Toronto – NJ Devils 3:6 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Colorado – Boston 6:3 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 3:2 (kon.) | LA Kings – Calgary 3:4 (po pr.)
Anaheim Ducks
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
New York Islanders
cz Štvrtok 12.10.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas těsně 3:2. Mnoho vyložených šancí jsme neviděli. Zejména v úvodu utkání byl střelecky aktivnější hostující celek, ale dokázal vstřelit jen jednu branku. 30:41, tak vypadá střelba na branku, domácí celek se mohl spolehnout na brankáře Gibsona, který inkasoval jen dva góly. Na výhře Ducks se podílel také Andrew Cogliano, který vstřelil gól a na jeden přihrál. (06:50:48)

1. John Gibson (ANA) 26 zák., 2 góly, 95,1%
    2. Cam Fowler (ANA) 0+1
    3. Andrew Cogliano (ANA) 1+1

Jaroslav Halák (NYI) 59 minut, 27 zákroků, 3 góly, 90,0%

59:45
    Hosté mají puk v útočném pásmu, ale nemohou se dostat do zakončení.

59:33
    Domácí hráči to zkusili přes celé kluziště. Josh Manson ale minul branku, a tak je z toho zakázané uvolnění.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:45
    Ducks dostávají hru ze svého pásma, na hosty nečeká vůbec nic snadného.

58:36
    Domácí hokejisté vyhráli buly před vlastní brankou.

58:36
    Oddechový čas pro hosty.

58:26
    Hosté mají kotouč v útočném pásmu brankář musí na střídačku, Islanders hrají v šesti.

58:10
    Logan Shaw výborně napadal, brankář Jaroslav Halák měl problémy s rozehrávkou.

57:43
    Anaheim hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, domácí tým stále vede o gól.

56:23
    Casey Cizikas dostal hru do útočného pásma, jeho pokus byl ale zablokovaný.

56:00
    38:29, statistika střel hovoří pro hosty, ti ale prohrávají o gól. Následovat bude komerční přestávka, a pak vhazování ve středním pásmu.

55:35
    Islanders se pokouší hrát aktivně, dokáží si šance vypracovat, ale s proměněním mají problémy.

55:00
    Pět minut hry nás dělí od konce třetí třetiny, dobře vypálil Thomas Hickey. Jeho pokus kryje brankář John Gibson.

54:12
    Domácí hokejisté drží jednobrankové vedení a pokouší se hrát co nejdál od vlastní branky.

53:50
    John Tavares chyboval ve svém obranném pásmu, ale nikdo z domácích jeho zaváhání využít nedokázal.

53:16
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

52:20
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí celek vede jen o gól.

51:25
    Domácí celek dostal kotouč za brankovou čáru v přesilové hře, puk výborně před brankou po střele od modré tečoval DEREK GRANT. Hostující tým využil výzvy a zjišťovalo se, zda se nejednalo o gól z ofsajdu. A skutečně se Ducks dostali do postavení mimo hru, gól neplatí.

50:50
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

50:36
    Vhazovat se bude před brankou Islanders. Domácí mají převahu v přesilové hře.

50:16
    Nechybělo mnoho a domácí celek dokázal své vedení navýšit. Do střelecké pozice se dostal Rickard Rakell, ale jeho pokus byl zablokovaný.

49:39
    Rychle po vhazování se k puku dostal Ryan Getzlaf, který minul branku. Následně zakončoval ještě jednou a jeho pokus už byl přesnější.

49:32
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anthony Beauvillier – 2 min., držení protihráče).

48:59
    Jakob Silfverberg se propracoval do brejku. Z horní hranice kruhu vypálil a jeho pokus zastavil brankář New Yorku. Jaroslav Halák nyní své spoluhráče podržel.
    47:57 Brock NELSON - 3:2

47:57
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hostující celek podnikl rychlou protiakci, na jejímž konci byl BROCK NELSON. Jeho pokus sice dokázal John Gibson zpomalit, ale ne zastavit. Puk končí v bráně. Asistence: Calvin de Haan a Joshua Ho-Sang.

47:34
    Andrew Cogliano vystřelil z levého kruhu, jeho pokus ale končí mimo bránu.

47:22
    Johnny Boychuk to zkoušel individuálně, ale nedokázal se probojovat do výraznější střelecké pozice.

46:49
    Rickard Rakell vypálil bez přípravy, jeho tvrdou ránu kryje brankář Jaroslav Halák. Komerční přestávka.

