Žilina B – KFC Komárno 8:1 (kon.) | Skalica – Podbrezová B 2:0 (kon.) | Sereď – Trebišov 1:0 (kon.)
MFK Skalica
2:0 (2:0)
FK Železiarne Podbrezová B
Nedeľa 13.08.2017, 17:00 • Mestský futbalový štadión Skalica • MONACObet liga • 3. kolo

Skalica potvrdila úlohu favorita a zdolala rezervu Podbrezovej 2:0. Záhoráci mieria na prvé miesto tabuľky, po troch kolách činí náskok na druhý Liptovský Mikuláš dva body. (18:54:43)

Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:0.

90+3

90+3
    Štandardka ukončila dnešný zápas, Lukáč zasahovať nemusel.

90+2
    Ešte štandardka pre Skalicu.

90+2
    Posledný útok Skalice sa skončil strelou na Lukáča, pre ktorého je to vôbec prvý úspešný zákrok.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Lopta je ďaleko od Fišana, tri body zostanú v Skalici.

88
    Posledné šance pre hostí na aký-taký pokus o urobenie niečo s výsledkom.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 783 divákov.

86
    Zblokovaný center hostí, rohový kop pre Železiarne.

85
    Podbrezová útočí, ale s jednou strelou na bránu za 85 minút je ťažko niečo uhrať.

83
    Do konca zápasu zostáva menej ako desať minút a je jasné, že Skalica dnes určite neprehrá.

82
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Haša, prichádza Ondriš.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Hric, prichádza Marchuk.

81
    Podbrezová sa snaží skorigovať stav, avšak obranné rady domácich fungujú na jednotku.

79
    Žltú kartu dostáva Ulrich (MFK Skalica).

77
    Domáci kontrolujú hru s loptou na kopačkách.

75
    Stále sme v druhom polčase nevideli ani jednu strelu na bránu, Skalica by si víťazstvo mala udržať bez väčších problémov.

74
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Jakubek, prichádza Ulrich.

73
    Vhadzovanie pre domácich.

72
    Skalica sa dostala do útočnej fázy, chýba tomu ale presná finálna prihrávka.

70
    Fauly pribúdajú na oboch stranách, dvadsať minút do konca duelu.

68
    Čo povedať, v posledných minútach sa nie je veľmi na čo pozerať.

67
    Faul hostí v útočnej časti ihriska, Skalica kontroluje dianie na ihrisku.

66
    Štatistiky na konci 65. minúty:

Rohové kopy – 4:1.

64
    Vyrovnaná hra v druhom polčase znamená, že sa skóre nemení.

62
    Roh sa skončil úspešne pre defenzívu hostí, Skaličania sa navyše o chvíľu na to vystavili do ofsajdu.

61
    Rohový kop pre domáce MFK.

60
    Striel v tomto zápase je primálo, od polčasu pribudla iba jedna na konte hostí.

59
    Posledné minúty patria očividne hosťom zo stredu Slovenska. Podarí sa im vstreliť kontaktný gól?

58
    Píska sa tretí ofsajd domácich v dnešnom súboji.

56
    Skaličania začínajú čoraz častejšie faulovať, pri jednej žltej karte na ich strane to asi neostane.

55
    Faul domácich v strede poľa, nasleduje vhadzovanie Podbrezovej.

53
    Svoje strelecké šťastie vyskúšali hostia, ale zakončenie mierilo mimo.

52
    Záhoráci hrozia aj po zmene strán, tretí gól by znamenal definitívnu poistku v honbe za tromi bodmi.

51
    Žltú kartu dostáva Bellay (FK Železiarne Podbrezová B).

50
    Vhadzovanie domácich, tí majú slušný náskok, o ktorý prídu iba v prípade, že podcenia druhú polovicu zápasu.

49
    Nepresnosť aj na domácej strane, Lukáč rozohráva nakrátko.

47
    Štandardka hostí skončila v rukách Fišana.

46
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Mizerák, prichádza Čtvrtníček.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Magda, prichádza Haščák.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Weiss, prichádza Garaj.

45+1
    Ofsajd domáceho hráča, prvý polčas je u konca.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    Železiarne vpredu neuspeli a ešte poslednýkrát pred odchodom do kabín sa musia brániť.

44
    Útočný faul Skalice, jedna z posledných šancí v prvom polčase na skorigovanie pre hostí.

43
    Posledné okamihy prvého polčasu, nemôžeme očakávať veľa nadstaveného času.

41
    Tretí gól síce neprišiel, ale musíme vyzdvihnúť efektivitu domácich, ktorí z dvoch striel na Lukáča skórovali dvakrát.

