Columbus – NJ Devils 1:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (kon.) | Detroit – Winnipeg 5:1 (kon.)
Tampa Bay – NY Islanders 6:2 (kon.) | Montreal – St. Louis 3:4 (kon.) | Dallas – Nashville 2:5 (kon.)
Colorado – Buffalo 2:4 (kon.) | Vancouver – Carolina 3:0 (kon.) | Vegas – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.)
LA Kings – Minnesota 5:2 (kon.)
Los Angeles Kings
5:2 (0:0, 1:2, 4:0)
Minnesota Wild
cz Streda 06.12.2017, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Slovenská stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) 2+0, 2 střely, TOI 17:24 (07:09:49)

Hvězdy utkání

1. Marián Gáborík (LAK) 2+0
    2. Jake Muzzin (LAK) 1+1
    3. Anže Kopitar (LAK) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 28-21; Zablokované střely: 11-13; Vhazování: 58%-42%; Hity: 21-27; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 7-11.

Wild vstupovali do třetí třetiny s jednobrankovým vedením, jenže v poslední části utkání se dvakrát prosadil Marián Gáborík, který nejprve vyrovnal na 2:2 a poté zvyšoval na 4:2. Slovenský útočník dosáhl na úctyhodný milník, když v NHL vstřelil 400 gólů, zaznamenal 400 asistencí a celkem již tedy nasbíral 800 kanadských bodů. Konečný výsledek ve Staples Center. Los Angeles Kings 5 Minnesota Wild 2.

59:04 Anže KOPITAR - 5:2

59:04
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    ANŽE KOPITAR si u střídaček zpracoval puk a poté zamířil zápěstím do prázdné brány! Asistence: Alec Martinez a Drew Doughty.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:38
    Devan Dubnyk je opět na střídačce a Kings to zkouší bez brankáře i hru v oslabení!

58:24
    Marián Gaborík si najížděl před bránu na přihrávku Anžeho Kopitara, jenže puk byl přizvednut do ochranné sítě.

57:56
    Marián Gáborík se ve středním pásmu natahoval po puku a zřejmě mě střelou do prázdné brány zkompletovat hattrick, Eric Staal mu to ale neumožnil a dostal dvě minuty za hákování.

57:46
    Devan Dubnyk přeskočil mantinel a je na střídačce! Wild zkouší zdramatizovat zápas ve hře bez brankáře.

57:23
    Tyler Toffoli se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru poté, co na opačné straně Eric Staal střelou z pravého kruhu minul vzdálenější levou tyč. Komerční přestávka.

55:23
    Marián Gáborík v zámořské NHL vstřelil svůj jubilejní 400. gól. Úctyhodný milník a obrovská gratulace!

54:59
    Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Kings následuje krátká reklamní přestávka.

54:30
    Jonathan Quick si snadno poradil s nahozením Wild od modré čáry a přerušil hru.
    54:00 Marián GÁBORÍK - 4:2

54:00
    Anže Kopitar vyhrál vhazování a MARIÁN GÁBORÍK přes klubko těl napřáhl ke střele, která se na přední tyči od hole Ryana Sutera odrazila v bližším horním rohu brány do pravé tyče a poté do sítě! Asistence: Anže Kopitar.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 35. Muzzin (Doughty, N. Shore), 45. Gáborík (Kopitar, D. Brown), 53. Kempe (Folin, Doughty), 54. Gáborík (Kopitar), 60. Kopitar (Martinez, Doughty) – 31. Coyle (Stewart, Winnik), 36. Ennis (Z. Mitchell, Cullen)

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty (A), MacDermid, Martinez, Forbort, Folin – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, N. Shore, Toffoli – Gáborík, Kempe, Lewis – J. Jokinen, T. Mitchell, Brodzinski.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, R. Murphy, Reilly, Prosser – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, E. Staal (A), M. Foligno – Winnik, Coyle, Stewart – Ennis, Cullen, Z. Mitchell.

Rozhodca: Peter MacDougall, Francois StLaurent. Čároví: Trent Knorr, Vaughan Rody

Diváci: 18230