LA Kings – Florida 4:0 (kon.) | Buffalo – Carolina 1:3 (kon.) | Montreal – Toronto 0:6 (kon.)
Tampa Bay – NY Islanders 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:2 (kon.) | Washington – Minnesota 3:1 (kon.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (po pr.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.)
Carolina – NY Islanders 4:2 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
St. Louis Blues
cz Nedeľa 19.11.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a St. Louis Blues.

Vancouver Canucks z posledních pěti zápasů prohrál tři. Nestačil na Anaheim Ducks 1:4, San Jose Sharks 0:5 a na Vegas Golden Knights 2:5. Tým porazil Calgary Flames 5:3 a Los Angeles Kings 3:2. Vancouver je v tabulce Západní konference na deváté pozici, odehrál 19 zápasů (9-0-2-8; 20 bodů).

St. Louis Blues z posledních pěti zápasů prohrálo dva. Nestačilo na New York Islanders 2:5 a na Calgary Flames 4:7. Tým porazil New Jersey Devils 3:1, Edmonton Oilers 4:1 a po nájezdech Arizonu 3:2. St. Louis odehrál 20 zápasů (11-3-1-5; 29 bodů) a v tabulce Západní konference je na prvním místě.

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler, D. Pouliot, B. Hutton, Gudbranson, Del Zotto, Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Vanek, Gagner, Eriksson – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Edmundson, Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, Steen, Tarasenko – Sobotka, Stastny, B. Schenn – Pääjärvi, Sundqvist, Jaškin – Thorburn, Upshall, Brodziak..

Zápas začne o něco později.

Úvodní ceremonie jsou pryč, zápas startuje.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrává Brandon Sutter nad Braydenem Schennem.

00:27
    Máme tu první střelu na branku, vyslal ji hostující Vladimir Tarasenko. S jeho pokusem zápěstím si snadno poradil domácí brankář.

01:15
    Alex Pietrangelo má kotouč za svou brankou a čeká na vhodný moment, aby mohl rozehrát akci svého týmu.

01:34
    Vladimír Sobotka se s kotoučem probojovat do útočného pásma, kde se dostal k mantinelu. Přesněji spoluhráči ale přihrát nedokázal.

02:02
    Thomas Vanek získal útočné pásmo, pokoušel se dostat do pozice, ze které jsme vystřelit, ale hostující obrana mu mnoho volnosti v pohybu nedala.

02:40
    Henrik Sedin a jeho kolegové se rychle dostali před branku blues, ale přesněji zakončit se jim nepodařilo. Hostující defenziva je zatím zodpovědná.

03:33
    Od modré čáry to nyní zkoušel hostující Scottie Upshall. Bývalý hráč Floridy ale branku trefit nedokázal.

03:49
    Podobně nepřesný byl z obdobné pozice domácí Derek Dorsett. Ani on netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.

04:31
    Mnoho střel na branku v úvodu zápasu k vidění není, sledujeme dobrou obou obou obran, a tak forvardi mnoho prostoru pro zakončení nemají.

05:14
    Alex Biega vypálil z mezikruží, jeho pokus obětavě zablokoval Robert Bortuzzo.

05:19
    Z horní hranice pravého kruhu zakončoval Alexander Steen. Jeho střelecký pokus kryje domácí brankář Anders Nilsson.

05:41
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru Blues, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:00
    Vladimir Tarasenko vedl útočnou akci svého celku, tři hostující hokejisté postupovali na dva obránce. Duo domácích dokázalo zajímavě vypadající akci zastavit. St. Louis nedokázalo zakončit.

06:04
    Jaden Schwartz dobře vypálil, jeho pokus zablokoval Derrick Pouliot. Následně dostal přihrávku mezi kruhy Brayden Schenn. Puk po rychlé ráně kryje domácí gólman.

06:51
    Další práce pro hostujícího brankáře, tentokrát z velké blízkosti zakončoval Jake Virtanen. Jake Allen byl připravený.

08:20
    Po delší pasáži bez střely na branku nyní musel zasahovat Anders Nilsson. Z horní hranice kruhu střelou zápěstím vyzkoušel jeho pozornost Vladimír Sobotka. Anders Nilsson kryje puk, hra je přerušena. Komerční přestávka.