46:31
    John Tavares dobře vypálil, hosté chtějí co nejdříve přispěchat s odpovědí, ale Francois Beauchemin obětavě zablokoval jeho pokus.
    45:32 Patrick EAVES - 3:1

45:32
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté po klidnější pasáži přidávají třetí branku, díky čemuž vedou o dva góly. Puk dostal PATRICK EAVES, který vypálil. Kotouč propadl Halákovi mezi rukou a tělem až za brankovou čáru. Asistence: Josh Manson a Ryan Getzlaf.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

44:57

44:00
    Přesilovka se Islanders vůbec nedaří, hostující celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

43:12
    Přesilovou hru hrají hostující hokejisté. Pokouší se vyrovnat, ale nyní se nemohou propracovat do útočného pásma.

42:57
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jared Boll – 2 min., sekání).

41:57
    Scott Mayfield má kotouč za svou brankou, pokouší se něco vymyslet, ale marně. Raději čeká na dostřídání spoluhráčů.

40:42
    Patrick Eaves vypálil zápěstím, jeho pokus kryje hostující brankář. Jaroslav Halák byl pozorný a neměl problém zasáhnout.

40:20
    John Tavares velmi dobře vypálil, jeho pokus kryje domácí brankář, a tak se bude vhazovat před brankou Ducks.

40:01

Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, prosadil se Rickard Rakell, který se autorem zatím vítězné branky.

40:00

39:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

38:53
    Cam Fowler zakládá další akci od své vlastní brankou, rychle dostal hru do útočného pásma, ale v něm se dlouhou neudržel.

38:30
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

38:29

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, Andrew Ladd výborně vypálil, jeho pokus kryje John Gibson.

37:40
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, domácí gólman si na nedostatek práce naříkat nemůže.

37:12
    Josh Bailey udržel sice útočné pásmo, ale rychle přišel o puk.

36:35
    Početní výhodu mají k dispozici hokejisté Islanders. Domácí posílají puk přes všechny čáry.

36:29
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jared Boll – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

36:00
    Po střele Boychuka se k puku dostal domácí brankář, který přerušuje hru, komerční přestávka.

35:57

35:45
    Hostující celek má územní převahu, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

35:13
    Kotouč po střele hostujícího hráče končí v hledišti, vhazovat se bude před brankou Ducks.

34:14
    Tavares ani Eberle nedokázali své dobré šance. proměnit. Výborným výkonem se nyní prezentuje domácí brankář John Gibson.

33:57
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Antoine Vermette – 2 min., nedovolené bránění).

33:38
    Anthony Beauvillier neuspěl střelou z otočky, jeho pokus se do brány nevešel.

33:03
    Kevin Bieksa dostal kotouč do střelecké pozice, jeho rána ale končí mimo branku. Nechybělo mnoho a domácí přidali třetí gól.

32:15
    Střelecky byl výrazně aktivnější hostující celek, tato statistika se ale hodně vyrovnala. 22:24 pro Islanders.

31:47
    Brock Nelson výborně tečoval kotouč před brankou, kotouč má v rukavici John Gibson, hra je tak přerušena.

31:22
    Hostující celek se nyní dostal do dvou šance. Nejprve Scott Mayfield, a pak ani Mathew Barzal nedokázal propálit brankáře domácích.

30:28
    Jakob Silfverberg se dostal do střelecké pozice, rychle vypálil a hostující brankář měl plné ruce práce.

30:20
    Francois Beauchemin to zkoušel z pravého kruhu, jeho ránu zápěstím zablokoval hostující Nikolaj Kuljomin. Gólman Halák zasahovat nemusel.

29:33
    Po dlouhé době vidíme střelecký pokus. Corey Perry to zkusil samostatně,dostal se do předbrankové pozice, ale jeho rána postrádala přesnost.

28:47
    Ryan Getzlaf dobře vypálil, jeho pokus ale končí po teči v ochranné síti nad brankou. Bude se vhazovat v domácím útočném pásmu.

28:45
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Joshua Ho-Sang – 2 min., faul loktem).
    28:39 Rickard RAKELL - 2:1

28:39
    Domácí celek se dostává do vedení. Cam Fowler vypálil od modré čáry, jeho pokus před brankou výborně tečoval RICKARD RAKELL. Slovenský brankář na kotouč nedosáhl. Asistence: Cam Fowler a Andrew Cogliano.

28:15
    Na druhé straně musel být pozorný Jaroslav Halák, na kterého vypálil aktivně hrající Jakob Silfverberg. Tento útočník umí vystřelit výrazně lépe než předvedl nyní.

27:23
    Dobře to zkoušel Mathew Barzal, jehož pokus kryje domácí brankář.

26:54
    Brandon Montour se nadvakrát dostal do střelecké pozice, ani jedna jeho střela neskončila v brance. Velmi dobře situaci přečetl brankář Islanders.

