Žilina B – KFC Komárno 8:1 (kon.) | Skalica – Podbrezová B 2:0 (kon.) | Sereď – Trebišov 1:0 (kon.)
MFK Skalica
2:0 (2:0)
FK Železiarne Podbrezová B
Nedeľa 13.08.2017, 17:00 • Mestský futbalový štadión Skalica • MONACObet liga • 3. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 3. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy. V dnešnom súboji si zmerajú sily MFK Skalica a FK Železiarne Podbrezová B. Stretnutie sa začne o 17:00.

Rezerva Podbrezovej odohrala súťažne iba jeden zápas, keďže duel prvého kola bol odložený. V druhom kole už Podbrezová "B" fungovala ako ostatné celky a vydolovala v ňom bod za remízu s Pohroním. V súboji so Skalicou budú ale hostia v roli outsidera.

MFK Skalica

Skaličania majú po dvoch kolách na konte šesť bodov, čím len potvrdili, že sú hlavnými ašpirantami na postup do Fortuna ligy. Najprv si v domácom prostredí poradili s nováčikom z Komárna, aby minulý týždeň porazili Nové Mesto nad Váhom. Ak Záhoráci vyhrajú, dostanú sa na prvé miesto tabuľky, dva body pred Liptovský Mikuláš.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Fišan – Švrček, Lipták, Jakubek, Šebesta, Hlavatovič (C), Mizerák, Haša, Hruška, Jánošík, Opiela
    Náhradníci: Ulrich, Ondriš, Fukna, Vrábel, Čtvrtníček, Kirka

FK Železiarne Podbrezová B: Lukáč – Bilić, Lipčák, Kopičár, Hric (C), Fischer, Magda, Jedinák, Weiss, Bellay, Kačerík
    Náhradníci: Vavrúš, Lihan, Lukáčik, Marchuk, Kuc, Haščák, Garaj

Rozhodca: Anton Ihring – Branislav Hrdlička, Martin Vitko.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop patril domácim, ktorí okamžite postupujú smerom dopredu.

3
    Hostia sa poriadne nedostali ani k lopte, bránia sa už tretiu minútu v rade.

4
    Skalica dala gól!
    Domáci okamžite zúročili svoj tlak a skórujú v štvrtej minúte. DANIEL ŠEBESTA posiela MFK do vedenia.

5
    Tomu sa hovorí efektivita. Prvá strela na bránu – prvý gól.

6
    Skalica neprestáva útočiť a vybojovala si prvý roh duelu.

7
    Podbrezová sa ubránila, ale loptu nezískala, Skalica dominuje úvodu stretnutia.

8
    A ďalší roh pre MFK.

9
    Prvá strela mimo bránu od domácich, Lukáč vykopáva smerom do poľa.

10
    Prvá strela mimo aj na konte hostí.

12
    Faul Skaličanov v strede ihriska, voľný kop pre hostí.

13
    Železiarne zakladajú postupný útok až od zadných rád.

15
    Skaličania hosťom nedovolia veľa, aj preto po štvrťhodine zaslúžene vedú o gól.

16
    Železiari vhadzujú na útočnej polovici.

17
    Podbrezová sa chce vrátiť do zápasu, ale ich snahy končia väčšinou ešte pred šestnástkou.

18
    Ofsajd Skalice, toto sa muselo pískať.

20
    Žltú kartu dostáva Kopičár (FK Železiarne Podbrezová B).

21
    Po faule sa musí aj ošetrovať, hádam to nebude nič vážne.

22
    Pokračuje sa bez vynúteného striedania, Skalica v útoku.

24
    Za polovicu polčasu sme videli iba jedno priame ohrozenie brány, čo je veľmi málo.

25
    Akoby som to privolal, prichádza tretie zakončenie domácich, Lukáč ale zasahovať nemusel.

26
    Faul hosťujúceho hráča, štandardka pre Skalicu.

27
    Po štandardke k ohrozeniu brány neprišlo, vhadzovanie pre Podbrezovú.

29
    Blížime sa ku koncu polhodiny, Skalica naďalej drží hostí na dištanc.

31
    Skalica sa ubránila a môže opäť narobiť chaos v obrane hostí.

33
    Pár nepresností na oboch stranách, hra stratila na tempe.

35
    Skalica by rada zveľadila náskok, podarí sa jej to?

36
    Áno, Záhoráci pridávajú druhý kúsok a hneď sa im dýcha o čosi ľahšie. ROMAN HAŠA prekonáva Lukáča a zvyšuje stav stretnutia na 2:0.

37
    Žltú kartu dostáva Švrček (MFK Skalica).