08:57
    Derek Dorsett dostal dobrou přihrávku, a tak ránou z první prověřil pozornost brankáře soupeře. Jake Allen kryje jeho pokus.

09:04
    Hostující celek se nedomluvil na rozehrávce, a tak zahrál jen na icing. Vhazovat se bude v jeho obranném pásmu. Následně pálil Alex Biega. Jeho pokus zablokoval soupeř.

09:44
    Colton Parayko to vzal na sebe a od modré poslal střílenou přihrávku do předbrankového prostoru, Henrik Sedin jeho ránu zablokoval.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, na úvodní gól čekáme.

10:09
    Robert Bortuzzo to nemyslel vůbec špatně, ale jeho pokus z velké dálky domácímu brankáři mnoho starostí neudělal.

10:22
    Z podobné pozice na druhé straně pálil Alexander Edler. Jeho projektil kryje Jake Allen. Komerční přestávka.

10:46
    Alex Pietrangelo zkoušel štěstí od modré čáry, jeho pokus k brance nedoputoval, zablokoval jej totiž soupeř.

11:12
    Erik Gudbranson nahazoval kotouč do útočného pásma. Branku minul.

11:44
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Domácí celek se k velké radosti zdejších fanoušků dostává do vedení. Po rychlé akci vypálil poněkud nenápadně BROCK BOESER. Jeho pokus ale propadl hostujícímu brankáři až za čáru. Asistence: Sven Bärtschi a Bo Horvat.
    11:44 Brock BOESER - 1:0

12:33
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vladimír Sobotka – 2 min., držení protihráče).

13:00
    Přesilovou hru hrají domácí, ti ale přišli o pásmo, a tak musí od své branky.

13:09
    Alexander Edler vypálil, jeho pokus byl zablokovaný. Akce pokračovala dál a zakončoval Brock Boeser. Tentokrát už musel Jake Allen zasahovat.

13:22
    Ránou z první minul z kruhu Brock Boeser, jemuž rána nesedla podle představ.

14:08
    Alex Pietrangelo dobře zakončoval, jeho pokus kryje brankář Anders Nilsson.

14:33
    Početní výhoda se domácím hokejistům příliš nepovedla, hosté hrají v pěti, Vladimír Sobotka se vrací do hry.

14:56
    Hostující brankář kryje snadné nahození. Komerční přestávka.

14:57
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, domácí celek stále vede o jednu branku.

15:34
    Hostující celek si vypracoval zajímavou akci, Alex Pietrangelo obkroužil branku a pokoušel se kotouč zasunout za tyčku, ale jeho úmysl dokonale odhalil brankář a také Jake Virtanen, který pokus zablokoval.

16:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

16:21
    Ve středním pásmu se střetli Thomas Vanek a Vladimír Sobotka.

16:32
    Colton Parayko před brankou výborně tečoval kotouč, a tak musel zasahovat Anders Nilsson.

17:00
    Od modré čáry trefil Sam Gagner brankovou konstrukci. Jeho nenápadná střela zápěstím málem znamenala druhý gól Canucks.

17:22
    Anders Nilsson kryje nahození ze středního pásma, kterým se prezentoval Alex Pietrangelo.

17:50
    Bo Horvat ani Brock Boeser nedokázali své pokusy od modré čáry přesněji nasměřovat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:34
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno, protože Paul Stastny našel z druhé vlny najetého COLTONA PARAYKA, který tvrdou ránou z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě a dělilo ho od brankové čáry. Anders Nilsson měl možná zakrytý výhled. Asistence: Paul Stastny a Scottie Upshall.
    18:34 Colton PARAYKO - 1:1

19:07
    Vladimir Tarasenko vypálil a jeho pokus zablokoval Thomas Vanek.

19:24
    Joel Edmundson z hranice brankoviště neuspěl, jeho ránu zastavil Thomas Vanek. Podobně dopadla také střele Alexe Pietrangela .

