Sparta Praha – Třinec 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Litvínov – Jihlava 3:0 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:3 (1:0 po s.n.) | Hradec Králové – Chomutov 3:2 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
HC Kometa Brno
cz Nedeľa 19.11.2017, 16:20 • Home Credit Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji pěkné nedělní odpoledne, vítám vás u online přenosu z utkání třiadvacátého kola hokejové extraligy. Dnes nás čeká druhé střetnutí loňských finalistů, proti sobě se totiž postaví Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno!

Obhájci titulu tento ročník dokazují, že i letos patří mezi aspiranty na celkové vítězství. Na svém kontě mají momentálně jednačtyřicet bodů a v tabulce jim náleží třetí pozice. V předcházejících dvou kolech ovšem Kometa poněkud zaklopýtala.

Nejdříve totiž na domácím ledě prohrála v prodloužení s Pardubicemi a následně Brněnští nestačili ani na vítkovickou Rideru. V šesti posledních utkáních se navíc tým z jižní Moravy radoval z výhry pouze dvakrát. Proti Tygrům si tak bude Kometa chtít spravit chuť a dá se tedy očekávat velmi bojovné utkání, vždyť obě mužstva potřebují výhru jako sůl.

Bílým Tygrům se poslední dobou opravdu dařilo. V hokejové Lize mistrů postoupili poprvé v historii do čtvrtfinále a v domácí soutěži zvítězili třikrát za sebou, když si postupně poradili s Třincem, Chomutovem a Spartou.

Poté ovšem svěřenci trenéra Filipa Pešána prožili nepříjemný večer na ledě Pardubic. Dynamo se dostalo do vedení o tři branky, načež se podařilo snížit Petru Jelínkovi. Na obrat už ale Liberečtí nenašli síly a nakonec na východě Čech padli poměrem 1:5.

Zaváhání proti Pardubicím budou chtít šelmy rozhodně napravit a příležitost k tomu budou mít právě dnes proti Brnu.

Návrat Marka Kvapila

Střetnutí s Brnem bude jistě trochu speciální pro libereckou čerstvou posilu, Marka Kvapila, jenž pomohl Kometě porazit v loňském finále právě Liberec. Nyní ovšem mistr světa z roku 2010 oblékne dres s tygrem a nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům, se kterými se před sedmi měsíci radoval z mistrovského titulu.

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Maier – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – Bartovič, Redenbach, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, L. Vágner, Štencel, Bartejs – M. Erat (A), Hruška, Zaťovič (A) – Haščák, Nahodil, Dočekal – Vincour, L. Čermák (C), T. Svoboda – H. Zohorna, Nečas, Mallet – R. Zohorna.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel.

Bílí Tygři dnes obléknou modré dresy, Kometa bílé.

Obě mužstva nastoupila na led. Zazní státní hymna.

Zápas co nevidět začne!

00:01

00:03
    Úvodní buly ovládli domácí.

00:23
    První formace Tygrů se nastěhovala do útočného pásma a začíná kombinovat.

01:05
    Michal Bulíř posílal kotouč před bránu, tam se ale nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

02:17
    Zatím se nehraje v nějak oslnivém tempu, týmy se zatím spíše jen oťukávají.

02:57
    Nyní se v útočné třetině na chvíli usadila Kometa. Nakonec od modré čáry vypálil Michal Barinka, jehož pokus Jaroslav Janus bez větších problémů ukryl do své lapačky.

03:44
    Marek Kvapil zavezl puk za modrou čáru a přihrál Adamu Jánošíkovi, jenž svou střelou trefil přesouvajícího se Čiliaka.

04:22
    Adam Jánošík poslal kotouč na bránu, jeho pokus byl ale zblokován. Vzápětí na druhé straně vyrazil Jaroslav Janus ramenem ránu Tomáše Svobody.

05:09
    Uvidíme první přesilovku zápasu. Za hákování putuje na trestnou lavici Tomáš Svoboda (KOM).

05:46
    Brňané se dostali ke kotouči a vyhazují.

06:27
    Lukáš Jašek přihrál z kruhu před bránu Janu Ordošovi, jenž tváří v tvář Čiliakovi trefil bekhendem pouze beton hostujícího gólmana.

