J. Kórea – Švédsko 1:5 (kon.) | Rusko – Kanada 2:0 (kon.)
Rusko
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Kanada
cz Sobota 16.12.2017, 15:00 • VTB Ice Palace • Euro Hockey Tour

Závěrečná třetina vyšla lépe domácímu Rusku. Ve třiačtyřicáté minutě využil přesilovou hru přesně mířící Nikita Nestěrov a na 2:0 poté v přečíslení upravil Sergej Plotnikov.

Rusové tedy zůstávají na Channel One Cupu stoprocentní, Kanada se domů vrátí s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek.

Nejlepší hráči: Vasilij Košečkin – Eric O'Dell (17:25:12)

59:55
    Lee vyslal další prudkou ránu od modré čáry, Košečkin zachytil puk na své hrudi.

59:17
    Rusové se opět snažili trefit prázdnou branku, kotouč ale končí jen na zakázanému uvolnění.

59:08
    Javorové listy si necelou minutu před koncem třetí části vybírají oddechový čas.

58:49
    Kanaďané hrají bez brankáře a tento risk mohl potrestat Kaprizov, který ale prázdnou klec minul.

57:45
    Také další šance patřila Rusku. Ránu Ničuškina z mezikruží ale zneškodnil připravený Scrivens.

57:27
    Andronov se natlačil do brankoviště, tam se mu ale nepodařilo zakončit přesně.

56:32
    K odraženém puku se dostal Frattin a okamžitě jej napálil zpět na ruského brankáře, kterého ale příliš neohrozil.

55:52
    Po přihrávce Kaprizova vypálil Ketov, který ale branku netrefil a Scrivens nemusel zasahovat.

54:53
    Pokus Grigorenka byl zablokován mimo, na opačné straně pak prudkou ranou prověřil pozornost Košečkina obránce Lalonde.

54:02
    Kozun otestoval pozornost Košečkina po zakončení z velkého úhlu a ruský brankář puk bez problémů zastavuje.

53:44
    Sborná se hnala do dalšího útoku, tentokrát ji ale na modré čáře zastavuje čárový sudí. Ofsajd.

52:10
    Rusové jsou kompletní, v závěru oslabení ale měli velké štěstí. Po ráně od modré se puk ocitl před odkrytou brankou, Kanaďané ho ale dorazit nestačili.

51:19
    Parenteau z pravého kruhu trefil jen střed branky a Košečkin si připisuje další úspěšný zákrok.
    50:40 Košečkin se v brankovišti musel roztáhnout.

50:40
    Lee vyslal prudkou ránu od modré čáry, trefil ale jen zadní mantinel a následně si Košečkin poradil s menším závarem.

50:10
    Teď se ale bude muset sborná bránit, dvě minuty za sekání dostává Chafizullin.

Martina Sikorová

Góly a asistencie: 43. Nestěrov (Grigorenko, N. Gusev), 50. S. Plotnikov (Gavrikov)

Rusko: Košečkin (Sorokin) – Vojnov, Gavrikov, Chafizullin, Kiselevič, Marčenko, Nestěrov, Ljubuškin, J. Jakovlev – Grigorenko, Šalunov, Kovaľčuk – S. Plotnikov, Andronov, Kalinin – Kaprizov, Šipačov, N. Gusev – Ketov, , Ničuškin.
    Kanada: Scrivens (Brust) – Lee, M. Robinson, Ch. Genoway, Noreau, Gragnani, Elliott, Lalonde – R. Bourque, Roy, Kozun – Wolski, Ellison, Parenteau – Talbot, Vey, Howden – Klinkhammer, O'Dell, Garbutt – Frattin, Beck.

Rozhodca: Hodek, Hribik – Lazarev, Otmakov