20:00

Po první třetině platí nerozhodný stav. Domácí poslal do vedení Brock Boeser. Minutu a půl před koncem první části hry srovnal povedenou ránou z druhé vlny najetý Colton Parayko.

20:01

20:42
    První střelu ve druhé třetině mají domácí, Alexander Edler z velké dálky vyzkoušel pozornost brankáře.

21:23
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Vancouveru. Hosté se do střelecké pozice nedostali.

22:00
    Magnus Pääjärvi se pokoušel vypálit, jeho ránu ale zastavil obránce.

22:25
    Od modré čáry to zkoušel Jake Virtanen. Domácí hráč minul branku, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Blues.

22:40
    Thomas Vanek se propracoval do zakončení, jeho ránu z mezikruží zablokoval Joel Edmundson.

23:15
    Vladimir Tarasenko se po rychlé akci spoluhráčů dostal do střelecké pozice. Jeho pokus propadl hostujícímu brankáři a už už to vypadalo, že se St. Louis dostane do vedení. Na poslední chvíli ale Anders Nilsson pustil hokejku a kotouč zastavil na brankové čáře.
    23:15 Domácí brankář vytáhl výborný zákrok.

23:46
    Derrick Pouliot od modré čáry minul branku.

23:58
    Anders Nilsson kryje další střelecký pokus. Znovu zakončoval Vladimir Tarasenko. A i tentokrát puk kryje domácí brankář.

24:13
    Vhazovat se bude před brankou Vancouveru, nyní mají hosté více ze hry a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

24:17
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

25:23
    Domácí vedou díky gólu při vlastním oslabení. Loui Eriksson a MARKUS GRANLUND se dostali do přečíslení dva na jednoho. Granlund udělal před branku drobnou kličku, rozhodil brankáře, a pak pohodlně poslal puk mezi betony. Asistence: Loui Eriksson a Alex Biega.
    25:23 Markus GRANLUND - 2:1

26:17
    Domácí v plném počtu. Hostům se přesilovka vůbec nepovedla, výraznější šanci si nevytvořili.

26:31
    Brandon Sutter mohl přidat třetí domácí trefu, ale jeho střelu mezi tělo a ruku hostující brankář tak tak kryje.

26:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Derek Dorsett – 2 min., nedovolené bránění).

27:10
    Až nyní se hosté dostlali do zakončení, Vladimir Tarasenko od modré čáry netrefil přesně branku.

27:24
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

27:44
    Sven Bärtschi vypálil, jeho střelecký pokus z pravého kruhu zablokoval Colton Parayko.

28:12
    Nyní se do šance dostali hosté a po střele Vladimíra Sobotky kryje kotouč brankář Anders Nilsson.

28:19
    Od modré to zkoušel Carl Gunnarsson. Jeho tvrdou ránu kryje Anders Nilsson.

28:34

29:13
    Přesilovku hrají domácí a do zakončení se dostal Daniel Sedin. Branku však minul.

29:30
    Do brejku se dostal Kyle Brodziak. Jeho střelecký pokus senzačně zastavil domácí brankář.

29:53
    Vancouver špatně rozehrál. Je z toho zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canucks.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině. Přesilovku mají domácí hráči.

30:08
    Výborně to udělal Daniel Sedin. Ten se dostal do zakončení, které tak tak zastavil brankář Jake Allen.

30:34
    Blues se brání velmi dobře, výraznější šanci si v dlouhé přesilovce domácí celek nevytvořil.

30:58
    Gól v přesilovce. Střelecký pokus Erikssona vyrazil hostující brankář jen před sebe. Pak se puk odrazil k volnému hráči, kterým byl SVEN BÄRTSCHI. Jeho nepříliš povedení zakončení propadlo brankáři mezi betony.Asistence: Loui Eriksson a Thomas Vanek.
    30:58 Sven BÄRTSCHI - 3:1

31:23
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal hostující Joel Edmundson. Jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.

31:43
    Vladimir Tarasenko od modré čáry nedokázal branku přesněji trefit.

32:12
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí nyní k vidění není.

32:33
    Utkání je střelecky vyrovnané. Na oba brankáře šlo 16 střel.

