Zwolle – Kerkrade 4:2 (kon.) | Feyenoord – Twente 2:1 (kon.) | Willem II – Excelsior 1:2 (kon.)
Groningen – Heerenveen 3:3 (kon.)
PEC Zwolle
4:2 (1:1)
Roda JC Kerkrade
cz Nedeľa 13.08.2017, 12:30 • MAC3PARK stadion, Zwolle • Holandská Eredivisie • 1. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního odpoledne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (14:37:01)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:6. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:9.

Je dobojováno a Zwolle si díky obratu v tomto zápase připisuje první tři body do tabulky. Ve druhém poločase jsme viděli parádní ofenzivní fotbal, což se rozhodně musela divákům líbit. V 53. šli domácí do vedení po vlastním gólu Auassara. Roda ale dokázala po necelých deseti minutách vyrovnat, z penalty se prosadil Gustafson. Zwolle se ovšem hned vrátilo do vedení díky brance Saymaka. Po třetím gólu měli modří velkou převahu a jejich ideální desetiminutovku korunoval v 74. minutě van Polen.

90+6

90+5
    Hosté se na půli hřiště dopustili faulu. Zwolle už nebude s rozehrávkou pospíchat a dá se říct, že o vítězi dnešního mače je rozhodnuto.

90+4
    Namli se ještě zkoušel natalčit do šestnáctky, avšak obránci Kerkrade jej dokázali zastavit.

90+3
    Roda si už neví rady a zkouší jen dlouhé nákopy. Zatím se však ani jeden nepotkal s přesností.

90+2
    Rosheuvel chtěl překvapit Boera dalekonosnou střelou, obránci Zwolle ale jeho pokus zblokovali.

90+1
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Mustafa Saymak, přichází Erik Israelsson.
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Erik Bakker, přichází Tijani Reijnders.

90
    Nad rámec základní hrací doby se ještě nastaví pět minut.

89
    Mokhtar se opět tlačil do vápna a po kontaktu s Ananou se poroučel k zemi. Hlavní rozhodčí ale zůstal v klidu a nedovolený zákrok nepíská

88
    Hra se teď přestěhovala na polovinu Zwolle, žlutí jsou ale zatím bezzubý a nedokáží se přes obranu domácích prosadit.

87
    El Makrini poslal dlouhý nákop na Vancampa, který byl ovšem proti třem protihráčům bezmocný a branku tak vstřelit nedokázal.

86
    Modří šli do přečíslení 4 na 3, avšak Mokhtar přihrál na paty Namliho a obrana Rody si už poté věděla rady.

85
    Parádičku si dovolil i brankář Boer, jenž nejprve obehrál Rosheuvela a poté ještě přesně rozehrál na Bakkera.

84
    Nakonec se ke střele odhodlal Thomas, jenže vůbec netrefil hostující svatyni a Jurjus bude vykopávat.

83
    Zwolle se usadilo na obranné polovině hostů a snaží se kombinovat co nejdále od Boera.

82
    Roda už vrhá všechny své síly do útoku a nechává malinko pootevřená zadní vrátka. To nyní mohl využít Namli, kterému však utekl míč za postranní čáru.

80
    Hostům se dál perou a snaží se s výsledkem něco udělat. Rosheuvel se teď odprostil od obránce a levačkou vyslal střelu na Boera, který si ale přední tyč pohlídal a nedovolil Kerkrade snížit.

Jáchym Tůma

Góly: 45+1. Marcellis, 53. Auassar (vla.), 66. Saymak, 74. van Polen – 22. Simon Gustafson, 62. Simon Gustafson (pen.)

Karty:   79. Simon Gustafson (KER)

PEC Zwolle: Boer – Ehizibue, Marcellis, Sandler, van Polen (C) – Saymak (90+1. Israelsson), E. Bakker (90+1. Reijnders), Thomas – Namli, Parzyszek (76. Nijland), Mokhtar.
    Náhradníci: van der Hart, Hauptmeijer – Israelsson, van Wijnen, Nijland, van Looy, Bruintjes, Reijnders.

Roda JC Kerkrade: Jurjus – Ananou, Kum (46. Auassar), Werker (70. Ndenge), van Peppen (C) – El Makrini, Simon Gustafson, Gnjatić – M. Rosheuvel, Vancamp, Paulissen (63. van Velzen).
    Náhradníci: Kurto, Derksen – Dijkhuizen, Auassar, Ndenge, Rutjes, Schahin, van Velzen, Engels, Djim.

Rozhodca: Bas Nijhuis – Cristian Dobre, Johan Hubers