Maďarsko – Ukrajina 72:84 (kon.) | Lotyšsko – Belgicko 58:62 (kon.) | Bielorusko – Turecko 74:88 (kon.)
Srbsko – Slovinsko 88:69 (kon.) | Česko – Španielsko 67:63 (kon.) | Čierna Hora – Rusko 54:78 (kon.)
Slovensko – Taliansko sk 61:68 (kon.) | Francúzsko – Grécko 70:63 (kon.)
Bielorusko
74:88 (14:20, 37:47, 48:66)
Turecko
cz Pondelok 19.06.2017, 15:00ME - ženy • Skupina B

Maďarsko v osmifinále narazí na Itálii, která si poradila v posledním zápase skupiny se Slovenskem. (22:19:21)

Běloruské hráčky prohrály i třetí zápas na šampionátu a končí ve skupině poslední. Naopak Turecko dokázalo i tentokrát svého soupeře poradit a vyhrávají třetí duel ve skupině a má šest bodů. Postup do další části má zcela jasný z prvního místa. Turecko bylo ve střelbě za dva a tři body efektivnější, Bělorusko bylo lepší v proměňování trestných hodů. Bentleyová zaznamenala 15 bodů a Canitezová 10.

Konec zápasu. (74:88)

39:38
    Dva trestné hody dokázalo proměnit Turecko. (74:88)

39:30
    Hráčky Běloruska dávají koš za dva body, bělorusky sice snižují, ale nemají nárok na výhru v zápase. (74:86)

39:00
    Poslední minuta hry ve čtvrté čtvrtině. (72:86)

38:32
    Dva trestné hody zkušeně dokázala proměnit hráčka Turecka. (72:86)

38:07
    Coraová dává koš za dva body, bleskově odpovídají hráčky Turecka. (72:84)

37:55
    Bentleyová dává koš za dva body, celkem bodů má patnáct dnes. (72:82)

37:38
    Uralová se po výborné akci dostala pod koš a nemýlila se. (70:82)

36:59
    Likhartovichová skvěle proměnila hod za tři body, rozdíl ve skóre je deset bodů. (70:80)

36:43
    Bilgičová dává koš za dva body. (67:80)

36:29
    Čakirová dává koš za dva body, navíc byla faulovaná. Následoval trestný hod, který neproměnila. (67:78)

36:01
    Další dva body pro hráčky Běloruska, a tak si berou basketbalistky Turecka oddechový čas. (67:76)

35:45
    Hráčky Bělorusky nyní dokázaly proměnit pokus za tři body. (65:76)

35:24
    Uralová dává koš za dva body, sledujeme rychlý basketbal. (62:76)

35:05
    Dva trestné hody pro Bělorusky, Likhartovichová dokázala proměnit oba dva. (62:74)

34:54
    Ivashchankaová dokázala jeden ze dvou trestných hodů proměnit. (60:74)

34:19
    Coraová dostala k dispozici dva trestné hody, které dokázala proměnit. (59:74)

34:05
    Bentleyová dokázala proměnit oba trestné hody. (59:72)

33:55
    Bělorusky si vyžádaly oddechový čas. (57:72)

32:58
    Senjureková dává koš za dva body. Turecko hraje zodpovědně, drží náskok a snaží se hrát co nejdál od svého koše. (57:72)

32:42
    Inkinaová dává koš za dva body, sledujeme aktivní hru Běloruska. (57:70)

32:34
    Hráčky Turecka vedou o patnáct bodů, mají blízko k výhře. (55:70)

Holubevá dává koš za dva body. (55:70)

31:20
    Bentleyová dává koš za tři body, Bělorusky snižují. (53:68)

30:40
    Ivashchankaová dává první koš poslední části hry, prosazuje se za dva body. Unerová uspěla na druhé straně. (50:68)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (48:66)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (48:66)

29:50
    Bentleyová dává koš za dva body, hráčky Běloruska snižují. (48:66)

29:34
    Turgutová dává krásný koš po samostatné akci, náskok dvacet bodů. (46:66)

29:06
    Začala poslední minuta třetí čtvrtiny. Begličová proměnila oba trestné hody. (46:64)

28:16
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. (46:62)

27:19
    Útočný faul Čakirové, a tak budou rozehrávat její soupeřky. (46:62)

27:00
    Tři minuty hry zbývají do konce třetí čtvrtiny. (46:62)

26:20
    Čakirová dává pohotovou střelou koš za dva body. (46:62)

26:01
    Demirmenová dává koš za tři body, hráčky Turecka nyní hrají výrazně lépe než jejich soupeřky. (46:60)

25:30
    Hráčky Turecka nyní doskočily, a tak mohou pokračovat v akci. (46:57)

25:00
    Kressová dává koš za dva body, aktivní hra z obou stran je nyní k vidění. (46:57)

24:26
    Caglarová se dokázala prosadit, dva body pro Turecko. Trestné hody jsou proměněné. (44:57)

24:15
    Canitezová se dokázala prosadit za dva body, nyní pokračuje hra, ve které mnoho obranných prvků k vidění není. (44:55)