26:25

26:06
    Rickard Rakell dobře vypálil, jeho pokus kryje hostující brankář. Bude se vhazovat před Halákem.

25:45
    Anaheimu se tato početní výhoda vůbec nedaří, sledujeme aktivní hru v oslabení.

25:21
    Francois Beauchemin má kotouč za svou brankou, domácí hokejisté musí zakládat akci od své branky.

24:46
    Přesilovku mají k dispozici domácí hokejisté, ti se ale nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

24:35
    Francois Beauchemin dobře vystřelil od modré čáry, jeho pokus ale postrádal přesnost.

24:25
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., faul loktem).

24:00
    Čtyři minuty hry ze druhé třetiny jsou pryč, domácí celek přečkal oslabení, hosté se do výraznější šance nedostali.

23:47
    Andrew Cogliano ani Rickard Rakell nedokázal z dobré pozice překonat brankáře soupeře. Následně kryje Jaroslav Halák.

23:12
    Střeleckou převahu mají hosté. 22:7, tak vypadají střely na branku.

23:00
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho vyložených šancí.

22:33

22:03
    Nyní už vidíme střelu na branku. Johnny Boychuk vypálil od modré, jeho pokus zastavil brankář John Gibson.

21:33
    Johnny Boychuk vypálil z mezilkruží, jeho pokus zablokoval domácí obránce Kevin Bieksa.

21:09
    Chris Wagner dobře zakončoval, jeho střelecký pokus nebyl vůbec špatný, ale kotouč končí mimo branku.

20:33
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., sekání).

20:32
    Hostující celek vstoupil do druhé třetiny aktivně, Lee vypálil nepřesně, kotouč získávají domácí.

20:01

Po první třetině platí vyrovnaný stav. Jako první se prosadil domácí celek, hosté pak dokázali vyrovnat.

20:00

19:44
    Jakob Silfverberg se probojoval až před branku, pokus mu ale nesedl, kotouč sjel z hole.

19:20
    Ryan Getzlaf vypálil, jenže jeho pokus byl zablokovaný.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:20
    Více ze hry mají hokejisté Islanders, kteří jsou také střelecky aktivnější – 21:5.

18:00
    Jason Chimera to neudělal vůbec špatně, z velké blízkosti se dostal do zakončení, jeho rána končí mimo.

17:30
    Hra je přerušena pro zásah vysokou holí.

17:10
    Josh Manson vypálil od modré čáry, jeho rána ale postrádala přesnost.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:15
    Mnoho šancí k vidění momentálně není, sledujeme klidnější pasáž hry.

15:50
    Jordan Eberle vypálil z dolní hranice kruhu, jeho pokus kryje domácí gólman.

15:28
    Rickard Rakell se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Scott Mayfield.

14:36
    Ránou od modré čáry Thomas Hickey minul branku, zajímavá šance hostujícího celku.

14:27
    Anthony Beauvillier z bezprostřední blízkosti ohrozil branku, jeho pokus ale kryje domácí brankář.

14:06
    Komerční přestávka. Následně se bude vhazovat ve středním pásmu.
    13:09 Brock NELSON - 1:1

13:09
    Hostující celek vyrovnává po střele o od modré čáry. Scott Mayfield vypálil coby obránce od modré a jeho ránu v předbrankovém prostoru povedeně tečoval BROCK NELSON. Asistence: Scott Mayfield a Joshua Ho-Sang.

12:58
    Brock Nelson se probojoval do zakončení, jeho bekhendovou střelu kryje brankář.

12:47
    Domácí hokejisté špatně rozehráli, a tak je z toho jen zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou Ducks.

12:43
    Johnny Boychuk vypálil dobře, jeho zakončení zablokoval Chris Wagner.

11:56

11:52
    Francois Beauchemin ani Brandon Montour nedokázali přesněji vypálit. Oba střelecké pokusy byly z kruhu, gólman zasahovat nemusel.

11:00
    Domácí sice hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma. New York se velmi dobře brání.

10:27
    Jaroslav Halák kryje střelu jednoho z domácích hráčů. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

10:07
    Casey Cizikas se při vlastním oslabení dostal s kotoučem pod kontrolou až do útočného pásma, ale nezakončil.

09:56
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Calvin de Haan – 2 min., podražení).

09:55
    Brandon Montour se propracoval z kruhu ke střele zápěstím, jeho pokus kryje brankář Jaroslav Halák.

09:40
    Zakázané uvolnění hostujícího celku vrací hru před jeho branku. Antoine Vermette vyhrál buly nad Barzalem.