07:09
    Kometa je v plném počtu.

08:58
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

09:41
    Lukáš Jašek se zkoušel natlačit před hostující svatyni, Jakub Krejčík byl ovšem zásadně proti a nakonec povolil libereckému útočníkovi jen slabou bekhendovou střelu.

10:52
    Jan Stránský se po chybě v rozehrávce Brna objevil sám před Čiliakem, kterého chtěl překonat kličkou do forhendu. Zakončení mu ale nakonec překazil Martin Zaťovič.

10:52
    Střídačka Komety si nepohlídala střídání a je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

11:24
    Marek Kvapil poslal kotouč od mantinelu Michalu Bulířovi mezi kruhy. Brněnští obránci mu ale nedovolili vystřelit a následně puk vyhodili až na druhou stranu kluziště.

12:22
    Adam Jánošík chtěl vypálit od modré, jenže trefil blokujícího Martina Zaťoviče od něhož se kotouč odrazil do středního pásma.

12:52
    Moravané zvládli i druhé oslabení. Jan Hruška je na ledě.

13:32
    Bílí Tygři jsou zatím aktivnějším týmem, zatím mají ale problémy s koncovkou, a tak je stav stále bezbrankový.

13:56
    Ladislav Šmíd se v levém kruhu dostal k puku a vypálil z první. Trefil ovšem clonícího spoluhráče, od kterého se Šmídova dělovka odrazila mimo tři tyče.

15:53
    Martin Nečas si najel do levého kruhu pro vhazování a zamířil Janusovi mezi nohy. Ten však stačil betony sklapnout k sobě a střelu talentovaného forwarda vyrazil.

16:26
    První početní výhodu si vyzkouší i hosté. Za podražení inkasoval trest Michal Bulíř (LIB).

16:35
    Kometa vyhrála buly a už kombinuje v útočné třetině.

17:15
    Severočeši se dostali k puku a vyhodili ho do středního pásma.

17:50
    Martin Zaťovič měl po vyražené střele Martina Nečase před sebou úplně odkrytou bránu. Jaroslav Janus ale do jeho dorážky ještě stačil vložit beton a fantastickým zákrokem podržel svůj tým!

18:26
    Liberečtí se ubránili.

18:47
    Nyní měl na druhé straně práci Marek Čiliak, jenž svým levým chráničem úspěšně vyrazil dělovku Martina Ševce.

19:20
    Martin Zaťovič trefil kolenem Michala Bulíře, který zůstal chvíli ležet na ledě. Nakonec se ale za pomoci lékaře zvedl a zamířil do kabiny. Martin Zaťovič (KOM) si nakonec odsedí trest za podražení.

20:00

První perioda je minulostí. Liberečtí byli v úvodním dějství lepším týmem a vypracovali si i značné množství šancí, jenže se jim nedaří překonat zatím skvěle chytajícího Marka Čiliaka. Hosté se oproti do největší šance dostali v přesilové hře, Tygry ale podržel skvělým zásahem Jaroslav Janus, a tak obě mužstva odchází do kabin za bezbrankového stavu. Druhá třetina začne přibližně v 17:09.

Střely na bránu v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 11
    HC Kometa Brno: 9

20:01

20:27
    Tygrům se zatím nedaří dostat do útočného pásma.

21:05
    Liberci se přesilovka vůbec nedaří.

21:20

22:09
    Jaroslav Janus chyboval při rozehrávce za bránou, načež se kotouč dostal k Janu Hruškovi, jenž mohl zakončovat do úplně odkryté klece. Někdo z obránců Liberce ale vložil do jeho střely hokejku, od které se puk odrazil do ochranné sítě!

23:11
    V druhé třetině jsou zatím aktivnější Jihomoravané, obrana Tygrů ale zatím drží.

24:20
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, při kterém se Martin Nečas rozhodl pro individuální zakončení. Jaroslav Janus jeho projektil stačil ramenem jen tak tak vyrazit nad břevno.

25:21
    Další přečíslení Komety, tentokrát tři na dva! Po kombinaci zakončoval Martin Zaťovič, jenž trefil beton přesouvajícího se Jaroslava Januse, který si poradil i s následnou dorážkou.

