Boston – Arizona 6:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Tampa Bay – Colorado 5:2 (kon.)
Montreal – Calgary 2:3 (po pr.) | Florida – Winnipeg 6:4 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:0 (kon.)
Vancouver – Philadelphia 1:4 (kon.) | LA Kings – Ottawa 4:3 (po pr.) | San Jose – Carolina 5:4 (po pr.)
Boston Bruins
6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Arizona Coyotes
cz Piatok 08.12.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

1. David Backes (BOS) 2+0
    2. Brad Marchand (BOS) 1+1
    3. Patrice Bergeron (BOS) 0+2 (03:45:22)

David Krejčí (BOS) 1+1, 2 střely, čas na ledě 15:40
    David Pastrňák (BOS) 0+1, 3 střely, čas na ledě 16:38

Domácí celek vyhrává tento zápas naprosto zaslouženě. Scott Wedgewood ze 32 střel inkasoval šest branek, naopak gólman Bruins Tuukka Rask kryl 20 z 21 střel.

59:30
    Už se nic nestane.
    58:51 Anders BJORK - 6:1

58:51
    Bruins právě vstřelili branku!
    Po krásné kombinaci dávají domácí další branku. Na konci pohlední kombinace stál ANDERS BJORK, který zakončuje do odkryté klece. Asistence: David Krejčí a Zdeno Chára.
    57:56 Danton HEINEN - 5:1

57:56
    Domácí celek se dostal do přečíslení dva na jednoho. Puk měl Nash, který vypálil. Jeho pokus brankář Scott Wedgewood vyrazil před sebe a na dorážku DANTONA HEINENA byl už krátký. Asistence: Riley Nash, Kevan Miller.

57:33
    Clayton Keller je autorem další střely, jeho ránu drží brankář Bostonu.

57:09
    Christian Fischer výborně tečoval kotouč před branku, ale i tak dokázal domácí Tuukka Rask zasáhnout.

56:38
    Luke Schenn vypálil od modré čáry, jeho pokus zablokoval Tim Schaller.

55:47
    Oliver Ekman-Larsson měl nyní obrovskou smůlu. Dva jeho střelecké pokusy z dobrých pozic skončily na tyčce. Snad během šesti sekund dvakrát při domácím brankáři stálo štěstí!

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, domácí hráči stále vedou o tři góly a míří za výhrou.

54:23
    Dvakrát se do zakončení dostal Riley Nash. První jeho pokus vyrazil brankáře před sebe a dorážka končí mimo branku. Následně je hra přerušena a probíhá komerční přestávka.

53:26
    Zdeno Chára znovu vypálil a tentokrát jeho projektil hostující brankář drží. Šest a půl minuty před koncem třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu domácích.

53:19
    Alex Goligoski zablokoval střelecký pokus Cháry, pak Miller zakončoval a Scott Wedgewood byl pozorný.

52:52
    Od modré čáry zakončoval Sean Kuraly. Jeho zajímavý pokus ale kryje brankář Coyotes.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 1. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 34. Backes (Riley Nash, Grzelcyk), 40. Backes, 41. Krejčí (Marchand, Bergeron), 58. Heinen (Riley Nash, K. Miller), 59. Bjork (Krejčí, Chára) – 18. Dvorak

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Bjork – Heinen, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Acciari.
    Arizona Coyotes: Wedgewood (Raanta) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Goligoski, L. Schenn, Capobianco – Keller, Stepan, Rieder – Domi, Dvorak, Fischer – Perlini, D. Strome, Duclair – Martinook, Richardson, Rinaldo.

Rozhodca: L'Ecuyer, O'Halloran – Mills, Devorski

Diváci: 17 565