Kladno – K. Vary 3:0 (kon.) | Hradec Králové – Olomouc 3:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 2:4 (kon.)
Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 2:3 (po pr.) | Detva – Michalovce sk 4:1 (kon.)
Benátky n/J – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 3:0 (kon.) | HC Slovan – Kometa Brno sk 3:2 (1:0 po s.n.)
Mor. Budějovice – Osmos Bratislava 10:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 3:4 (kon.) | Poprad – SAPA Fehérvár sk 4:3 (kon.)
HK Poprad
4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Fehérvár AV19
Utorok 15.08.2017, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Prípravný zápas

V poslednej tretine ešte v 48. minúte znížil Kocsis, no to bolo všetko na čo sa hostia zmohli. Videli sme však kvalitné stretnutie. Poprad v prvom vystúpení na Vyšehradskom pohári zvíťazil 4:3.

Ďakujeme za pozornosť. (21:13:58)

59:31
    Fehérvár je v útočnom pásme. Gilbert vystrelil z pravého kruhu, ale puk letel vedľa.

58:54
    Hostia už odvolali brankára a v tejto chvíli sa domáci previnili zakázaným uvoľnením. Oddychový čas pre hostí.

57:16
    König ihneď po vhadzovaní vypálil od modrej čiary. Rajna bol pripravený a pekným semaforom zachytil jeho strelu lapačkou.

55:46
    Fabianova strela sa odrazila od zadného mantinelu, Rajna si myslel, že puk má, no Vandas si ho všimol ležať pri ňom a z absolútnej blízkosti bránku minul!

54:58
    Svitana dobre mieril ponad lapačku brankára Rajnu. Ten ju však na poslednú chvíľu stihol vytiahnuť a zastaviť strelu popradského útočníka.

54:12
    Poprad si zahrá presilovku. Csanád Erdély dostáva dve minúty za hákovanie.

52:41
    Reisz to skúsil sťahovačkou cez Brejčáka. Veľmi mu to nevyšlo, puk stratil medzi Brejčákovými korčuľami a Poprad mohol ísť dopredu.

51:15
    Vandas prenechal Rapáčovi puk pri žrdi a takto klamlivo sa snažili prekvapiť Rajnu. Ten sa však nenechal zaskočiť a strelu Rapáča pokryl.

50:18
    Tamás Sárpátki sa ocitol v zaujímavej príležitosti. Spracoval si prihrávku medzi kruhmi a okamžite strieľal. Corbeil vyšiel z bránky a jasne zasiahol.

48:46
    Vandas prenechal na pravom kruhu Rapáčovi, ktorý to skúsil strelou švihom, ale bránku Miklósa Rajnu sa mu nepodarilo trafiť.

47:36
    SAPA Fehérvár AV19 dal gól!
    Hostia znižujú a dostávajú sa na rozdiel jedného gólu. Reisz medzi kruhmi prenechal dozadu na FERENCA KOCSISA, ktorý šikovnou strelou švihom prekvapil Corbeila!
    Asistencie: Áron Reisz, Juha Uotila.

47:18
    Lichanec vyštartoval dopredu po pravej strane a skúsil to rýchlou priamou strelou. Rajna zasahovať nemusel, puk letel vedľa.

45:47
    Vandas sa snažil natlačiť po ľavom krídle, ale pred bránku sa napokon nedostal. Za bránkou mu vzali puk a tam sa všetko zastavilo.

44:34
    Lichanec šikovne v strednom pásme našiel Bondru, ktorý vyštartoval do úniku. Síce ho obliehala dvojica protihráčov, dokázal bekhendom zakončiť. Rajna mal betón na správnom mieste.

43:42
    Matúš Paločko to skúsil z tesnej blízkosti, no jeho zakončenie skončilo iba na betóne gólmana Rajnu.

42:43
    Vandas prenikol do útočného pásma, snažil sa posunúť Heizerovi, no zablokoval ho hosťujúci obranca.

42:01
    Štrauch prekorčuľoval medzi kruhy a odtiaľ poslal jednoduchú strelu na bránku. Rajna bez problémov zachytil puk do výstroje.

41:26
    Svitana s Mlynarovičom si počas prechodu cez modrú čiaru trošku nerozumeli, ale napokon dokázali puk nahodiť do pásma.

