Guimarães – Marítimo 2:1 (kon.) | Feirense – Belenenses 1:4 (kon.) | Tondela – Braga 1:2 (kon.)
Aves – Rio Ave 0:0 (kon.)
Vitoria Guimarães
2:1 (1:1)
CS Marítimo
cz Nedeľa 24.09.2017, 17:00 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Primeira Liga • 7. kolo

Já děkuji všem, kdo sledovali tento zápas, kterým vás provázel Ondřej Zoubek. Doufám, že jste se příjemně bavili a já se budu těšit zase příště. (18:58:42)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:3. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:19.

Opravdu pohledný zápas je u konce! To, co nám předvedli hráči obou celků určitě stojí za zmínku.
    V prvním poločase nejprve otevřel skóre hlavou Raphinha, to se událo již v 5. minutě hry. Brzy na to odpověděl taktéž hlavou Edgar Costa. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.
    Druhý poločas byl nesmírně napjatý, a i díky výbuchu emocí byli vyloučeni jak Jubal, tak Zainadine. Po udělení červených karet se jednoznačně ujmuli otěží zápasu domácí. Vše vyvrcholilo v 75. minutě, když Heldon Ramos dokázal do třetice dát gól hlavou a rozhodl tak o výhře svého celku 2:1, a to i přes to, že v posledních minutách hodně slibně střílel dvakrát Bessa.

90+6

90+5
    Sám Bessa se rozhodl vzít celou situaci na sebe a napálil míč na branku, myslím, že Douglas vytěsnil míč na tyč! Obrovská šance pokračovala, když se odražený míč znovu dostal na Bessu, který vypálil na branku. Znovu se činil Douglas!

90+4
    Další možnost na volný kop pro hosty, tentokrát o hodně blíž, zhruba ze 30 metrů. Tam byl totiž zbytečně faulován Bessa.

90+3
    Nadýchaný míč sice letěl do vápna, tam se o něj ale postaral Pedrao.

90+2
    Faul a tudíž volný kop ve prospěch hostí z uctiví vzdálenost.

90+1
    Každopádně čas na vstřelení branky mít ještě budou, sudí nastavuje hned 5 minut.

90
    Zápas se blíží ke svému konci, popravdě řečeno, nic moc nenasvědčuje tomu, že by hostující Marítimo se skórem ještě něco udělali, jejich hra od udělené červené karty hodně ochabla.

89
    Pěkně se po levé straně uvolnil Raphinha a řítili se s Estupinanem dva na jednoho, Raphinha se rozhodl přihrávat a to byla chyba, akce tím skončila.

88
    Co si budeme povídat, Douglas pořádně napínal nervy všech hráčů soupeře, s výkopem počkal i desítky sekund.

87
    Utkání teď kouskuje celá řada střídání a faulů, což samozřejmě více sedí domácím.

86
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Paolo Hurtado, přichází Hélder Ferreira.

84
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Edgar Costa, přichází Éber Bessa.

82
    Parádní individuální akce Raphinha na levé straně hřiště. Kličkou obelstil Bebeta a následně vypálil na zadní tyč, míč si ale cestu do sítě nenašel, mířil totiž vedle.

81
    Valente se prezentoval trochu ostrou malou domů, minimálně tedy na vkus Douglase, který musel míč upálit do bezpečí.

81
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Rodrigo Pinho, přichází Everton.

80
    Střídá nejspíše nejlepší hráč dnešního utkání – Heldon Ramos, místo něj na plac přijde spíše defenzivní typ – Valente.