AC Sparta Praha
3:1 (0:1)
F91 Dudelange
cz Streda 18.10.2017, 17:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • UEFA Youth League

Sparta tedy postupuje přes lucemburského mistra s celkovým skóre 7:1 a může se těšit na nesmírně atraktivního soupeře v dalším kole, neboť ji čeká Salcburk, tedy obhájce trofeje, který loni v této věkové kategorii dokázal pokořit i ty největší evropské giganty. (18:56:07)

Mladí sparťané porážejí Dudelange 3:1, když museli otáčet nepříznivý vývoj dnešního utkání.

Hosté, kteří přijeli v roli výrazných outsiderů a po domácí prohře 0:4 zcela odepsáni, tak v úvodních pětačtyřiceti minutách předvedli velmi sympatický výkon a ten korunovali také vedoucí brankou Omosanyi na sklonku úvodní půlhodiny hry a do přestávky už dokázali své vedení udržet.

Po změně stran už se ale hrála jednostranná partie a to výhradně na hostující branku. Vyrovnat dokázal v 57. minutě Filip Maksić. Závěrečnou čtvrthodinu rozehrála nevídaná série Ondřeje Novotného, jenž během čtyř minut zahodil čtyři nadějné až vyložené příležitosti, krátce poté ale trefil Spartě vedení Daniel Fišl a brzy přidal třetí branku Kristián Flak. Zatímco ofenzivní hráči Sparty zahazovali jednu šanci za druhou, tak branky stříleli výhradně obránci.

90+2

90+1
    Estonský rozhodčí Tarajev ještě oddaluje závěr zápasu o dvě nastavené minuty.

90
    Po delší době také zaútočili hosté, přetažený centr Briana Da Silvy Santose ale postrádal přesnost a přeletěl všechny fotbalisty v pokutovém území.

89
    Další souhru po levé straně hřiště přerušil ofsajd, ve kterém byl nachytán Kristián Flak.

87
    Sparťané už jsou opět usazeni na útočné polovině a snaží se znovu dobývat již velmi unavenou defenzivu Dudelange.

86
    Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Natami, přichází Mancini.

85
    Sparta právě vstřelila branku!
    Další branka rudých! Jan Fortelný se protáhl po pravém křídle a přesným centrem ke vzdálenější tyči vyzval ke skórování KRISTIANA FLAKA, ten byl u míče dříve než brankář Esposito a nasměroval jej pod břevno hostující branky!

Také třetí branku Sparty tak střílí obránce!

83
    Obrovský nápor přeci jen sparťané využili k vedoucí brance! Po rychle rozehraném rohovém kopu Frýdek posadil míč na hlavu nikým nehlídaného DANIELA FIŠLA a když nedokáží střílet branky sparťanští útočníci, tak dnes skórují stopeři!

81
    A další šance Novotného! Ten po zisku míče běžel osamocen vstříc Espositovi a byť na opačné straně mu proti jedinému obránci nabíhali tři spoluhráči, vzal zakončení na sebe, prudkou ránu namířil ale jen do lucemburského brankáře!

80
    Do třetice Novotný! Tentokrát se důrazně vtěsnal mezi hostující stopery a ze čtrnácti metrů střílí nad branku.

79
    Znovu v akci Novotný, ten si na dlouhý nákop zaběhl za hostující obranu a dokázal se dostat k míči dříve než bránící Goncalves, ovšem zblízka nedokázal obelstít brankáře Esposita.

78
    Další standardní situaci sparťané rozehráli po zemi a Mareček svoji přihrávkou vyzval k zakončení Novotného, ten ale netrefil míč dobře a výrazně minul hostující branku.

77
    Utkání přihlíží 659 fanoušků.

76
    Závěrečné střídání Sparty, Karla Tvaroha nahrazuje David Snajdr a i ten si zahraje pár minut na letenském trávníku.

75
    Po Rodriguesově průniku z dvaceti metrů střílel Natami, první hostující střela v druhém poločase se ale mezi tři tyče nevešla.

74
    Rodrigues mohl těžit ze sparťanské ztráty míče, jeho dravý průnik do pokutového území ale stačil zneškodnit Filip Maksić.