5, v prodloužení jsou hosté na vyložené šance jednoznačně aktivnější.

64:23
    Už to vypadalo, že hosté dostali kotouč za brankovou čáru, ale puk se nakonec objevil za brankou. Hraje se dál.

63:47
    John Carlson neuspěl v dobré střelecké pozici, Frederik Andersen drží své spoluhráče.

63:17
    T. J. Oshie vyslal jedovatou střelu na branku, gólman pozorný a neujala se ani následná rána Ovečkina.

63:00
    Nicklas Bäckström se probojoval do zakončení, jeho pokus jednou rukou končí mimo branku.

62:30
    Hraje se ve středním pásmu, mnoho šancí k vidění není, sledujeme opatrnou hru z obou stran.

62:12
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Capitals. Domácí se tak mohou dostat do zajímavé pozice.

61:52
    Martin Marinčin vypálil od modré čáry, branku vůbec netrefil, kotouč poslal asi tak metr a půl nad.

61:44
    Hra je přerušena, sledujeme dramatickou takticky vedenou bitvu. Kdo dá gól vyhraje, jde opravdu o hodně a hokejisté to vědí.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 48. Matthews (Rielly, Hyman) – 53. Ma. Johansson (Eller, Orpik), 67. Ma. Johansson (Williams, Carlson)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hunwick, Rielly, Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Niskanen, Orlov, Orpik, Shattenkirk – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Burakovsky, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle, Connolly.

Rozhodca: Meier, Pollock – Shewchyk, Murphy

Diváci: 19 740