Chelsea – Watford 4:2 (kon.) | Huddersfield Town – Manchester United 2:1 (kon.) | Manchester City – Burnley 3:0 (kon.)
Newcastle – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Stoke City – Bournemouth 1:2 (kon.) | Swansea – Leicester 1:2 (kon.)
Southampton – West Bromwich 1:0 (kon.)
Swansea City
1:2 (0:1)
Leicester City
cz Sobota 21.10.2017, 16:00 • Liberty Stadium, Swansea • Anglická Premier League • 9. kolo

To je pro dnešek ode mě vše a bude se těšit zase někdy u fotbalu na shledanou. (18:01:04)

Díky této výhře se Leicester posunul z 18. na 13. příčku, naopak Swansea se o jedno místo pohoršila.

Viděli jsme dnes velmi zajímavý zápas. V prvním poločase se Leicester dostal do vedení zásluhou vlastního gólu Fernandeze. Na začátku druhého poločasu zvýšil vedení hostujícího celku Okazaki a už to vypadalo, že bude Leicester zbytek zápasu dohrávat v klidu. V 56. minutě se ale k odraženému míči dostal Mawson, tvrdou ranou překonal Schmeichela, a postaral se tak o dramatický závěr utkání. Ten nakonec dopadl lépe pro hosty a ti si díky tomu odvážejí cenné 3 body za výhru 2:1.

90+5

90+4
    Swansea se ještě snaží ohrozit branku soupeře, obrana Leicesteru je ale velmi zatažená a pro domácí je velmi těžké ji překonat.

90+3
    Odkop od branky Kaspera Schmeichela. Vypadá to, že už hosté příznivý stav udrží.

90+1
    Míč v rohu útočné poloviny držel Fuchs, to se ale hráčům Swansea nelíbilo a míč mu rychle odebrali.

90
    Míč je na kopačkách hostujících útočníků, kteří se logicky nikam neženou, hlavní rozhodčí však nastaví 4 minuty.

88
    Wayne Routledge vyslal tvrdou střelu, která jen těsně prolétla kolem levé tyčky Schmeichelovy branky.

87
    Druhé střídání Leicesteru. Ze hřiště odchází dnes dvoubodový Mahrez, na jeho místo na posledních pár minut přijde Gray.

86
    Střelou po zemi se snažil Schmeichela překvapit Ayew, dánský reprezentant však s jeho střelou neměl žádné velké problémy.

85
    Rohový kop pro Swansea zahrává Carrol.

83
    Swansea už nemá na co čekat a všechny své síly vrhá do útoku. To byl také důvod, proč se nyní objevil Vardy před Fabianskim úplně osamocen. Naštěstí pro domácí viděl čárový rozhodčí těsný ofsajd a akci přerušil.

81
    Carrol poslal míč do vápna, ale hlavička Alfieho Mawsona Schmeichelovu branku neohrozila.

80
    Zápas teď nabírá na obrátkách, hráči hrají na 100% a diváci mají možnost vidět skvělou podívanou.

78
    Poslední možnost střídání využil Paul Clement, když na hřiště místo Renata Sanchese poslal Wayna Rotutledge.

76
    Do velké šance se dostal Jamie Vardy, ale ani napotřetí dnes Fabianského nepřekonal. Polský brankář vytáhl opět fantastický zákrok.

74
    Hlavní rozhodčí teď vysvětluje hráčům, že nechce vídat jakékoliv nebezpečnější zákroky.

Marek Jakšič

Góly: 56. Mawson (J. Ayew) – 25. F. Fernández (Mahrez) (vla.), 49. Okazaki (Mahrez)

Karty:   16. Fuchs (LEC)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 6:9.
    Swansea City: Fabiański – M. Olsson, Mawson, F. Fernández, Naughton – T. Carroll, Britton (C) (46. Ki Song-jung), Sanches (78. Routledge), J. Ayew – T. Abraham, L. Narsingh (58. Dyer).
    Náhradníci: Nordfeldt – Clucas, Dyer, Ki Song-jung, Rangel, Routledge, van der Hoorn.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan, Fuchs, Maguire – Albrighton, Ndidi, Mahrez (87. Gray), Iborra – Okazaki (68. A. King), Vardy.
    Náhradníci: Hamer – Amartey, Gray, Chilwell, Iheanacho, A. King, Slimani.