40:29
    Vidmar prihral o mantinel na modrú čiaru Hartymu, ktorý to poslal priamo na bránu, no strela letela napokon vedľa.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sme videli góly iba od jedného mužstva. Vďaka presným zásahom Vandasa a Königa sa Poprad dostal do vedenia 4:2.
    Tretia tretina sa začne približne o 20:43.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:02
    Poprad si zahrá v závere tretiny presilovku. Péter Vincze dostáva dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

38:45
    Vandas strieľal z ľavého kruhu. Puk skončil na Rajnovi a kamzíci sa ešte pokúšali dorážať, ale nemali veľa možností. Hra bola prerušená.

37:38
    Svitana krížom nahral k pravému Königovi, ktorý už mal napriahnuté, a tak ihneď pálil. Nenamieril však presne, strela zaplachtila na zadný manitnel.

36:48
    Navyše sa presilovka maďarského mužstva končí. Péter Vincze dostáva dve minúty za držanie.

36:48
    Luka Vidmar to skúsil z ľavého kruhu nenápadnou prízemnou strelou. Corbeil si okamžite kľakol a strelu sa mu podarilo zastaviť.

35:44
    David Gilbert dostal presnú prihrávku medzi kruhy a snažil sa to zužitkovať. Jeho pokus však mieril ponad skrčeného Corbeila.

35:01
    Fehérvár však bude hrať presilovú hru. Richard Rapáč dostáva dve minúty za hákovanie.

35:00
    Latendresse hľadal pred bránkou pripraveného Hartyho, no Harty hokejkou zamával o čosi skôr než prišla prihrávka.

33:23
    Poprad dal gól!
    Poprad zvyšuje svoj náskok. Abdul našiel na modrej čiare voľného PETRA KONIGA, ktorý neváhal, namieril a švihom perfektne trafil do hornej žrde a puk následne skončil v bráne. S Rajnom do tretice nehrala konštrukcia bránky.
    Asistencie: Jindřich Abdul, Matej Paločko.

32:33
    Obojstranné vylúčenie. Jesse Jyrkkiö odchádza na trestnú lavicu za sekanie a Richard Rapáč, keďže po odpískaní mierne odplácal, si odsedí dve minúty za hrubosť.

32:02
    Uotila videl medzi kruhmi voľného Benceho Szabá, prihral mu a Szabó okamžite strieľal. Jeho pokus smeroval na Corbeila.

31:02
    Brejčákovu strelu od modrej šikovne tečoval Mlynarovič a puk skončil na hornej žrdi. Rajnovi to opäť za ním zazvonilo.

30:36
    Lichanec korčuľoval za pukom pri bránkovisku, no proti nemu sa postavil Stipsicz a v tomto viacmenej silovom súboji bol úspešnejší.

29:16
    Vandas bol buď pukom alebo hokejkou zasiahnutý do tváre. Na ľade sa objavila aj nejaká krv, a tak ju prichádzajú rolbári odstrániť. Vandas je v poriadku.

28:46
    Vandas tentokrát vypomohol obrane po tom, čo Vincze získal puk na modrej čiare. Popradský útočník ho získal späť a mohol rozbehnúť akciu. Tá sa však končí, pretože puk smeroval na ochrannú sieť.

27:13
    Podtatranci sa dostávajú do vedenia v zápase. Rapáč posunul medzi kruhy MICHAELOVI VANDASOVI, ktorý šikovnou strelou švihom zasadil Rajnovi takzvaný teplomer.
    Asistencie: Richard Rapáč, Peter Lichanec.

26:44
    Útok mužstva hostí sa neskončil úspešne. Po nedobrej prihrávke, ktorú si Latendresse spracoval korčuľami na modrej čiare bol odpískaný tesný ofsajd.

26:04
    Domácim teraz vôbec nevyšlo založenie nového útoku. Hra sa po odpískanom zakázanom uvoľnení presúva pred Corbeila.

25:22
    Vikarev posunul na modrú čiaru Rusinovi, ktorý to skúsil priamou strelou švihom, ale trafil iba brániaceho protihráča.

24:53
    Heizer sa teraz trošku neskamarátil s pukom. Brejčákovu prihrávku si zle spracoval a potom sa mu zaplietol pomedzi nohy a spôsobil teda aj ofsajd.

24:19
    Poprad bude hrať presilovú hru. David Gilbert dostáva dve minúty za podrazenie.

23:18
    Reisz s Kocsisom chceli podniknúť rýchly protiútok, ale zastavila ich modrá čiara odpískaný ofsajd.

