Newcastle – Tottenham 0:2 (kon.) | Manchester United – West Ham 4:0 (kon.)
Newcastle United
0:2 (0:0)
Tottenham Hotspur
Nedeľa 13.08.2017, 14:30 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 1. kolo

Newcastle United hralo prvý polčas s favoritom stretnutia vyrovnanú partiu, lenže v druhom dejstve sa nechal zbytočne vylúčiť Jonjo Shelvey. To Spurs využili na dva góly Alli a Daviesa, čím stanovili víťazstvo 2:0. (16:24:19)

90+3

90+3
    Kane tentoraz loptu do siete konečne dostal, avšak prihrávajúci Son bol v ofsajde, takže tento presný zásah platiť nemôže.

90+2
    Harry Kane dostal skvelú prihrávku za defenzívu, ocitol sa sám pred Elliotom, ktorého poslal do opačnej strany, ako strieľal, lenže opečiatkoval tyč.
    90+1. Harry Kane (TOT)

90+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Moussa Dembélé, prichádza Harry Winks.

89
    Wanyama sa pokúsil dostať sa okolo niekoľkých hráčov súpera, čo mu síce nevyšlo, ale aspoň nazbieral ďalšie sekundičky na polovici súpera.

88
    Eriksen sa krásnou kľučkou a následným behom smerom k bráne Elliota dostal až k šestnástke, kde ale akciu zabrzdil a Tottenham začal zbierať sekundy.

87
    Po faule Daviesa získali domáci priamy kop. Odrazenú loptu z voleja zakončoval Clark. Namieril síce pod brvno, ale len do stredu brány, kde bol pozorný Lloris.

86
    Žltú kartu dostáva Ben Davies (Tottenham Hotspur).

85
    Stopér Mbemba si nabehol po krídle, dostal sa až k centru. Ten mu nevyšiel, no tento obranca sa okamžite vrátil a zastavil Kanea v jeho pokuse o protiútok.

85
    Newcastle stále na lopte. Hlavne Atsu je v posledných minútach veľmi aktívnym futbalistom.

83
    Tak ale Newcastle v posledných minútach zvyšuje otáčky. Tottenham už ako keby prestal hrať, lenže po prihrávke Haydena na zadnej žrdi do bočnej siete zakončoval Atsu.

82
    Striedanie v tíme Tottenham Hotspur: z ihriska odchádza Dele Alli, prichádza Victor Wanyama.

80
    Desať minút do konca a vôbec nič nenasvedčuje tomu, že tento zápas by sa mal ešte nejako zamotať. Avšak, Atsu potiahol loptu k šestnástke a vystrelil spoza pokutového územia do miest, kde stále Lloris.

79
    Javi Manquillo sa vôbec prvýkrát v tomto zápase dostal k centru sprava, ten mu nevyšiel. Našiel len Huga Llorisa, ktorý nemal žiadne problémy.

78
    Rohový kop rozohral Dán Christian Eriksen, center poslal priamo do rukavíc gólmana Newcastle Elliota.