26:07
    Slibně se rozvíjející akci Severočechů zastavilo postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

26:40
    Dělovku Petra Kolmanna nebezpečně tečoval někdo ze clonících hráčů, Marek Čiliak si i přesto poradil.

27:14
    Brno má dnes problémy se střídáním. Už podruhé dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

27:41
    Martin Ševc chyboval na modré a málem soupeře poslal do přečíslení. Nakonec ale své zaváhání napravil.

28:06
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a jdou do vedení! Marek Kvapil našel svou křížnou přihrávkou u brány úplně zapomenutého MICHALA BULÍŘE, který pohotově zakončil do napůl odkryté brány! Asistence: Marek Kvapil, Martin Bakoš.
    28:06 Michal BULÍŘ - 1:0

29:33
    Leoš Čermák se prezentoval střelou z pravého kruhu pro vhazování, kterou Jaroslav Janus vyrazil ramenem do ochranné sítě.

31:22
    Do sítě za zadním plexisklem byla nyní na druhé straně tečována rána Lukáše Vantucha.

32:12
    Po zásahu kotouče vysokou holí jednoho z hráčů Komety je přerušena hra. Po komerční přestávce se bude vhazovat po levé ruce Marka Čiliaka.

32:32
    Marek Čiliak měl nyní plné ruce práce s pokusem Adama Jánošíka, nakonec si ale i přes tři clonící hráče poradil.

34:37
    Kometa právě vstřelila branku!
    Jaroslav Janus nyní opět chyboval při rozehrávce, když mu v rohu odebral puk Hynek Zohorna, který přihrál ALEXANDRU MALLETOVI a ten poslal kotouč do sítě. Gólu nezabránil ani do brány si klekající Martin Ševc. Asistence: Hynek Zohorna.
    34:37 Alexandre MALLET - 1:1

36:27
    Už to vypadalo, že hosté dostanou již třetí trest za příliš mnoho hráčů. Po dohodě mezi rozhodčími byl ale nakonec trest odvolán.

38:15
    V přečíslení tři na jednoho vybídl Jan Ordoš k zakončení Petra Kolmanna. Ten ale svou ranou z první mířil nad a Marek Čiliak nemusel zasahovat.

38:36
    Puk skončil v hledišti. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

39:10
    Leoš Čermák (KOM) zahákoval Lukáše Jaška a po právu si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

39:40
    Martin Ševc se napřáhl na modré a poslal kotouč do brankoviště. Marek Čiliak jeho střelu vyrazil přímo na hůl Petra Jelínka, který ale svou dorážkou zamířil mimo tři tyče!

40:00

V prostřední dvacetiminutovce už jsme se dočkali i gólů. Bílí Tygři se dostali po pěkné brance Michala Bulíře do vedení, jenže poté chyboval Jaroslav Janus a Kometa vyrovnala na 1:1 Tento stav vydržel až do druhé sirény, a tak i toto dějství skončilo nerozhodně. Jistě napínavá závěrečná část začne přibližně v 18:04.

Střely ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec: 10 (21)
    HC Kometa Brno: 5 (14)

40:01

40:20
    Tygři se v útočné třetině moc dlouho neohřáli. Po brněnském vyhozené musí začít ve vlastním pásmu.

40:46
    Marek Kvapil se proháčkoval až před bránu, kde přihrávkou skrz brankoviště vyzval k zakončení Petra Jelínka. Ten ale v rozhodující okamžik netrefil kotouč.

41:10

41:30
    Lukáš Jašek se dostal mezi kruhy k dorážce, kterou Marek Čiliak vyrazil špičkou svého levého betonu!

43:02
    Tygři se dostávají zpět do vedení. Petr Kolmann vypálil od modré a jeho střelu vyrazil Marek Čiliak pouze před sebe. Kotouče se poté chopil JAN STRÁNSKÝ, který jej dorazil do sítě! Asistence: Petr Kolmann.
    43:02 Jan STRÁNSKÝ - 2:1

44:07
    Alexandre Mallet přihrál z rohu kluziště najíždějícímu Leoši Čermákovi, jenž tváří v tvář Janusovi přestřelil!

