Kladno – K. Vary 3:0 (kon.) | Hradec Králové – Olomouc 3:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 2:4 (kon.)
Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 2:3 (po pr.) | Detva – Michalovce sk 4:1 (kon.)
Benátky n/J – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 3:0 (kon.) | HC Slovan – Kometa Brno sk 3:2 (1:0 po s.n.)
Mor. Budějovice – Osmos Bratislava 10:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 3:4 (kon.) | Poprad – SAPA Fehérvár sk 4:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Slovan Bratislava
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
Utorok 15.08.2017, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Prípravný zápas
    Marek Mazanec si svojim výkonom získal publikum

Skončil sa prípravný zápas dvoch spriatelených tímov, v hľadisku niekoľko krát zaznelo Slovan a Brno a diváci búrlivým potleskom vyprevadili do šatne hráčov majstrovskej Komety. V Bratislave si teraz pozrieme ďakovačku v centrálnom kruhu a to je z dnešného zápasu od nás všetko. Priaznivci belasých si zajtra môžu užiť autogramiádu svojich hokejistov a ja sa s vami lúčim, hosťom šťastnú cestu domov a belasým úspešný štart v Petrohrade želá Vladimír Korduliak. (20:19:38)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava.
    Rozhodujúci nájazd premenil Juraj Mikúš.

3. séria
    1:0
    Juraj Mikúš po kľučke puk poslal pod brvno bránky Komety.

0:0
    Zaťovič zvolil strelu, Mazanec ho vychytal bravúrne do lapačky!

1. séria
    0:0
    Viedenský to chcel medzi betóny, neuspel.

1. séria
    0:0
    Haščákov pokus Mazanec zneškodnil.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme gól nevideli a tak nám hráči predvedú svoje umenie v samostatných nájazdoch.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:05
    Krejčík mal tutovku na palici, zachytil rozohrávku belasých a vystrelil osamotený na medzikruží, Mazanec puk vyrazil späť do hry a je jasné, kto bude brankárska jednotka belasých pre zápas v Petrohrade.

63:41
    Taimi vystrelil od modrej, Vejmelka včas roztiahol betóny na bránkovej čiare, puk zachytil a následne ho schoval pod svoju rukavicu.

63:06
    Hráme na istotu, videli sme jedne zásah Vejmelku, čas plynie.

60:14
    Predĺženie hráme traja proti trom a dvaja previnilci na trestnej sa vrátia do hry pri najbližšom prerušení hry.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sme videli jeden gól a Kometa skóre vyrovnala, po krátkej dvoj minútovej prestávke tak ide zápas do predĺženia. Pomer striel medzi žrde po riadnej hracej dobe 30:37.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 6. Hecl (Černý), 28. Smoleňák (Bačík), rozh. náj. J. Mikúš – 33. Dočekal (H. Zohorna), 42. Dočekal (H. Zohorna)