33:10
    Je sníženo na rozdíl jediné branky. Domácí hokejisté si dávali přednost v tom, kdo vyhodí kotouč. To se jim hrubě nevyplatilo. Po rychlé Stastného pasu se prosazuje pohotovou střelou VLADIMÍR SOBOTKA. Asistence: Paul Stastny a Vince Dunn.
    33:10 Vladimír SOBOTKA - 3:2

33:34
    Alex Pietrangelo se propracoval do zakončení, jeho pokus zablokoval Sven Bärtschi.

34:23
    Z mezikruží to zkoušel domácí Loui Eriksson. Jeho rána zakončí ale mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

34:50
    Colton Parayko zakončoval z dobré pozice, jeho projektil tak tak vytáhl brankář Anders Nilsson.

34:55

35:10
    Přesilovou hru hrají hosté, kteří se tak mohou pokusit o vyrovnání.

35:30
    Vladimir Tarasenko se propracoval do zakončení, jeho pokus bruslí zastavil Derek Dorsett.

35:46
    Jaden Schwartz vedl další přesilovkovou akci, ale i jeho rána byla zablokovaná. Znovu hosté přichází o pásmo.

36:38
    Když už se hosté dostali ke střele, která prošla, tak Vladimír Sobotka minul bránu.

36:55

37:00
    Kotouč končí v ochranné síti nad brankou, hru je přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Blues.

37:20
    Další zajímavou hostující akci vedl Chris Thorburn. Jeho pokus kryje Anders Nilsson. Hra je přerušena.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, sledujeme klidnější pasáž hry.

38:11
    Vladimír Sobotka má kotouč ve svém obranném pásmu a pokouší se rychle rozehrát útočnou akci.

38:22
    Vladimír Sobotka se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

38:38
    Hra je znovu přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy. Buly v neutrální zóně.

39:12
    Domácí dostali kotouč do branky, ale gól pro přihrávku rukou nemůže platit.

39:12
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., hraní puku rukou).

39:17
    Do brejku se dostal Kyle Brodziak, který svou šanci neproměnil, byl faulovaný.

39:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., hákování).

39:42
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, šance k vidění nejsou.

40:00

Druhá třetina nabídla velmi rychlý a zajímavý hokej, viděli jsme tři góly a dalších několik velkých šancí. Po čtyřiceti minutách hry vede domácí celek o gól, ale hosté udělají maximum pro zdramatizování utkání.

40:01

40:48
    Derrick Pouliot se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho ránu zablokoval Alexander Steen.

41:30
    Vladimir Tarasenko se dostal do útočného pásma, jeho akci zastavil výborným zákrokem obránce Erik Gudbranson.

42:20
    Mnoho šancí ve třetí třetině zatím k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

42:50
    Markus Granlund výborně vypálil, jeho střelecký pokus zablokoval hostující Oskar Sundqvist.

43:42
    Domácí mají kotouč pod kontrolou ve svém pásmu a čekají na vhodný moment pro zaútočení.

44:10
    Výbornou přihrávku dostal Vladimír Sobotka. Probojoval se sám před brankáře, ale nedokázal přehodit beton domácího maskovaného muže. Anders Nilsson výborně zasáhl.

44:46
    A je vyrovnáno. Krásnou křížnou přihrávku dostal JOEL EDMUNDSON, který střelou do protipohybu brankáře a na vzdálenější tyč překonal Nilssona. Asistence: Paul Stastny a Alex Pietrangelo.
    44:46 Joel EDMUNDSON - 3:3

45:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

46:47
    Po dlouhé době registrujeme střelecký pokus. Z velké dálky to zkoušel Chris Thorburn, jehož nahození na branku snadno kryje Anders Nilsson.

47:24
    Blues mají kotouč pod kontrolou a pokouší se probojovat stabilněji do útočného pásma. Domácí obrana ale podává také dobrý výkon.

47:54
    Sam Gagner vedl domácí akci, dostal puk do útočného pásma, kde byl také Brandon Sutter. Ten se do zakončení nedostal.

