Košice – Zvolen 6:2 (kon.) | B. Bystrica – Poprad 2:3 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:1 (kon.)
Trenčín – Detva 2:5 (kon.) | Žilina – Lipt. Mikuláš 2:3 (po pr.)
HK Nitra
5:1 (0:0, 5:0, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Piatok 12.01.2018, 18:00 • Nitra Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

V poslednej tretine padol už len jeden gól, aspoň čestný zásah zaznamenali Nové Zámky a zobrali tak brankárovi Foltánovi čisté konto. Nitra však tento zápas vyhráva zaslúžene 5:1, keď o všetkom rozhodla druhá tretina.

S týmto konštatovaním sa už lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera! Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:24:35)

59:35
    Do konca zápasu ostávajú už posledné sekundy, domáci oslavujú víťazstvo.

58:44
    Hostia v plnom počte.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:44
    Polovička domácej presilovky už uplynula, domáci kombinujú v útočnom pásme, ale ešte sa im nepodarilo presne vystreliť.

57:05
    Nitra má k dispozícii presilovku a tak sa domáci už stihli usadiť v útočnom pásme.

56:44
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Škoda – 2 min., hákovanie).

56:36
    Do zakončenia sa teraz dostal Slovák, ale brankár hostí bol opäť pozorný a prerušuje hru. Nitra tak ešte ostáva v útočnom pásme.

55:28
    Tempo hry v závere zápasu mierne opadá, aj naďalej sú však častejšie pri puku domáci hokejisti.

55:05
    Ofsajd domácich hokejistov.

54:10
    Nitra sa aj naďalej drží v útočnom pásme, ale kombinácia domácich hokejistov nič zaujímavé neprináša.

53:26
    Do ďalšieho zakončenia na bránku hostí sa teraz dostal Krištof, ale Romančík bol opäť pozorný.

52:09
    K puku sa teraz dostal domáci hokejista Csáni, ale proti jeho strele dobe zasiahol brankár Romančík a nedovolil mu tak pridať druhý gól v tomto zápase.

51:38
    Postupne sa však dopredu dostávajú ešte aj hostia, ale dlhšiu dobu sa nepodarilo jednému z mužstiev zakončiť.

50:00
    Do konca poslednej tretiny a zrejme teda už aj zápasu ostáva ešte 10 minút. Tempo hry mierne opadlo, ale domáci sa snažia odpovedať na inkasovaný gól.
    49:06 FÁBRY - 5:1

49:06
    HC Nové Zámky dali gól!

Tak predsa len to tam hosťom dnes padlo a Foltán si tak v bránke domácich dnes čisté konto nepripíše. Nové Zámky sa po ubránení domácej presilovky presunuli do útočného pásma, Jass sa natlačil pred domácu bránku, vo veľkom zmätku sa najlepšie zorientoval BRANISLAV FÁBRY a znižuje tak na 5:1!
    Asistencia: Maris Jass.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 26. Krištof (Macík, Rais), 26. Kovács (Slovák, Ordzovenský), 29. Šille (Šiška, Versteeg), 31. Milam (Krištof, Ordzovenský), 31. Csáni (Versteeg, Pupák) – 50. Fábry (M. Jass)

HK Nitra: Foltán (Laco) – Rais, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, Kovacs – H. Ručkay, J. Ručkay, Csányi – Šiska, Šille, Rzavský
    HC MIKRON Nové Zámky: Baroš (31. Romančík) – Salija, Látal, Plášil, Novák, Hruška, M. Jass, Šimek, Vidovič – Cetkovský, Novotný, Varga – Sauliets, Šimun, Zbořil – Lorraine, Škoda, Lantoši – Tužinský, Rehák, Fábry

Rozhodca: Rudolf Lauff, Tomáš Orolín – Rastislav Gajan st., Róbert Gavalier