40
    Rohový kop Skalice, príde aj tretí presný zásah?

39
    Fišan si s centrom poradil, rýchly brejk MFK končí iba odkopom od brány.

38
    Po góle prichádza prvá žltá karta aj na domácej strane a aj nebezpečná štandardka hostí.

37
    Žltú kartu dostáva Švrček (MFK Skalica).

36
    Skalica dala gól!
    Áno, Záhoráci pridávajú druhý kúsok a hneď sa im dýcha o čosi ľahšie. ROMAN HAŠA prekonáva Lukáča a zvyšuje stav stretnutia na 2:0.

35
    Skalica by rada zveľadila náskok, podarí sa jej to?

33
    Pár nepresností na oboch stranách, hra stratila na tempe.

31
    Skalica sa ubránila a môže opäť narobiť chaos v obrane hostí.

29
    Blížime sa ku koncu polhodiny, Skalica naďalej drží hostí na dištanc.

27
    Po štandardke k ohrozeniu brány neprišlo, vhadzovanie pre Podbrezovú.

26
    Faul hosťujúceho hráča, štandardka pre Skalicu.

25
    Akoby som to privolal, prichádza tretie zakončenie domácich, Lukáč ale zasahovať nemusel.

24
    Za polovicu polčasu sme videli iba jedno priame ohrozenie brány, čo je veľmi málo.

22
    Pokračuje sa bez vynúteného striedania, Skalica v útoku.

21
    Po faule sa musí aj ošetrovať, hádam to nebude nič vážne.

20
    Žltú kartu dostáva Kopičár (FK Železiarne Podbrezová B).

18
    Ofsajd Skalice, toto sa muselo pískať.

17
    Podbrezová sa chce vrátiť do zápasu, ale ich snahy končia väčšinou ešte pred šestnástkou.

16
    Železiari vhadzujú na útočnej polovici.

15
    Skaličania hosťom nedovolia veľa, aj preto po štvrťhodine zaslúžene vedú o gól.

13
    Železiarne zakladajú postupný útok až od zadných rád.

12
    Faul Skaličanov v strede ihriska, voľný kop pre hostí.

10
    Prvá strela mimo aj na konte hostí.

9
    Prvá strela mimo bránu od domácich, Lukáč vykopáva smerom do poľa.

8
    A ďalší roh pre MFK.

7
    Podbrezová sa ubránila, ale loptu nezískala, Skalica dominuje úvodu stretnutia.

6
    Skalica neprestáva útočiť a vybojovala si prvý roh duelu.

5
    Tomu sa hovorí efektivita. Prvá strela na bránu – prvý gól.

4
    Domáci okamžite zúročili svoj tlak a skórujú v štvrtej minúte. DANIEL ŠEBESTA posiela MFK do vedenia.

3
    Hostia sa poriadne nedostali ani k lopte, bránia sa už tretiu minútu v rade.

1
    Výkop patril domácim, ktorí okamžite postupujú smerom dopredu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Fišan – Švrček, Lipták, Jakubek, Šebesta, Hlavatovič (C), Mizerák, Haša, Hruška, Jánošík, Opiela
    Náhradníci: Ulrich, Ondriš, Fukna, Vrábel, Čtvrtníček, Kirka

FK Železiarne Podbrezová B: Lukáč – Bilić, Lipčák, Kopičár, Hric (C), Fischer, Magda, Jedinák, Weiss, Bellay, Kačerík
    Náhradníci: Vavrúš, Lihan, Lukáčik, Marchuk, Kuc, Haščák, Garaj

Rozhodca: Anton Ihring – Branislav Hrdlička, Martin Vitko.

MFK Skalica

Skaličania majú po dvoch kolách na konte šesť bodov, čím len potvrdili, že sú hlavnými ašpirantami na postup do Fortuna ligy. Najprv si v domácom prostredí poradili s nováčikom z Komárna, aby minulý týždeň porazili Nové Mesto nad Váhom. Ak Záhoráci vyhrajú, dostanú sa na prvé miesto tabuľky, dva body pred Liptovský Mikuláš.

Rezerva Podbrezovej odohrala súťažne iba jeden zápas, keďže duel prvého kola bol odložený. V druhom kole už Podbrezová "B" fungovala ako ostatné celky a vydolovala v ňom bod za remízu s Pohroním. V súboji so Skalicou budú ale hostia v roli outsidera.

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 3. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy. V dnešnom súboji si zmerajú sily MFK Skalica a FK Železiarne Podbrezová B. Stretnutie sa začne o 17:00.