Kolín nad Rýnom – Wolfsburg 1:0 (kon.) | Brémy – Mainz 2:2 (kon.) | Frankfurt – Schalke 2:2 (kon.)
Augsburg – Freiburg 3:3 (kon.) | Stuttgart – Bayern 0:1 (kon.) | Dortmund – Hoffenheim 2:1 (kon.)
Werder Brémy
2:2 (2:0)
1. FSV Mainz 05
cz Sobota 16.12.2017, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 17. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. přeji hezký zbytek dne. (17:29:13)

Divoký zápas mezi Werderem a Mohučí je u konce. Po napínavém průběhu nakonec končí nerozhodně, 2:2. V prvním poločase jasně dominovali domácí, hned v druhé minutě zápas otevřel gólem Philipp Bargfrede.. Ještě do poločasu se pak prosadil Ishak Belfodil. Ve druhém poločase nic moc vzestupu Mohuče nenapovídalo, ale nakonec se tak stalo. Hosté nejprve dostal do hry Robin Quaison a v nastaveném čase pak vyrovnal Fabian Frei. Na tohle už Werder nedokázal odpovědět.

90+5
    90+3. Fabian FREI - 2:2

90+3
    Mainz právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Tak se to Mohuči opravdu povedlo. FABIAN FREI je hrdinou, Pavlenku překonal střelou pravačkou zevnitř pokutového území do horní části branky. Asistence: Pablo De Blasis.

90+2
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Lamine Sané.

90+1
    Mohuč nakopává míč na polovinu Werderu a chce si vynutit závěrečný tlak a pokusit se ještě o zázrak.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Roh rozehrál Werder na krátko a vzápětí má k dispozici další.

89
    Domácí si vybojovali rohový kop z pravé strany.

88
    Rozhodčí se rozhodli netrestat jeho zákrok, a to se vůbec nelíbí domácímu publiku.

87
    Na zemi zůstává ležet Miloš Veljković. Na nohy se mu moc nechce. Mimo hru hru srazil na zem bodyčekem Emil Berggreen.

86
    Mohuč do své rozehrávky zapojuje i brankáře Zentnera, ten míč rychle posouvá dopředu.

85
    Alexandru Maxim je v poslední době u všeho. Nyní střílel z pravé strany, avšak nepřesně.

84
    Ishak Belfodil střílel zevnitř pokutového území a byl blízko navýšení náskoku Werderu. Ale z brankové čáry míč vykopl Maxim.

83
    Daniel Brosinski dokázal odvrátit rohový kop Werderu do bezpečí.

82
    Ke střele se nakonec odhodlal Ishak Belfodil, ale trefil jen zeď. Na řadě je rohový kop pro Werder.

81
    Maxim dostává žlutou kartu a domácí mají standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti.

80
    Těžiště hry se teď odehrává uprostřed hřiště, domácí Werder zatím zvládá konec utkání zkušeně.

Petr Sumbal

Góly: 2. Bargfrede (Delaney), 17. Belfodil (Augustinsson) – 70. Quaison (Berggreen), 90+3. Frei (De Blasis)

Karty:   39. Bargfrede (BRM), 51. Gebre Selassie (BRM) – 49. Latza (MAI), 59. Berggreen (MAI), 81. Maxim (MAI)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:5. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:24.
    Werder Brémy: Pavlenka – Bauer, Veljković, N. Moisander (C) – Gebre Selassie, M. Eggestein, Bargfrede (65. Gondorf), Delaney, Augustinsson – Kainz (76. Hajrović), Belfodil (90+2. Sané).
    Náhradníci: Drobný – Caldirola, Gondorf, Jóhannsson, Käuper, Hajrović, Sané.

1. FSV Mainz 05: Zentner – Donati, Balogun (46. Berggreen), A. Diallo, Brosinski (C) – Frei, Latza (71. Maxim) – Öztunali, De Blasis – Muto (60. Quaison), Holtmann.
    Náhradníci: Huth – Quaison, Maxim, Berggreen, Fischer, Bussmann, Hack.