09:17
    Islanders hraje aktivně, do další střelecké pozice se dostal Lee, jehož pokus znovu má ve výstroji domácí gólman. John Gibson se rozhodně nenudí.

08:49
    Anders Lee tečoval kotouč před brankou, domácí brankář si připisuje další zákrok, již třináctý.

08:40
    Jordan Eberle vypálil bekhendem, jeho pokus kryje domácí brankář. Komerční přestávka.

08:06
    Ryan Getzlaf se dostal k puku v obranném pásmu, pokoušel se rychlou přihrávkou přenést hru, ale nepodařilo se mu to.

07:37
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji prosadit v útočné třetině.

06:57
    Casey Cizikas zakončoval z velké blízkosti, jeho pokus ale končí na brankáři Gibsonovi, který následně rozehrává.

05:29
    Rickard Rakell vyhrál buly nad Johnem Tavaresem.

05:14
    2:9, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, více ze hry mají sice hosté, ale domácí hokejisté vedou o gól.

04:50
    Jason Chimera se probojoval do střelecké pozice, jeho pokus zablokoval Brandon Montour.

03:56
    Derek Grant výborně zablokoval soupeřovu střelu. Nelson mohl zakončovat do odkryté brány, ale trefil jen domácího hráče. Ducks hrají v plném počtu.

03:30
    Domácí hráči vyhazují puk přes všechny čáry. Oslabení se blíží ke konci.

03:22
    Andrew Ladd vystřelil od modré čáry, jeho povedenou ránu kryje brankář Ducks. Hra je přerušena. Vhazovat se bude před brankou Anaheimu.

02:47
    John Tavares zakončoval z podobné pozice, i tentokrát byl úspěšnější brankář John Gibson. Hosté hrají přesilovku dobře.

02:35
    Nick Leddy jako obránce vypálil z mezikruží, jeho pokus zápěstím kryje brankář.

01:56
    Derek Grant vyhrál buly nad Tavaresem.

01:56
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Antoine Vermette – 2 min., sekání).

01:32
    Anaheim se propracoval rychle do vedení, hosté se musí bránit domácímu tlaku.
    00:37 Andrew COGLIANO - 1:0

00:37
    Domácí hokejisté se dostávají po půlminutě hry do vedení. Josh Manson vypálil, jeho pokus hostující brankář vyrazil před sebe, tam byl zcela volnýý ANDREW COGLIANO. Jeho pokus končí přesně v brance. Asistence: Josh Manson a Ryan Getzlaf.

00:01

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Fowler, Manson, Beauchemin, Montour, Holzer, Bieksa – Eaves, Getzlaf, Perry – Silfverberg, Rakell, Cogliano – D. Grant, Vermette, Wagner – L. Shaw, Rasmussen, Boll.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Pelech, Hickey, Mayfield – Lee, Tavares, Eberle – Ladd, Barzal, Jo. Bailey – N. Kuljomin, B. Nelson, Chimera – Beauvillier, Cizikas, Ho-Sang..

Anaheimu se sice do sestavy vrátil Ryan Getzlaf, ale další hráči jsou mimo. Ryan Kesler, Patrick Eaves, Nick Ritchie, Hampus Lindholm a Sami Vatanen jsou ještě zranění. V brance pravděpodobně začne John Gibson, tato role mu byla svěřena ve všech třech zápasech.

Andrew Ladd má ve své kariéře v NHL 499 bodů. Jen jeden schází k jubilejní pětistovce.

Islanders rozehrávají třízápasový trip po Californii právě duelem v Anaheimu. Poslední čtyři vzájemné zápasy dokázali Islanders vyhrát, v tom úplně posledním navíc až ve čtrnácté sérii nájezdů. V brance by měl začít Jaroslav Halák, trenér Doug Weight bude pokračovat ve střídání brankářů. Vzhledem k tomu, že v úterý tým New Yorku neměl trénink, sestava bude oznámena až před zápasem.

Anaheim Ducks odehrál tři zápasy a má bilanci 1-1-1. Kanadské bodování vedou hned tři hráči se shodným počtem bodů. Corey Perry, Andrew Cogliano a Rickard Rakell mají tři body.

New York Islanders odehrál 3 zápasy a má bilanci 1-1-1. John Tavares a Casey Cizikas jsou se třemi body nejproduktivnějšími hráči týmu.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a New York Islanders

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 1. Cogliano (Manson, Getzlaf), 29. Rakell (Fowler, Cogliano), 46. Eaves (Manson, Getzlaf) – 14. B. Nelson (Mayfield, Ho-Sang), 48. B. Nelson (de Haan, Ho-Sang)

Rozhodca: Hanson, Kozari – Heyer, Gibbons

Diváci: 14 553