Vítkovice – Sparta Praha 7:3 (kon.) | Plzeň – Olomouc 6:0 (kon.) | Jihlava – Třinec 1:0 (po pr.)
Litvínov – Hradec Králové 3:4 (kon.) | Zlín – Liberec 4:3 (kon.) | Pardubice – Chomutov 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
BK Mladá Boleslav
cz Piatok 08.12.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga (ČR) • 29. kolo

To je ode mě dnes z Brna vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:30:16)

Hokejisté Komety ve třetí třetině bez problémů kontrolovali tříbrankový náskok, který si vypracovali v předcházejícím průběhu zápasu, a dokráčeli teprve ke druhé výhře z posledních devíti utkání. Modrobílí tak půjdou do reprezentační přestávky přeci jenom s trochu větším klidem. Místo 30. kola české nejvyšší soutěže je v úterý čeká domácí čtvrtfinálová odveta v Lize mistrů s Jyväskylä. Mladá Boleslav prohrála už počtvrté z poslední pěti utkání, a v neděli proti Pardubicím bude chtít za každou cenu bodovat.

Střely na branku: (celkem): 27 – 20
    Střely na branku: (ve 3. třetině): 6 – 5

Nejlepším hráčem Mladé Boleslavi vyhlášen Jan Hanzlík. Mladoboleslavský zadák se dočkal aplausu tribun, protože v minulosti oblékal dres Komety, s kterou také získal stříbrnou medaili. Nejlepším hráčem Komety dnes vyhlásili dvoubodového Radima Zohornu.

59:00
    Po vyhraném buly pálil od modré Bartejs, Maxwell ještě stačil rychle rozehrát a nepřerušuje se.

58:52
    Hynek Zohorna vybruslil zpoza brány a zpoza otočky vyzkoušel Maxwella, jemuž sice puk vypadl, ale vzápětí jej pokryl lapačkou.

58:35
    Ofsajd domácího týmu. Buly ve středním pásmu.

58:00
    V době, kdy probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Najman opustil trestnou a hosté hrají v plném počtu.

57:35
    Největší šanci si tak vytvořil Pacovský, jehož zblízka vychytal spolehlivý Čiliak.

57:20
    Horkému nevyšla přihrávka a Orsava vyvezl puk daleko od vlastního gólmana.

56:39
    Následně se povedlo dostat puk do středního pásma Hanzlíkovi.

56:18
    Krejčík poslal od modré střílenou přihrávku, kterou ale zpracoval jeden z hostujících obránců a odpravil puk pryč z pásma.

56:00
    Přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Ondřej Najman.

55:40
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

54:05
    Útočnou kombinaci Komety zakončoval od modré z první Bartejs, pálil nepřesně.

52:06
    A další dobrá příležitost Komety. Tentokrát se v blízkosti amerického brankáře ocitl Čermák, ale ani on se neprosadil.

51:41
    Mallet dorážel zblízka střílenou přihrávku, ale Maxwell zakročil.

51:01
    Ofsajd hostujícího týmu.

Václav Petrů

Góly a asistencie: 5. Mallet (R. Zohorna), 16. Süss (Vincour), 19. R. Zohorna (O. Němec), 40. Vincour (J. Krejčík, M. Erat) – 36. Orsava (P. Musil, Eminger)

HC Kometa Brno: Čiliak (Jekel) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Bartejs, Štencel, L. Vágner – Zaťovič, Nečas, M. Erat – Mallet, R. Zohorna, H. Zohorna – Horký, L. Čermák, Vincour – Dočekal, Süss, T. Svoboda.
    BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík, Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Knot, Hrdinka – Urban, P. Holík, Orsava – Lenc, P. Musil, Pabiška – Pacovský, V. Němec, T. Knotek – Martin Procházka, Najman, L. Volf.

Rozhodca: Hradil, Kubičík – Flegl, Polonyi