Toronto – NJ Devils 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Carolina 6:4 (kon.) | Montreal – Arizona 4:5 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Tampa Bay – Dallas 6:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 6:4 (kon.)
Winnipeg – Philadelphia 3:2 (3:2 po s.n.) | Colorado – Washington 6:2 (kon.) | Edmonton – St. Louis 1:4 (kon.)
Vancouver – Vegas 2:5 (kon.) | LA Kings – Boston 1:2 (kon.) | San Jose – Florida 0:2 (kon.)

2. Matt Murray (PIT) 21 zák., 1 gól, 95,5%
    3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0 (05:37:20)

Statistiky: Střely na bránu: 22-29; Zablokované střely: 13-14; Vhazování: 52%-48%; Hity: 23-20; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

O osudu utkání v Canadian Tire Centre rozhodla druhá třetina, v jejímž závěru se prosadili Patric Hörnqvist a po skvělé teči Jake Guentzel. Senators sice dokázali snížit zásluhou Jeana-Gabrilea Pageaua, střelou do prázdné brány ale zpečetil výhru Penguins Riley Sheahan. Konečný výsledek v Canadian Tire Centre v Kanadě. Ottawa Senators 1 Pittsburgh Penguins 3.

59:29 Riley SHEAHAN - 1:3

59:29
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    RILEY SHEAHAN si na vrcholu mezikruží najel na přihrávku Sidneyho Crosbyho od střídaček a střelou zápěstím zamířil do prázdné brány! Je hotovo! Asistence: Sidney Crosby a Kris Letang.

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:47
    Mike Hoffman na levém křídle vypálil z ostrého úhlu a Matt Murray dobře zasáhl pravým betonem a poté puk přikryl lapačkou! Sens si vyžádali oddechový čas a Craig Anderson zůstal na střídačce.

58:16
    Cody Ceci napřáhl na levém křídle od modré čáry k prudké střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

58:04
    Alexandre Burrows se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a hra byla přerušena.

56:47
    Dnešní utkání sleduje 17144 diváků.

56:19
    Oprava u druhého gólu Pittsburghu, který byl nakonec připsán tečujícímu Jakeovi Guentzelovi.

56:19
    Chris Wideman se nepříjemně zranil a na konci komerční přestávky zamířil na ošetřovnu.

56:11
    Penguins z pravého křídla nebezpečně nahodili puk před bránu a na vzdálenější levé tyči o srazil mimo Chris Wideman. Bryan Rust se ke vstřelení druhého gólu nedostal.

52:36
    Senators nepříjemně vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a tečovaný puk po teči před bránou zamířil vedle vzdálenější pravé tyče! Komerční přestávka.
    50:29 Jean-Gabriel PAGEAU - 1:2

50:29
    Ottawa právě vstřelila branku!
    JEAN-GABRIEL PAGEAU na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a poté si sjel krásně před bránu, kde rychlou střelou zápěstím nad lapačkou Matta Murrayho zamířil k přední pravé tyči a snížil na 1:2 z pohledu Senators! Asistence: Ryan Dzingel a Chris Wideman.

49:18
    Pokud byste se divili, že Vám nepřinášíme žádné množství velkých šancí a zajímavých situací, tak věřte, že ve třetí třetiny jsme zatím byli svědky pouze jedné střely na bránu!

45:59
    Alexandre Burrows napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke střele zápěstím, která gólem neskončila.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 51. Pageau (Dzingel, Ch. Wideman) – 37. Hörnqvist (Määttä, Sheary), 40. Guentzel (Dumoulin, Rust), 60. Sheahan (Crosby, Letang)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Claesson, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Oduya, Borowiecki, Ceci, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone (A) – Dzingel, Duchene, B. Ryan – Pyatt, Pageau, Burrows – N. Thompson, DiDomenico.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheary, Sheahan, Hörnqvist – Kühnhackl, McKegg, Reaves.

Rozhodca: Graham Skilliter, Tom Chmielewski. Čároví rozhodčí: Steve Barton, Derek Nansen

Diváci: 17144