48:12
    Vladimir Tarasenko se po krásné samostatné akci dostal do zakončení, se kterým si se štěstím poradil domácí brankář. Nerozhodný stav stále platí.

49:00
    Vladimír Sobotka se dostal ke střele, jeho pokus ale zablokoval domácí Erik Gudbranson.

49:07
    Blues hrají aktivně, další jejich akci vedl Vladimir Tarasenko. Z předbrankového prostoru zakončil, ale trefil jen obránce Canucks.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Stav zápasu je nerozhodný.

50:22
    Jake Allen kryje kotouč po nahození od modré čáry, komerční přestávka.

51:03
    Jake Allen byl pozorný a dokázal si snadno poradit se zakončením, které vymyslel Derek Dorsett.

51:30
    Paul Stastny výborně vypálil, jenže jeho pokus trefil brusli bránícího hráče.

52:21
    Hostující brankář kryje další střelu. Od modré zkoušel štěstí Brock Boeser.

53:37
    Mnoho šancí k vidění není, jednu z mála střel nyní vyslal Brandon Sutter. Puk do rukavice ukryl brankář Blues.

53:42
    20:25, střelecky jsou aktivnější hostující hokejisté, stav zápasu je ale vyrovnaný.

54:35
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí se nyní musí bránit. Dmitrij Jaškin se propracoval do zakončení, Anders Nilsson zastavuje hru.

55:01
    Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:53
    Brock Boeser nejprve branku minul, a pak byl jeho pokus zablokovaný soupeřem.

56:30
    Jake Allen kryje další šanci domácího týmu. Mnoho vyložených příležitostí k vidění není.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:39
    Chris Thorburn dobře vypálil, puk drží domácí maskovaný muž. Vhazovat se bude před brankou Canucks.

58:07
    Ben Hutton se propracoval ke střele zápěstím, jeho ránu kryje brankář.

58:45
    Joel Edmundson dobře vypálil, jeho projektil zablokoval před brankou Erik Gudbranson.

59:26
    Anders Nilsson drží své spoluhráče, dobře vypálil Brayden Schenn.

60:00

Ve třetí třetině jsme viděli jen jednu branku, prosadili se hosté, a tak je stav zápasu vyrovnaný, proto se bude prodlužovat.

60:01

60:24
    Paul Stastny se dostal nadvakrát do zakončení. Ani jeden jeho pokus ale nepřekonal brankáře Vancouveru.

60:51
    Brandon Sutter dostal hru do útočného pásma, Loui Eriksson neměl mnoho prostoru pro zakončení, výborně hrál Vladimír Sobotka.

61:17
    Hosté špatně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Blues.

61:55
    Colton Parayko se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si poradil brankář Anders Nilsson.

62:00
    Sven Bärtschi se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

62:25
    Vince Dunn vyzkoušel pozornost domácího brankáře.

62:34
    Blues mají více ze hry.

62:41
    Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde, hostující celek vyhrává tento zápas. Do šance se dostal BRAYDEN SCHENN, který udělal kličku na osu hrací plochy a střelou zápěstím překonal brankáře soupeře. Asistence: Jaden Schwartz a Vince Dunn.
    62:41 Brayden SCHENN - 3:4

1. Paul Stastny (STL) 0+3
    2. Sven Bärtschi (VAN) 1+1
    3. Brayden Schenn (STL)1+0

Vladimír Sobotka (STL) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:17
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 09:27

V tomto dramatickém zápasu vyhrává hostující celek v prodloužení. Vancouver před třetí třetinou vedl 3:2, ale Blues dokázali vyrovnat, postaral se o to Joel Edmundson. V prodloužení rozhodl Brayden Schenn. Spokojenější tak jsou hosté. (06:52:03)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 12. Boeser (Bärtschi, Horvat), 26. M. Granlund (Eriksson, Biega), 31. Bärtschi (Eriksson, Vanek) – 19. Parayko (Stastny, Upshall), 34. Sobotka (Stastny, Dunn), 45. Edmundson (Stastny, Pietrangelo), 63. B. Schenn (Schwartz, Dunn)

Rozhodca: Watson, Hanson – Knorr, Gibbs

Diváci: 18 865