Leganés – Alavés 1:0 (kon.) | Valencia – Las Palmas 1:0 (kon.)
Valencia CF
1:0 (1:0)
UD Las Palmas
cz Piatok 18.08.2017, 22:15 • Estadio Mestalla • Španielska LaLiga • 1. kolo

Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivněji, dokázali se prosadit jako první. Po dobrém pasu Carlose Solera se prosadil Simone Zaza. Pak přišla další rána pro hosty, vyloučen Alen Halilović. Druhý poločas nabídl šance na obou stranách, ale gólmani byli bezchybní. Domácí celek vyhrál svůj úvodní zápas v lize, porazil Las Palmas 1.0. (00:08:49)

90+3

90+3
    Probíhá poslední minuta nastavení, domácí celek kontroluje hru. Ke střele se zkoušel probojovat Simone Zaza, ale neuspěl.

90+2
    José Gayá si počínal nedovoleně, a tak budou rozehrávat hosté. Domácí fanoušci slaví, o výhře svého týmu nepochybují.

90+2
    Nyní se souboje o míč odehrávají na polovině hrací plochy. Hosté se pokouší najít zbytek sil všechno vložit do snahy o vyrovnání.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty. Hned v té první se po domácím rohovém kopu do zakončení dostal Santiago Mina a málem se stal střelcem. Nechybělo mnoho.

90
    Simone Zaza se krásně uvolnil, přijal míč a vypálil. Míč netrefil ideálně, ale i tak to byla krásná rána, kterou brankář vyrazil na roh.

89
    Jonathan Calleri výborně vybojoval míč před brankou, ale nedokázal přesněji oslovit spoluhráče. Jedna z posledních šancí na vyrovnání.

89
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhém poločase. Uvidíme, kolik minut sudí nastaví nad rámec.

88
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Nemanja Maksimović.

88
    Domácí celek si na útočné polovině pomohl faulem, a tak budou rozehrávat hosté. Nejprve ale střídání.

87
    Konec poločasu se rychle blíží a domácí celek má k disku první výhry v soutěži blízko. Las Palmas se nemůže probojovat do střeleckých pozic.

86
    Dani Parejo a Simone Zaza si dávali přednost v zakončení.Výsledkem toho je odkop míče hostujícím hráčem mimo.

86
    Nacho Vidal vede jako mozek domácích další útočnou akci, ale se zakončením rozhodně nikam nepospíchá.

85
    Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází David Simón, přichází Míchel.

84
    O osobní souboje opravdu v tomto zápase nouze není. Nyní Santiago Mina se střetl s Davidem Simónem. Oba jsou otřesení, ale pokračují.

84
    Fotbalisté Valencie si nyní pomohli faulem, a tak budou hosté rozehrávat na polovině hrací plochy.

83
    Momentálně se hraje na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce chybovat. Domácí drží jednobrankové vedení. Hosté se pokouší o brejky, ale domácí tým hraje zodpovědně.

82
    Simone Zaza dobře vypálil, jeho rána ale byla tečovaná. A tak uvidíme rohový kop. Ten se ale Valencii nepovedl.

Jan Prošek

Góly: 22. Zaza (Soler)

Karty:   9. Zaza (VAL), 40. Parejo (VAL), 71. Gayá (VAL) – 47. Navarro (LPA), 67. Bigas (LPA), 79. Simón (LPA)   33. Halilović (LPA)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 25:12.
    Valencia CF: Neto – Garay, Vidal, Vezo, Gayá – Medrán (72. Gil), Soler (88. Nemanja Maksimović), Parejo, Cancelo – Zaza, Rodrigo (80. S. Mina).
    Náhradníci: Doménech – Nemanja Maksimović, Orellana, S. Mina, Lato, Gil, Jiménez.

UD Las Palmas: Chichizola – D. Castellano, Navarro, Bigas, Simón (85. Míchel) – Lemos (79. J. Castellano) – Halilović, Vitolo, Viera, Tana (78. Araujo) – Calleri.
    Náhradníci: Lizoain – Araujo, Momo, J. Castellano, Míchel, Artiles, González.

Rozhodca: Gil Manzano