23:41
    Caglarová dává koš za dva body, bleskově se na druhé straně prosazuje Snytsinaová (44:53)

23:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. (42:51)

22:10
    Hollingsworthová se bleskově dokázala prosadit, dva body pro Turecko. (42:51)

Snytsinaová dává koš z velké dálky, její pokus za tři body končí přesně v koši. (42:49)

21:34
    Demirmenová se dostala do střelecké pozice, a tak celkem snadno uspěla. Dva body pro Turecko. (39:49)

20:50
    Snytsinaová dává koš za dva body, Bělorusky snižují. (39:47)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (37:47)

Po prvním poločase vedou hráčky Turecka o deset bodů. Střelba jim vychází lépe. Detailní statistiky nejsou k dispozici z dnešních zápasů.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (37:47)

19:59
    Bilgičová dává koš za tři body v poslední sekundě hry v prvním poločase. (37:47)

19:40
    Bilgičová si nyní pomohla nepovoleným způsobem, rozehrávají hráčky Běloruska. (37:44)

19:21
    Hráčky Běloruska si vyžádaly oddechový čas. (37:44)

19:02
    Basketbalistky Běloruska mají k dispozici dva trestné hody, ale neproměnily ani jeden. (37:44)

19:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé čtvrtině. (37:44)

Bentleyová po pěkné kombinaci zakončuje, dva body pro Bělorusky. (37:44)

18:01
    Uralová se dostala k hodu za tři body, její pokus byl učebnicový, a tak další body získávají hráčky Turecka. (35:44)

17:10
    Bělorusky mají k dispozici dva trestné hody, jeden dokázala proměnit Ivashchankaová. (35:41)

16:49
    Ivashchankaová musela faulovat, a tak uvidíme dva trestné hody. Bigličová oba proměnila. (34:41)

16:16
    Koksalová a Snytsinaová dávají koš za tři body. (34:39)

15:46
    Čorová dává krásný koš za tři body, hráčky Turecka vedou o pět bodů. (31:36)

15:28
    Ivashchankaová dává krásný koš za dva body. (31:33)

15:12
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé čtvrtiny, hráčky Turecka hrají lépe. (29:33)

15:00
    Hráčky Turecka musely faulovat, dva trestné hody pro Bělorusky. Hráčka s číslem 14 dokázala oba trestné hody proměnit. (29:33)

14:34
    Bělorusky dokázaly dva trestné hody proměnit. (27:33)

14:20
    Bigličová dává koš z dobré pozice, následně ale po faulu měla trestný hod, ale neproměnila ho. (25:33)

13:55
    Ivashchankaová bleskově dala dva koše za dva body, Turecké hráčky o své pohodové vedení částečně přišly. (25:31)

13:32
    Bělorusky se nemohou dostat do tempa, hrají hodně nervózně, nedaří se jim. (21:31)

13:16
    Dva body dala Bigličová z Turecka, ale byla faulovaná. Následný trestný hod neproměnila. (21:31)

12:44
    Čakirová dává další koš po velmi podobné akci, náskok Turecka je nyní osm bodů. (21:29)

Čakirová po výborné samostatné akci dává koš za dva body. (21:27)

11:59
    Čakirová si vynutila velmi dobrou hrou faul soupeřek, rozehrávat tak budou hráčky Turecka. (21:25)

11:45
    Ivashchankaová to zkoušela za tři body, ale nyní hráčka Běloruska neuspěla. (21:25)

Čakirová se probojovala pod koš, uspěla za dva body, navíc byla faulovaná. Následně trestný hod proměnila. (21:25)

11:10
    Caglarová dává koš za dva body. Na druhé straně bleskově uspěla Bentleyová. (21:22)

10:50
    Bentleyová se probojovala ke střele za dva body a uspěla. (19:20)

10:33
    Turecké hráčky to není udělaly velmi špatně, nedokázaly něco vymyslet pod košem a na kombinaci už nemají čas. (17:20)

10:11
    Likhartovichová dává koš za dva body, její pokus byl úspěšný a s faulem. Trestný hod byl proměněný. (17:20)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (14:20)

10:00
    První čtvrtina skončila. (14:20)

09:39
    Caglarová se probojovala do zakončení, a dokázalo se jí proměnit koš za dva body. (14:20)

08:55
    Poměrně rychle ale odpovídá tým Turecka, dva body zaznamenala Uralová. (9:18)

08:20
    Bělorusky se po oddechovém čase dokázaly prosadit. Přesně se trefuje Kressová. (9:16)

08:03
    Bělorusky si vyžádaly oddechový čas. (7:16)

08:00
    Dominance celku, který je veden jako hostující, pokračuje dál. Nyní koš za tři body dává zkušená Hollingsworthová. (7:16)

07:29
    Bělorusky rozehrávaly po faulu hráček Turecka dva trestné hody. Proměnit se podařil jen jeden. (7:13)

07:13
    Bentleyová to udělala skvěle, vybojovala míč, rychle se dostala do šance a přesným hodem snižuje náskok soupeřek. (7:12)