45:11
    Dnešní utkání sleduje 5 959 diváků.

45:24
    Pokus Martina Erata tečoval jeho jmenovec Zaťovič. Kotouč si to ale namířil přímo do náruče Jaroslava Januse.

46:03
    Kometa je momentálně o něco aktivnější a žene se za vyrovnáním.

47:27
    Puk skončil v ochranné síti za Čiliakovou svatyní. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brněnským gólmanem.

47:38
    A je to už o dvě branky! Tomáš Havlín přihrál z rohu TYLERU REDENHACHOVI, který svou okamžitou střelou mezi nohy překvapil Marka Čiliaka a vsítil třetí gól Liberce. Asistence: Tomáš Havlín.
    47:38 Tyler REDENBACH - 3:1

49:07
    Po chybě v rozehrávce Tygrů zakončoval z vrcholu kruhu Tomáš Vincour, jenže libereckou svatyni minul.

49:29
    Kometa snižuje na rozdíl jediné trefy! Jaroslav Janus neudržel v lapačce nahození odražené od zadního mantinelu, načež se kotouče chopil MARTIN NEČAS, který jej dorazil za brankovou čáru. Asistence: Hynek Zohorna, Alexandre Mallet.
    49:29 Martin NEČAS - 3:2

51:24
    Brněnské nahození ukryl Jaroslav Janus do své lapačky.

52:06
    Jan Ordoš vjel v plné rychlosti do útočného pásma a zkusil vystřelit zpoza obránce. Marek Čiliak ovšem předvedl pohotový zákrok a vyrazil Ordošovu střelu do rohu.

53:05
    A je vyrovnáno! Střelu Radima Zohorny od levého mantinelu vyrazil Jaroslav Janus svým betonem přímo na hokejku LEOŠE ČERMÁKA, který pohotově poslal kotouč do sítě a srovnal na 3:3. Asistence: Radim Zohorna.
    53:05 Leoš ČERMÁK - 3:3

53:43
    Ofsajd v podání libereckého celku.

54:34
    Po střele Michal Bulíře a sérii následných odrazů se kotouč dostal na hůl MARKA KVAPILA, jenž z ostrého úhlu překonal ležícího Marka Čiliaka a vstřelil svou první branku v libereckém dresu! Asistence: Michal Bulíř.
    54:34 Marek KVAPIL - 4:3

56:30
    Kometa zamkla Tygry v jejich obranném pásmu a snaží se něco vymyslet.

57:19
    Tým z města pod Ještědem nakonec dostal puk pryč ze své třetiny a může vystřídat.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Brnu se zatím nedaří vytvořit závěrečný tlak.

58:37
    Severočeši dobře brání střední pásmo.

59:05
    Lukáš Krenželok zavezl kotouč do třetiny, kde jej přidržel u mantinelu a pošetřil cenné vteřiny.

59:20
    Kometa to zkouší v šesti!

59:30
    Jan Stránský už zakončoval do opuštěné brány hostů, gólovou radost mu ale skvělým obranným zákrokem pokazil Michal Barinka.

59:54
    Šest vteřin před koncem si Brno ještě vyžádalo oddechový čas. Buly proběhne ale proběhne ve středovém kruhu a Kometa to bude mít opravdu těžké.

59:55
    Petr Jelínek poslal přímo z buly kotouč do rohu třetiny hostujícího celku.

Je konec! Kometa sice ve třetí třetině stáhla dvoubrankový náskok soupeře, jenže nakonec jí srazil svým gólem její bývalý hráč, Marek Kvapil. Závěr utkání už si Liberečtí pohlídali a mohou se radovat ze tří bodů!

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Martin Nečas (KOM) a Marek Kvapil (LIB).

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Přeji vám ničím nerušený zbytek nedělního večera. (18:44:56)

Jonáš Majtyka

Góly a asistencie: 29. Bulíř (M. Kvapil, Bakoš), 44. J. Stránský (Kolmann), 48. Redenbach (Havlín), 55. M. Kvapil (Bulíř) – 35. Mallet (H. Zohorna), 50. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 54. L. Čermák (R. Zohorna)

Rozhodca: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel

Diváci: 5 959