Amiens – Dijon 2:1 (kon.) | Štrasburg – Caen 0:0 (kon.) | Bordeaux – Saint-Étienne 3:0 (kon.)
Amiens SC
2:1 (1:1)
Dijon FCO
cz Utorok 28.11.2017, 19:00 • Stade de la Licorne, Amiens • Ligue 1 Uber Eats • 15. kolo

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 5:13. (20:55:17)

Bitvu týmů ze středu francouzské tabulky zvládlo lépe Amiens, které před domácím publikem přehrálo Dijon těsně 2:1.

Již v páté minutě rozvlnil síť po tečovaném volném přímém kopu Gaël Kakuta. O několik minut však bylo srovnáno, to když se prosadil po kombinaci se Sammaritanem Korejec Chang-Hoon Kwona. Při nerozhodném skóre se také šlo do šaten. Amiens znovu naskočilo od úvodu poločasu na svého soupeře a vytěžilo z toho vítěznou branku, o kterou se postaral Quentin Cornette. Dijon se ještě snažil srovnat krok, ale Régis Gurtner v domácí brance už míč za svá záda nepustil.

90+3

90+3
    Přece jen se hosté ještě dostali k ohrožení branky. Na střílený centr z pravé strany si naskočil střídající Jeannot. Jeho pokus nebyl razantní, navíc šel do středu branky a Gurtner si tak připsal další lehký zákrok.

90+2
    Další dlouhý nákop do vápna Amiens končí jen zblokovanou střelou Xeky. Hosté pokračovali ještě v akci dlouhým autovým vhazováním, ale v pokutovém území uspěl hlavičkou Gouano.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    Haddadi zcela zbytečně dohrál Adénona po odehrání míče a dostává za to od rozhodčího žlutou kartu.

89
    Dijon to ještě zkouší v útoku. Na levém kraji však prohrál osobní souboj Rosier. Domácí si počkali na faul Amalfitana a znovu mohou rozehrávat z klidové pozice.

88
    Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Khaled Adénon.

87
    Gurtner podržel svůj tým parádním zákrokem proti střele Kwona. Po vyražení míče se ještě pokračovalo ve hře, ale dorážka Tavarese jde mimo.

86
    Dijon už je v křeči. Několik nepřesných nahrávek připravilo Dijon o pozici před vápnem soupeře. Na druhé straně ale příliš dlouho neudržel míč na kopačkách Gakpé.

85
    Dijonští již zkouší centrovat do vápna i nepřipravené pozice. Před Tavaresem ale uklidil balon do bezpečí Gouano. Následná bitva o balon před vápnem skončila výhrou Ielsche.

84
    Už to vypadalo, že by se Traoré mohl dostat k balonu ještě na útočné polovině. Při zisku si však pomohl faulem na Djilobodjiho. Hlavní rozhodčí chvíli váhal, ale nakonec píská faul.

83
    Posledních zhruba deset minut i s nastaveným časem pro oba týmy. Dijon se nemůže dostat k balonu. Na druhé straně mohl jít do brejku Traoré, ale nepohlídal si o metr ofsajdové postavení.

82
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Benjamin Jeannot.

82
    Domácí se nyní snaží co nejdéle držet míč od své branky. Navíc je ve středu pole faulován Zungu.

81
    Júlio Tavares si naskočil zády k brance na centr z pravé strany. Dokázal míč zasáhnout, přehodit brankáře, ale domácí obrana byla připravena a s klidem znovu odpravuje balon do bezpečí.

79
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mehdi Abeid, přichází Romain Amalfitano.