Novosibirsk – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Ufa – Jekaterinburg 5:3 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 7:1 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Piatok 20.10.2017, 16:00 • Ufa Arena • KHL

Já děkuji za pozornost, loučím se Vámi a mějte pěkný pátek, popřípadě víkend, na počtenou příště! (18:44:47)

Československá stopa

Jakub Kovář – Avtomobilist Jekatěrinburg, Čech, brankář, 4 obdržené góly, 27 chycených střel, 87.1 % úspěšnost zásahů, odchytal celý zápas, krom power-play na konci třetí třetiny

Bodyčeky: 41 – 27

Dlouho vyrovnaný zápas, který rozsekla Ufa na svou stranu 59 sekund před koncem třetí třetiny. Důraz, důslednost se vyplatily. Skvělá práce Salavatu. Dnes jim začátky a koncovky třetin mimořádně vycházely. Za Ufu rozhodl gólem na 4:3 Igor Makarov. Při power-play hostů pak z protiútoku trefil prázdnou branku Fin Joonas Kemppainen. Konečný výsledek 5:3, Ufa bere tři body.

59:32 Joonas KEMPPAINEN - 5:3

59:32
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ufa dává gól do prázdné branky. Únik po pravém křídle a střela před útočnou modrou čárou. Je to 5:3 a o bodech je rozhodnuto. Autorem branky je JOONAS KEMPPAINEN.

59:26
    Pěkná rána zleva, Scrivens vyráží a dopředu jdou domácí.

59:16
    Hosté v šesti hráčích.
    59:01 Igor MAKAROV - 4:3

59:01
    Tvrdá práce se vyplatila! Ufa udeřila zase těsně před koncem. To je neskutečné, jakoby na to měla patent. Autorem branky je IGOR MAKAROV. Makarov po střele dotlačil puk za záda Kováře.Asistence: Philip Larsen.

58:23
    Tlak domácích, střela od modré, tu ale Kovář vyráží.

57:59

57:14
    Chyba hostů za brankou, kterou však rychle uhasili a nenechali domácí zakončit.

55:59
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Fjodorov – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 10 min. osobní trest, nesportovní chování + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

Jan Volf

Góly a asistencie: 7. Hartikainen (Loginov, Omark), 21. Kemppainen (Omark), 40. Korotkov (S. Garejev, Panin), 60. I. Makarov (Larsen), 60. Kemppainen – 15. Kulaš, 26. Kulaš, 54. Česalin (Jegoršev, Simakov)

HC Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Gončarov, Arzamascev, M. Osipov, S. Garejev, Panin, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Juňkov, Fjodorov – J. Bodrov, Kokarev, I. Makarov – M. Majorov, Kuzmin, Korotkov.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin, Ľamin, Jegoršev, Kulaš, Timašov, Ščemerov – Paré, Krikunov, Milovzorov – Torčeňuk, Michnov, A. Garejev – Česalin, Simakov, V. Popov – Chripunov, Pilipenko, King – Rasseikin.

Rozhodca: Olejnin, Ravodin – Lazarev, Šalagin