Pittsburgh – Buffalo 5:4 (po pr.) | Florida – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.) | Montreal – Columbus 1:2 (po pr.)
Nashville – Washington 6:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:0 (kon.) | Winnipeg – Arizona 4:1 (kon.)
Edmonton – Vegas 8:2 (kon.) | LA Kings – Vancouver 2:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:4 (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
Buffalo Sabres
cz Streda 15.11.2017, 01:08 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:01:21)

Vhazování: 61%-39%

Na to však nedosáhlo a to i kvůli určité pasivitě ve třetí třetině, kdy se k vyrovnávací brance i přes matný výkon v dané části hry dostali domácí. Je ale nutné zdůraznit, že Pittsburgh měl v utkání i pořádnou porci štěstí – v první třetině branka Hörnqvista, které dosáhl po chybě Lehnera o nohu bránícího O'Reillyho, i již zmíněné vyrovnání na 4:4, které přišlo téměř z ničeho.

Sledovali jsme atraktivní zápas dvou týmů, které si představovaly mnohem lepší vstup do letošní sezony. Souboj Pittsburghu a Buffala přinesl hned devět branek a šťastnějším týmem byl Pittsburgh. Penguins byli sice po více času v utkání lepším týmem, ale Buffalo, které držel svým parádním výkonem Robin Lehner, nebylo daleko od cenného vítězství.

60:16 Conor SHEARY - 5:4

60:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé! Lehner naštvaně odchází, ale za dnešní výkon se určitě stydět nemusí. Zkraje prodloužení se prosadil CONOR SHEARY, kterého zpoza branky vyzval ke střele Crosby. Sheary, který zaujal pozici u levé Lehnerovy tyče, se příliš nezdržoval zpracováním a okamžitě vystřelil. O rameno brankáře Buffala se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.

60:01

Závěrečný tlak Pittsburghu rozhodující gól nepřinesl a budeme tak svědky prodloužení.

60:00

59:39
    Penguins se ještě pokouší rozhodnout zápas, ale Buffalo odolává.

58:45
    Pittsburgh byl nesmírně blízko rozdílové branky! Lehner ale zastavil ve spolupráci se svými spoluhráči téměř ztracenou situaci! V nepřehledné situaci se neprosadil Kessel a po klouzajícím kotouči se marně natahoval Hagelin. Hra byla nakonec přerušena.

58:01
    Poslední dvě minuty normální hrací doby.

57:19
    Lehner sklapl betony a zastavil střelu Shearyho, který se mezi kruhy napřáhl a z první poslal na brankáře hostí střelu na náhodu.

57:01
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

56:54
    O pásmo přišli a naopak do zajímavé šance se dostalo Buffalo poté, co Määttä chyboval v rozehrávce zpoza branky. Ale Murray zachytil Pominvilleovu střelu do výstroje a přerušil hru.

56:27
    Puk je za brankou Buffala, ale domácí se nemohou vymanit od mantinelu.

55:46
    Reinhart přinutil Murrayho svou střelou z pravého křídla přerušit hru.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 20. Hörnqvist (Sheahan), 25. Sheary (Hörnqvist, Määttä), 38. Crosby (Kessel, J. Schultz), 54. Kessel (Malkin, Cole), 61. Sheary (Crosby, Letang) – 4. E. Kane (Eichel, S. Reinhart), 17. S. Reinhart (Scandella, Okposo), 21. Eichel, 40. B. Pouliot (S. Reinhart)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, Määttä, J. Schultz, Cole – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Hörnqvist, Sheahan, Sheary – Reaves, McKegg, Kühnhackl.
    Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Falk, Scandella, Fedun, McCabe, Beaulieu, Gorges – S. Reinhart, Eichel (A), E. Kane – Okposo (A), R. O'Reilly (A), B. Pouliot – Pominville, Jo. Larsson, Moulson – Baptiste, Girgensons, Nolan.

Rozhodca: Morton, Brenk – Mach, Gibbons