22:46
    Bondra smeroval s Lichancom do prečíslenia dvoch proti jednému. Bondra v poslednej chvíli šikovne vrátil Lichancovi medzi kruhy, no jeho strela už mierila mimo.

22:01
    Csanád Erdély vystrelil bekhendom z pravého kruhu, no bol už zároveň v páde, a tak toto zakončenie nebolo vôbec efektívne a ani presné.

21:08
    Vandas prenechal na pravom kruhu Rapáčovi, ktorý sa pokúsil vystreliť, no protihráč mu zblokoval hokejku. Poprad však ostáva v pásme.

20:43
    Kóger sa chcel šikovne obtočiť okolo bránky a z opačnej strany prekvapiť Corbeila, no ten bol pripravený a jeho úmysel zmaril.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvod prvej tretiny bol naozaj rozpačitý, za 8 minút sme videli štyri góly. Po dva na oboch stranách. Následne sa to mierne upokojilo. Stav je teda vyrovnaný 2:2 a máme pred sebou druhú dvadsaťminútovku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Fabian vystrelil z prvej z pravého kruhu. Pred Rajnom nastal zmätok a trochu sa tam do seba pustili Vandas so Szirányim. Vandas odchádza na trestnú lavicu za sekanie.

18:28
    Svitana to tentokrát skúsil sám z pravého kruhu. Gólman Rajna však všetko prehľadne videl a sebaisto zakročil.

17:54
    Svitana posunul Mlynarovičovi pred bránkovisko, no ten z otočky veľa toho proti Rajnovi nevykúzlil.

16:21
    Poprad získava presilovú hru. Olivier Latendresse dostáva dve minúty za sekanie.

15:49
    Následne bol v menšom samostatnom úniku aj domáci Heizer. Z pravého kruhu však bránku minul.

15:36
    Kóger sa pretláčal po pravom krídle. Jeho bekhendové zakončenie však skončilo iba na bočnej konštrukcii bránky.

14:12
    Mlynarovič poslal do nájazdu Lichanca, ktorý nebol v ideálnej rýchlosti, ale dokázal predsa vystreliť. Rajnovi puk ušiel, ale Štrauch bol ďaleko od dorážky.

13:52
    Daniel Brejčák to chcel s Bondrom vyskúšať pomocou hybridného icingu, no ten jeho úmysel nespozoroval. Zakázané uvoľnenie sa teda pískalo a vhadzuje sa po ľavici Corbeila.

13:08
    Ježek dvakrát strieľal od modrej, no oba jeho pokusy nesmerovali do priestoru bránky. Hostia sa následne konečne dostali z pásma, ale Corbeila aj tak neohrozili.

12:04
    Matejovi Paločkovi sa ukazoval pred bránkoviskom Vikarev, ale nebola to ideálne pozícia. Paločko radšej sám zakončil. Rajna dokázal bez problémov zlikvidovať ľahkú strelu.

11:21
    Dinda namieril takmer presne. Z ľavého kruhu švihom trafil do brvna a Rajnovi to muselo poriadne zazvoniť.

10:03
    Po strede Krisztiána Szabá s Patrikom Svitanom ostal domáci Svitana trochu otrasený, no potom odišiel bez problémov po vlastných. Szabó dostáva dve minúty za vrazenie.

09:24
    Poprad sa môže súperovi revanšovať v presilovej hre. Bence Stipsicz dostáva menší trest za hákovanie.

07:47
    SAPA Fehérvár AV19 dal gól! Je opäť vyrovnané. DÁNIEL KÓGER dostal od Latendressa prihrávku na vrchol pravého kruhu. Namieril vynikajúco, švihom trafil pod hornú žrď!
    Asistencie Oliver Latendresse, Jeff Lovecchio.

07:39
    Fehérvár bude hrať presilovú hru. Denis Vikarev si odsedí dve minúty za sekanie.

07:26
    Po dlhšom čase sa pred Corbeilom chceli ukázať hostia. Kocsis sa rútil na bránku, no spomedzi kruhov bola jeho strela zblokovaná.

05:23
    Domáci využívajú presilovku a otáčajú stav stretnutia. Rajna takmer nič nevidel, pretože mal pred sebou cloniaceho Paločka. ALEŠ JEŽEK vyslal jednoduchú strelu švihom na bránku a tá prenikla pomedzi Rajnove nohy!
    Asistencia: Denis Vikarev.

04:56
    Rusinovi príliš nevyšla strela z prvej od modrej. Nastrelil iba protihráča a následne sa puk ocitol v rohu klziska. Kamzíci však ostávajú v pásme.

