Tampa Bay – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Florida – St. Louis 5:2 (kon.) | Nashville – Dallas 4:1 (kon.)
Chicago – Minnesota 2:5 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:4 (kon.) | Arizona – Detroit 2:4 (kon.)

Michal Kempný (CHI) 0+0, 3 střely, TOI 17:30
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 1 střely, TOI 15:22 (05:40:16)

Hvězdy utkání

1. Jason Zucker (MIN) 1+1
    2. Devan Dubnyk (MIN) 36 zák., 2 góly, 94,7%
    3. Chris Stewart (MIN) 2+0

Statistiky: Střely na bránu: 38-34; Zablokované střely: 15-17; Vhazování: 53%-47%; Hity: 25-32; Přesilové hry: 0/5-1/4; Tresné minuty: 15-17.

Chicago sice v domácím United Center dokázalo v polovině třetí třetiny odpovědět zásluhou Ryana Hartmana na inkasovaný gól ze závěru prostřední části, když se 35 sekund před druhou přestávkou prosadil Eric Staal, poté už se ale trefovali jen hráči Wild. Skvělý zápas odehrál Chris Stewart, když se pod vítězství Minnesoty podepsal dvěmi brankami. V závěru ještě kosmeticky upravil skóre za stavu 1:5 v dresu Chicaga tečující Jonathan Toews. Blackhawks mohli rozhodnout utkání v průběhu druhé třetiny, jenže fantastický Devan Dubnyk předvedl několik neuvěřitelných zákroků a poté přišel trest. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 2 Minnesota Wild 5.

59:44
    Šestnáct sekund před koncem ještě jeden trest. Mike Reilly dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
    59:04 Jonathan TOEWS - 2:5

59:04
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Gustav Forsling napřáhl od modré čáry k prudké střele, která se na vrcholu mezikruží od JONATHANA TOEWSE odrazila k ledu a zamířila do protipohybu Devana Dubnyka k pravé tyči. Asistence: Gustav Forsling a Ryan Hartman.

59:00
    Do konce dnešního duelu zbývá odehrát 1 minuta.
    57:59 Mikko KOIVU - 1:5

57:59
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Joel Eriksson Ek z obranného pásma vyhodil puk podél hrazení a MIKKO KOIVU střelou zápěstím od střídaček zamířil do prázdné brány. Asistence: Joel Eriksson Ek a Kyle Quincey.

57:52
    Tyler Ennis dostal dvě minuty za sekání a bude se hrát ve hře 4 na 4. Chicago zřejmě odvolá ještě jednou brankáře.

56:35
    Daniel Winnik se před komerční přestávkou pustil do Richarda Pánika, který dostal kromě trestu za hrubost také dvě minuty za krosček. Daniel Winnik byl vyloučen pouze za hrubost. Wild mají přesilovou hru.

56:35
    Hra byla přerušena a necelé čtyři minuty před koncem nás čeká poslední reklamní přestávka. Stav: 1-4.
    55:56 Chris STEWART - 1:4

55:56
    Corey Crawford zamířil po zakázaném uvolnění Minnesoty na střídačku a po přihrávce Tylera Ennise dovezl puk z pravé strany do prázdné brány CHRIS STEWART. Minnesota vede 4:1. Asistence: Tyler Ennis a Jared Spurgeon.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 49. Hartman (Kero, P. Kane), 60. J. Toews (Forsling, Hartman) – 40. E. Staal (Coyle), 51. Stewart (Zucker), 53. Zucker (Reilly, Cullen), 56. Stewart (Ennis, Spurgeon), 58. M. Koivu (Eriksson Ek, Quincey)

Chicago Blackhawks: Crawford (A. Forsberg) – Keith (A), Seabrook (A), Kempný, C. Murphy, Forsling, Rutta – Saad, J. Toews (C), Pánik – Hartman, Anisimov, P. Kane – Sharp, Kero, DeBrincat – Bouma, Wingels, Hayden.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Dumba, Quincey, Reilly, Olofsson – Niederreiter, E. Staal (A), Coyle – M. Foligno, M. Koivu (C), Ennis – Zucker, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen.

Rozhodca: Marc Joannette, Kevin Pollock. Čároví: Bryan Pancich, Shandor Alphonso

Diváci: 21386