B. Bystrica – Lipt. Mikuláš 4:1 (kon.) | Nitra – Poprad 3:1 (kon.) | Žilina – Detva 3:1 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:4 (po pr.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
Piatok 08.12.2017, 17:30 • Zimný štadión, Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Hokejisti Banskej Bystrice po veľmi dobrom celozápasovom výkone získavajú tri body. V tretej tretine síce Kriška zápas mierne zdramatizoval, ale Ďatelinka domácich gólom v presilovke upokojil. Ja sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok piatkového večera. (19:49:43)

59:41
    Hostia v plnom počte.

59:02
    Až teraz hostia vyhadzujú cez všetky čiary prvýkrát v tomto oslabení.

58:45
    Hokejisti Banskej Bystrice si puk veľmi dlho posúvali medzi sebou, až prišla strela Rosandiča, ktorú Košarišťan dokázal zastaviť lapačkou.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:41
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nemec – 2 min., podrazenie).

57:25
    Bubela si veľmi dobre splnil defenzívne povinnosti, po jeho snahe tak dopredu mohol ísť Hohmann, ktorý bol faulovaný.

56:48
    Banská Bystrica dala gól!

IVAN ĎATELINKA pravdepodobne rozhoduje o tom, že tri body ostanú pod Urpínom, pretože na modrú mu nabil Asselin a skúsený obranca prestrelil všetko pred sebou.

56:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Paukovček – 2 min., držanie).

56:23
    Kubka dostal puk medzi kruhy, odkiaľ nebezpečne strieľal z prvej. Bránu minul.

56:09
    Suchý vyslal dobrú strelu od modrej. Lukáš veľa nevidel, puk ale priestor brány netrafil.

55:39
    Cason Hohmann bojoval o puk v útočnej tretine, proti presile hráčov súpera sa k nemu nedostal.

54:47
    Michal Kabáč hrá v prvej formácii, pretože Patrik Lamper momentálne nie je ani na striedačke. Teraz to skúsil z uhlu, mieril len do Košarišťana.

54:07
    Domáci v plnom počte.

53:22
    Faille našiel pred bránou v oslabení Bartánusa, jeho strela bola zrazená mimo priestor Košarišťanovej brány.

53:01
    Prudké vystrelenie z obrannej tretiny Banskej Bystrice v snahe zachytiť tečoval Huna priamo na lavičku Banskej Bystrice. Hráči a hlavne realizačný tím mal teraz šťastie, že ich puk minul.

52:58
    Marek Uram znova poslal veľmi nebezpečnú prihrávku do bránkoviska, tentoraz si Jan Lukáš za pomoci Jána Brejčáka poradil.

52:23
    Jakub Langhammer sa mohol rútiť sám na Lukáša, lenže ho zastavil ofsajd.

Matej Kubove

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 11. Faille (Giľak, Delisle), 20. Surový (Rosandič, Brittain), 31. Andrisík (Hohmann), 57. Ďatelinka (Asselin) – 52. Kriška (Uram)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Ďatelinka (A), Kubka, Brejčák, Delisle, Mihalik, Rosandič, Sedlák – Brittain, Surový (C), Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille (A), Giľak – Andrisík, Češík, Kabáč – Valent
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan (Hollý) – Luža, Nádašdi, Suchý (A), Pacalaj, Moravčík, Tabaček (A), Mezovský, Nemec – Uram, M. Sukeľ, Kriška (A) – Koyš, Paukovček, Rapáč – J. Sukeľ, Langhammer, Rud. Huna – Laco, Piatka, Števuliak

Rozhodca: Stano, Fridrich – Gegáň, Rojík – Beneš