04:19
    König vypálil od modrej na Rajnu. Fehérvársky brankár si pred bránou urobil poriadok a nepustil Mlynaroviča k dorážke.

03:47
    Poprad si zahrá skoro polminútovú presilovku piatich proti trom. Csanád Erdély dostáva dve minúty za sekanie.

03:01
    Svitana aj v ďalšej akcii vzal na seba úlohu playmakera. Tentokrát iba nahodil priamo na bránu, kde clonil Mlynarovič a podarilo sa mu aj doraziť. Rajna bol pripravený.

02:37
    Svitana perfektne videl svojho spoluhráča Brejčáka, ktorému naservíroval pred bránku, no ten ju z prvej minul.

02:15
    Prvá presilovka aj pre domáci celok. Za hákovanie si dve minúty posedí Bence Szabó.

02:05
    Domáci obranca Rusina dostal tvrdý hit v strednom pásme, obtrel sa o mantinel a spadol na ľad. Následne bola hra prerušená kvôli ofsajdu.

01:27
    Zápas sa nám naozaj pekne a prudko rozbehol. Hneď v úvodnej minúte sme videli dva góly. Teraz bolo opäť rušno pri domácej bránke, kde sa pokúšal presadiť Sárpátki, no Corbeil mal betón poriadne pritlačený k žrdi.

00:59
    Okamžitá odpoveď od domáceho celku! Mlynarovič sa rozbehol po ľavom krídle, Rajna vyrazil jeho strelu pred seba, kde prišiel šikovný PATRIK SVITANA a bekhendom zavesil pod brvno!

00:43
    Hostia využívajú úvodnú presilovú hru a dostávajú sa do vedenia! Latendresse dostal dobrú prihrávku medzi kruhy, Corbeil vyrazil na opačný kruh, kde bol DÁNIEL KÓGER a iba do prázdnej bránky doklepol puk.
    Asistencie: Olivier Latendresse, David Gilbert.

Úvodné buly vyhrali hostia, no po pár sekundách je hra ihneď prerušená a presilovku si zahrá Fehérvár. Na dve minúty za podrazenie si ide sadnúť Peter Lichanec.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01

Na ľade už máme oba tímy. Poprad v modrých dresoch, Fehérvár dnes v bielych.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Corbeil (Kostenko) – Rusina, Ježek, D. Brejčák (A), König, Fabian (C), Ignatov, D. Šterbák, Dinda – Bondra, Vikarev, Lichanec – Štrauch, Mlynarovič, Svitana (A) – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Matúš Paločko, Matej Paločko, Abdul

Fehérvár AV19: Rajna (Scola) – Uotila, Jyrkkiö, Vidmar, Harty, Stipsicz, Szirányi, D. Szabó – Lovecchio (A), Erdély, Kóger (C) – Gilbert, Latendresse (A), B. Szabó – Vincze, Music, K. Szabó – Sárpátki, Reisz, Kocsis.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní ďalšieho prípravného zápasu. HK Poprad si dnes na domáci štadión pozval maďarský tím Fehérvár AV19 a zmerá si s ním sily o 19:00. Zápas patrí pod novovytvorenú súťaž Vyšehrad Cup.

Popradčania už odohrali päť prípravných zápasov, v ktorých zaznamenali tri výhry a dve prehry. Zvíťazili v Košiciach 1:2, nad Zvolenom dom 6:1 a nad rumunskou Csíkszeredou vysoko 8:2. Zároveň doma podľahli Liptovskému Mikulášu 3:5 a vo Zvolene prehrali 5:1. Kamzíci sa postupne pripravujú na domáci turnaj o Tatranský pohár, tento ročník bude v poradí sedemdesiaty.

Dnes ich čaká zápas s maďarským Fehérvárom, ktorý pôsobí v nadnárodnej EBEL lige, minulý rok však obsadil po základnej časti iba predposledné miesto a do play-off teda nepostúpil. Pre Fehérvár to bude prvý zápas vo Vyšehrad Cup-e. Ešte sa v ňom stretne s Novými Zámkami, Nitrou a Žilinou.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 1. Svitana (Mlynarovič), 6. Ježek (Vikarev), 28. Vandas (Rapáč, Lichanec), 34. König (Abdul, Matej Paločko) – 1. Kóger (Latendresse, Gilbert), 8. Kóger (Latendresse, Lovecchio), 48. Kocsis (Reisz, Uotila)