06:51
    Koksalová dostala míč od spoluhráčky, hodila přesně za tři body, a díky tomu navyšuje vedení svého celku. (5:12)

06:08
    Necelé čtyři minuty před koncem první části hry navyšuje Turecko své vedení. Uralová dostala hodně prostoru a dokázala jej využít. (5:9)

05:58
    Oba týmy střídají, na palubovku přicházejí odpočinuté hráčky. (5:7)

05:35
    Uralová velmi dobře vybojovala míč pod vlastním košem, a tak založila bleskovou akci, v níž ale nikdo ze spoluhráček vinou nepřesného pasu pokračovat nemohl. (5:7)

05:17
    Unerová se uvolnila pod košem, ale nedokázala si poradit se svou šancí na skórování. (5:7)

04:49
    Série nepřesností pokračuje dál, mnoho košů k vidění není, oba týmy se prezentují opatrnou hrou. (5:7)

04:20
    Čtyři a půl minuty po začátku zápasu se i basketbalistky Turecka dostaly k hodu za tři body a uspěla Hollingsworthová. (5:7)

03:56
    Bělorusko se dostává do vedení po krásném hodu za tři body. Míč si vzala Kressová a nemýlila se. (5:4)

03:41
    Hráčky Turecka jdou do vedení, krásným zakončením z podkoše se prosazuje Albenová. (2:4)

03:28
    Bentleyová, klíčová hráčka Běloruska nyní neuspěla pokusem za dva body. (2:2)

02:51
    Sledujeme z obou stran klidný úvod zápasu, k vidění je hodně nepřesností, i právě proti zatím padly jen dva koše. Nyní hráčky Turecka neúspěšně vyřešily zajímavou situaci. (2:2)

02:19
    Uralová se dostala do zakončení za tři body, ale její pokus nebyl dostatečně přesný. (2:2)

01:47
    Bilgičová se probojovala po bleskové akci spoluhráček do zakončení a nemýlila se. Stav zápasu je vyrovnaný. (2:2)

01:28
    Snytsinaová se dostala po pěkné akci k zakončení, ale z podkošové oblasti se nedokázala prosadit. (2:0)

00:56
    Hráčky Turecka měly po faulu soupeřek k dispozici dva trestné hody, ale proměnit je nedokázaly. A tak náskok Běloruska stále platí. (2:0)

00:29
    Jedna z Bělorusek se dokázala prosadit hodem za dva body. (2:0)

00:17
    Turecká hráčla Uralová se dostala k hodu za dva body, ale nedokázala přesněji zakončit. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Zápas brzy začne.

Statistické porovnání obou týmů vyznívá mírně lépe pro Turecko. Úspěšnost střelby za dva body je shodná (37,6 %), střelbu za tři body má lepší Turecko (31,2 %). Naopak trestné hody Bělorusku jdou – 81,6 %. Klíčovými hráčkami jsou Bentleyová (Bělorusko) a Hollingsworthová (Turecko). Zajímavý je také čas, který strávil tým ve vedení: Bělorusko 13:32 a Turecko 28:25.

Basketbalistky Turecka jsou ve zcela odlišné pozici, dva úvodní zápasy šampionátu dokázaly vyhrát. Porazily Slovensko 69:58 a V dramatickém zápase Itálii 53:54. Itálie vedla po první čtvrtině nad Tureckem 17:12. Ve druhé části hry ale basketbalistky Turecka dokázaly náskok soupeře vynulovat, a tak po prvním poločase platil stav 30:30. Ve třetí čtvrtině jsme sledovali více takticky vedenou basketbalovou bitvu. Poslední část hry byla z obou stran velmi opatrná. Italky daly 11 bodů, hráčky Turecka 9. Rozhodnutí zápasu přišlo jedenáct sekund před koncem čtvrté čtvrtiny, kdy Ressová faulovala a jeden ze dvou nabídnutých trestných hodů proměnila Hollingsworthová.

Hráčky Běloruska oba úvodní zápasy na šampionátu prohrály. Nejprve podlehly Itálii 60:80 a o den později Slovensku 59:68. Týmu vůbec nevychází hody za tři body, úspěšnost jen 21,6 procent. Naopak trestné hody jsou doménou týmu – úspěšnost takřka 82 procent. Nicméně ani dobrá střelba trestných hodů nepodařila úvodní dvě pořádky odvrátit, a tak ve třetím zápase ve skupině Bělorusko o nic nejde.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky basketbalu. Po volném dnu pokračuje Mistrovství žen dalšími zápasy. V jednom z nich Bělorusko vyzve Turecko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Bielorusko: Snytsinaová, Rytsikavaová, Likhartovichová, Ziuzková, Papová, Filonchyková, Kressová, Holubevá, Bentleyová, Hasperová, Inkinaová, Ivashchankaová.
    Turecko: Bilgičová, Coraová, Čakirová, Demirmenová, Caglarová, Albenová, Canitezová, Hollingsworthová, Unerová, Senjureková, Koksalová, Uralová
    Štvrtiny: 14:20, 23:27, 11:19, 26:22