Villarreal – Tel Aviv 0:1 (kon.) | Slavia – Astana 0:1 (kon.) | D.Kyjev – Partizan 4:1 (kon.)
YB Bern – Skenderbeu 2:1 (kon.) | Hoffenheim – Razgrad 1:1 (kon.) | Başakşehir – Braga 2:1 (kon.)
Austria – AEK Atény 0:0 (kon.) | Rijeka – AC Miláno 2:0 (kon.) | Bergamo – Lyon 1:0 (kon.)
Limassol – Everton 0:3 (kon.) | Zlín – Lok. Moskva 0:2 (kon.) | Kodaň – Tiraspol 2:0 (kon.)
Be'er Sheva – Plzeň 0:2 (kon.) | FCSB – Lugano 1:2 (kon.) | CZ Belehrad – Kolín nad Rýnom 1:0 (kon.)
Arsenal – Borisov 6:0 (kon.) | Marseille – Salzburg 0:0 (kon.) | Guimarães – Konyaspor 1:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Bilbao 0:2 (kon.) | Hertha – Östersunds FK 1:1 (kon.) | Waregem – Lazio 3:2 (kon.)
Arnhem – Nice 1:0 (kon.) | Vardar – Rosenborg 1:1 (kon.) | Sociedad – Zenit 1:3 (kon.)
FC Kodaň
2:0 (0:0)
Sheriff Tiraspol
cz Štvrtok 07.12.2017, 19:00 • Telia Parken, Kodaň • Európska liga • Skupina F

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:03:20)

Kodaň tak postupuje ze druhého místa, zatím co Tiraspol po dnešní prohře v Evropské lize končí.

Je konec. Kodaň nakonec vyhrála 2:0.
    První poločas dnešního dějství nám branku nepřinesl. Na začátku zápasu měla obě mužstva velkou šanci. Nejdříve to byl už ve 2. minutě Santander, ale jeho hlavičku z bezprostřední blízkosti vyrazil Mikulić. O tři minuty později vypálil šajtlí skvělou ránu da Silva Leite, ale domácí gólman Olsen byl připraven a míč vyrazil. Ve 27. minutě to byli opět hosté, konkrétně de Macedo da Silva, který vypálil skvělou střelu, ale ta šla jen těsně nad domácí svatyni.
    V 56. minutě otevřel skóre utkání Sotiriou, který si naskočil na rohový kop Verbiče a poslal Kodaň do vedení. O tři minuty později opět kopl rohový kop Verbič, ale tentokrát našel hlavu českého stopera Michaela Lüftnera, který poslal domácí do dvoubrankového vedení. V 69. minutě dost nevybíravým zákrokem sejmul domácího hráče de Macedo da Silva a dostal červenou kartu. V 78. minutě měl Tiraspol výhodu pokutového kopu, ale penalta Badibangy skončil jen na levé tyči.

90+4

90+4
    Ante Kulušić si pohlídal míč před domácím hráčem.

90+3
    Nyní je na hřišti ošetřován domácí hráč, ale nakonec bude pokračovat ve hře.

90+2
    Tiraspol má autové vhazování na pravé straně, ovšem hosté neví kudy a Kodaň opět lacině získala míč.

90+1
    Kodaň je velmi blízko postupu do jarní fáze. Nyní byli hosté zataženi až ve vápně, odkud odkopli míč do bezpečí.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámem hrací doby.

89
    Autové vhazování mají nyní domácí, kteří vůbec nikam nespěchají.

88
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Verbič, přichází Matić.

87
    Domácí se snažili dostat míč do vápna z pravé strany, ale obrana Tiraspolu nyní skvěle zasáhla a získala míč.

86
    Kodaň si hlídá konec utkání a nikam nespěchá.

85
    Střídání v týmu FC Šeriff Tiraspol: ze hřiště odchází Gheorghe Anton, přichází Stefan Mugoša.

84
    Domácí se opět dostali až do vápna, ale střela hráčů Kodaně nakonec nepřišla.

83
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Federico Santander, přichází Andrija Pavlović.

82
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Nicolaj Thomsen.
    81. Damascan z bezprostřední blízkosti zamířil hlavou vedle levé tyče.

81
    Vitalie Damascan dostal skvělý centr do vápna od Badibangy, ale následně z bezprostřední blízkosti zamířil hlavou těsně vedle levé tyče!

Michal Raška

Góly: 56. Sotiriou (Verbič), 59. Lüftner (Verbič)

Karty:   48. Zeca (KOD) – 39. da Silva Leite (TRS), 44. Kulušić (TRS), 45+2. Racu (TRS), 70. M. Sušić (TRS)   69. de Macedo da Silva (TRS)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:7. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:14.
    FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen – Falk (82. Thomsen), Zeca, Kvist (C), Verbič (88. U. Matić) – Sotiriou, Santander (83. Pavlović).
    Náhradníci: Andersen – Amankwaa, Bengtsson, Kusk, U. Matić, Pavlović, Thomsen.

Sheriff Tiraspol: Mikulić – Racu (62. Damascan), Posmac, Kulušić – M. Sušić (C), Brezovec (54. De Nooijer), Anton (85. Mugoša), Kendyš, da Silva Leite – Badibanga, de Macedo da Silva.
    Náhradníci: Juric – Balima, Damascan, De Nooijer, Mugoša, Oancea, Oliveira.

Rozhodca: Serdar Gözübüyük – Davie Goossens, Bas van Dongen (vš. NED)