38
    Po góle prichádza prvá žltá karta aj na domácej strane a aj nebezpečná štandardka hostí.

39
    Fišan si s centrom poradil, rýchly brejk MFK končí iba odkopom od brány.

40
    Rohový kop Skalice, príde aj tretí presný zásah?

41
    Tretí gól síce neprišiel, ale musíme vyzdvihnúť efektivitu domácich, ktorí z dvoch striel na Lukáča skórovali dvakrát.

43
    Posledné okamihy prvého polčasu, nemôžeme očakávať veľa nadstaveného času.

44
    Útočný faul Skalice, jedna z posledných šancí v prvom polčase na skorigovanie pre hostí.

45
    Železiarne vpredu neuspeli a ešte poslednýkrát pred odchodom do kabín sa musia brániť.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45+1
    Ofsajd domáceho hráča, prvý polčas je u konca.

46
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Mizerák, prichádza Čtvrtníček.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Magda, prichádza Haščák.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Weiss, prichádza Garaj.

47
    Štandardka hostí skončila v rukách Fišana.

49
    Nepresnosť aj na domácej strane, Lukáč rozohráva nakrátko.

50
    Vhadzovanie domácich, tí majú slušný náskok, o ktorý prídu iba v prípade, že podcenia druhú polovicu zápasu.

51
    Žltú kartu dostáva Bellay (FK Železiarne Podbrezová B).

52
    Záhoráci hrozia aj po zmene strán, tretí gól by znamenal definitívnu poistku v honbe za tromi bodmi.

53
    Svoje strelecké šťastie vyskúšali hostia, ale zakončenie mierilo mimo.

55
    Faul domácich v strede poľa, nasleduje vhadzovanie Podbrezovej.

56
    Skaličania začínajú čoraz častejšie faulovať, pri jednej žltej karte na ich strane to asi neostane.

58
    Píska sa tretí ofsajd domácich v dnešnom súboji.

59
    Posledné minúty patria očividne hosťom zo stredu Slovenska. Podarí sa im vstreliť kontaktný gól?

60
    Striel v tomto zápase je primálo, od polčasu pribudla iba jedna na konte hostí.

61
    Rohový kop pre domáce MFK.

62
    Roh sa skončil úspešne pre defenzívu hostí, Skaličania sa navyše o chvíľu na to vystavili do ofsajdu.

64
    Vyrovnaná hra v druhom polčase znamená, že sa skóre nemení.

66
    Štatistiky na konci 65. minúty:

Strely mimo bránu – 2:2.
    Rohové kopy – 4:1.
    Ofsajdy – 4:0.

67
    Faul hostí v útočnej časti ihriska, Skalica kontroluje dianie na ihrisku.

68
    Čo povedať, v posledných minútach sa nie je veľmi na čo pozerať.

70
    Fauly pribúdajú na oboch stranách, dvadsať minút do konca duelu.

72
    Skalica sa dostala do útočnej fázy, chýba tomu ale presná finálna prihrávka.

73
    Vhadzovanie pre domácich.

74
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Jakubek, prichádza Ulrich.

75
    Stále sme v druhom polčase nevideli ani jednu strelu na bránu, Skalica by si víťazstvo mala udržať bez väčších problémov.

77
    Domáci kontrolujú hru s loptou na kopačkách.

79
    Žltú kartu dostáva Ulrich (MFK Skalica).

80
    Štatistiky na konci 80. minúty:

Rohové kopy – 5:1.

81
    Podbrezová sa snaží skorigovať stav, avšak obranné rady domácich fungujú na jednotku.

82
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Haša, prichádza Ondriš.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová B: z ihriska odchádza Hric, prichádza Marchuk.

83
    Do konca zápasu zostáva menej ako desať minút a je jasné, že Skalica dnes určite neprehrá.

85
    Podbrezová útočí, ale s jednou strelou na bránu za 85 minút je ťažko niečo uhrať.

86
    Zblokovaný center hostí, rohový kop pre Železiarne.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 783 divákov.

88
    Posledné šance pre hostí na aký-taký pokus o urobenie niečo s výsledkom.

90
    Lopta je ďaleko od Fišana, tri body zostanú v Skalici.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+2
    Posledný útok Skalice sa skončil strelou na Lukáča, pre ktorého je to vôbec prvý úspešný zákrok.

90+2
    Ešte štandardka pre Skalicu.

90+3
    Štandardka ukončila dnešný zápas, Lukáč zasahovať nemusel.

90+3

Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 4:0.

Skalica potvrdila úlohu favorita a zdolala rezervu Podbrezovej 2:0. Záhoráci mieria na prvé miesto tabuľky, po troch kolách činí náskok na druhý Liptovský Mikuláš dva body. (18:54:43)